Sizce yeni çıkacak Windows'un ismi ne olacak?

Silicone Android Uygulaması

299

Silver Sample
İfade skoru
3.075

695

Bronze Sample
İfade skoru
205
Açıkçası pek umrumda degil. Yakın zamanda full macOS geçmeye çalışacağım. Windows 11 olmasın ama ne oluyorsa olsun.

:cugarakeyf:
1455.jpg

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
@PossibleTurco Bare Vista süreci gibi çekirdek yenilenmiş olsa be hocam W10'da 5 6 senedir değişmeyen işletim sistemi sonuçta hani yamayla sürekli yeni şeyler eklenmeye çalıştılar ama.
İki ihtimal var bunun için. Ya Microsoft Linux çekirdeği ile NT'yi çatallayıp Linux NT'yi çıkartacak ya da NT 6.0'ı terk edip yeniden daha sağlam şekilde NT'yi tekrar yapacak. İkinci ihtimal daha kuvvetli. Ki NT çekirdeğini oturup baştan yapsalar günümüze göre, hiçbir sıkıntı kalmaz. Linux NT olarak yeni bir çekirdek çıkarsa da efsane olur. Çünkü çekirdek kaynaklı mavi ekranların neredeyse hepsi çözülür. Bakalım bunu bize gelecek gösterecek.

TeknocuYusuf

Silver Sample
İfade skoru
1.219
İki ihtimal var bunun için. Ya Microsoft Linux çekirdeği ile NT'yi çatallayıp Linux NT'yi çıkartacak ya da NT 6.0'ı terk edip yeniden daha sağlam şekilde NT'yi tekrar yapacak. İkinci ihtimal daha kuvvetli. Ki NT çekirdeğini oturup baştan yapsalar günümüze göre, hiçbir sıkıntı kalmaz. Linux NT olarak yeni bir çekirdek çıkarsa da efsane olur. Çünkü çekirdek kaynaklı mavi ekranların neredeyse hepsi çözülür. Bakalım bunu bize gelecek gösterecek.
Ben de ikinci ihtimalin olabileceğini düşünüyorum ama çekirdeği Linux NT olarak çıkartmak firma anlayışlarına göre kendilerine zarar vermez mi?

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Ben ikinci ihtimalin olabileceğini düşünüyorum ama çekirdeği Linux NT olarak çıkartmak firma anlayışlarına göre kendilerine zarar vermez mi?
Firma anlayışı son 3-4 senedir çok değişti hocam. Microsoft açık kaynağa yönelmeye başladı. Bunun için adamlar Windows'a alt dosya sistemi getirip, OpenSUSE ile ortak oldular. Yine de Linux çekirdeği için biraz daha beklemek gerekiyor bence. Şu an ARM dünyası hareketli. Microsoft ARM ile ilgili bir adım atmalı artık. Apple o alanı da çoktan domine etmeye başladı.

TeknocuYusuf

Silver Sample
İfade skoru
1.219
Firma anlayışı son 3-4 senedir çok değişti hocam. Microsoft açık kaynağa yönelmeye başladı. Bunun için adamlar Windows'a alt dosya sistemi getirip, OpenSUSE ile ortak oldular. Yine de Linux çekirdeği için biraz daha beklemek gerekiyor bence. Şu an ARM dünyası hareketli. Microsoft ARM ile ilgili bir adım atmalı artık. Apple o alanı da çoktan domine etmeye başladı.
Microsoft adından kaynaklı rakiplerinin hamlesini izleme fırsatına sahip o yüzden bekliyorlar ama bu iyi bir şey değil.

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
1623397992460.png

Muhtemelen Windows 11 veya Sun Valley olacak. Fakat bence 11 olmasın çünkü sonu sıfır ile biten çift rakamlılar daha ilgi çekici geliyor. Ya da hem Sun Valley hem de 11 yapabilirler ismini.

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992

@PossibleTurco Hocam büyük ihtimalle doğru tahmin ettiniz. Microsoft yeni bir video yayınlamış, videoda Windows başlangıç seslerinin yavaşlatılmış versiyonu çalıyor ve gerçekten rahatlatıcı. Sanki yeni Windows'tan önce rahatlama seansı gibi. Ayrıca video 11 dakika. Etkinlik tarihi de saat 11. aka.ms/windows11 de var. Baya baya ipucu bırakıyorlar bize. Sun Valley olacağını düşünerek ben yanılmışım. Sanırım o makalede geçen "Windows Sun Valley" Windows 11'in kod adı.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213

@PossibleTurco Hocam büyük ihtimalle doğru tahmin ettiniz. Microsoft yeni bir video yayınlamış, videoda Windows başlangıç seslerinin yavaşlatılmış versiyonu çalıyor ve gerçekten rahatlatıcı. Sanki yeni Windows'tan önce rahatlama seansı gibi. Ayrıca video 11 dakika. Etkinlik tarihi de saat 11. aka.ms/windows11 de var. Baya baya ipucu bırakıyorlar bize.
İşte adamlar gizliden mesaj veriyorlar piyasaya. Şimdi bu video neden 11 dakika? Neden aka.ms/windows11 var? Neden etkinlik saati 11? Bunları düşünmeden çoğu kişi "Windows 10 son sürüm dediler ama?" diyorlar.

MESs¹¹

Gold Sample
İfade skoru
6.522

@PossibleTurco Hocam büyük ihtimalle doğru tahmin ettiniz. Microsoft yeni bir video yayınlamış, videoda Windows başlangıç seslerinin yavaşlatılmış versiyonu çalıyor ve gerçekten rahatlatıcı. Sanki yeni Windows'tan önce rahatlama seansı gibi.
Sağır oldum, kulağım sızladı. Nesinden rahatlık aldın?.d

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
İşte adamlar gizliden mesaj veriyorlar piyasaya. Şimdi bu video neden 11 dakika? Neden aka.ms/windows11 var? Neden etkinlik saati 11? Bunları düşünmeden çoğu kişi "Windows 10 son sürüm dediler ama?" diyorlar.
Çok haklısınız bu 11 rakamları asla tesadüf olamaz. Etkinlik saatinin 11 olduğunu öğrenince ben şahsen tesadüftür diye düşünmüştüm ama bu kadar şey tesadüf olamaz. Belli Windows 11'in geleceği. Uzun yıllardır ilk kez bu kadar heyecanlandım. 6 yıldır yeni Windows çıkmıyor.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube