Tanımadığım kişilerden mail alıyorum

Silicone Android Uygulaması

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089
Bu aralar mailimde bedava hediye kartı, şu kadarlık indirim kodu tarzı mesajlar alıyorum. Phishing yapıldığı belli oluyor fakat size de bi danışayım dedim.
1627550702302.png

Atılan maillerden birkaçı bunlar. Hayır garip olan şey alıcıda Norman yazması. Daha iyi anlamanız için aşağıya ekran alıntısını koyuyorum.
1627550822838.png

Yani adım Norman değil :D mailim de orda yazan mail değil. Göndereni de tanımıyorum.

Oyunları korsan kullanmıyorum, bilinmedik siteler mailimi falan da vermiyorum, nereden geliyo bu mailler anlamadım gitti :D

Edit: Spam klasörüne bi bakıyım dedim aynı tür maillerden onlarca daha var.
1627551176437.png

P0WeR

Silver Sample
İfade skoru
2.283
Burada olay şöyle oluyor (genellikle) Sen bu e-posta ile X sitesine üyesin sonra bu siteye saldırı oluyor ve verileri çalıp internette ücretli veya ücretsiz bu bilgiler paylaşılıyor. Ondan sonra bu oltacılar bu tarz e-posta adreslerini oltalıyorlar. Bu sitede bir e-postanı herhangi bir yerden sızıp sızmadığını sorgulayabilirsin.

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555
Büyük ihtimalle Mail'iniz Hacker forumlarında.
Bu aralar mailimde bedava hediye kartı, şu kadarlık indirim kodu tarzı mesajlar alıyorum. Phishing yapıldığı belli oluyor fakat size de bi danışayım dedim.
44915 numaralı eki görüntüle
Atılan maillerden birkaçı bunlar. Hayır garip olan şey alıcıda Norman yazması. Daha iyi anlamanız için aşağıya ekran alıntısını koyuyorum.
44916 numaralı eki görüntüle

Yani adım Norman değil :D mailim de orda yazan mail değil. Göndereni de tanımıyorum.

Oyunları korsan kullanmıyorum, bilinmedik siteler mailimi falan da vermiyorum, nereden geliyo bu mailler anlamadım gitti :D

Edit: Spam klasörüne bi bakıyım dedim aynı tür maillerden onlarca daha var.
44917 numaralı eki görüntüle
Bu mesajda ilk fotoğrafta gönderen korsan forumu. Mailinizi değiştirmeniz lazım. Bunlardan kurtulmak çok zor.

KS
A

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089
Büyük ihtimalle Mail'iniz Hacker forumlarında.

Bu mesajda ilk fotoğrafta gönderen korsan forumu. Mailinizi değiştirmeniz lazım. Bunlardan kurtulmak çok zor.
Maili değiştirmem mümkün değil gibi bir şey. Maillerdeki hiç bir şeye tıklamadığım için sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Doğru mudur?

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555
Maili değiştirmem mümkün değil gibi bir şey. Maillerdeki hiç bir şeye tıklamadığım için bir sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Doğru mudur?
Tabii ki sorun çıkmaz. Size önerim (mailadresiniz)+spam@(mailsağlayıcınız) şeklinde kaydolmanız sitelere. Her site için farklı olabilir. Bu sayede (mailadresiniz)+spam@(mailsağlayıcınız) adresinden spam geliyorsa o maile düşen mailleri spam olarak atayabilirsiniz.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube