Sizce ölümden sonra bizi ne bekliyor?

Öldün diyelim. Kendini nerede bulurdun?

• Cennet

• Cehennem

• Cehennet

• Hiçbir yerde. (Yok olma, yokluk)

• Sonsuz Kara Boşluk

• Farklı bir bedende tekrar dünyada

• Farklı bir bedende tekrar paralel dünyada

• Aynı bedende bilmediğimiz farklı bir yerde

• Dünyada kendimizi neye adamışsak, o şeyle sonsuzluk laneti ...

• Gerçek dünyada (Matrix'den uyanmışsın)

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görüntülenebilir.
Silicone Android Uygulaması
KS
Elektrikci Hasan

Elektrikci Hasan

Gold Sample
İfade skoru
1.098
@Elektrikci Hasan, bence ya hiçlik, ya da farklı bir bedende tekrar dünyada.
Farklı bir bedende tekrar dünyada iken eski hayattaki yaşadığımız anılar ve tecrübelerimiz olmayacaksa hiçlik ile eşit oluyor o sen olmuyorsun çünkü.

@KemalY Ne sonsuzluk ne boşluk direk yokluk diyorsun yani.

Kawnes

Bronze Sample
İfade skoru
917
Tahmin de bulunulabilir tabi. Misal şu an için Kemal kesin cehenneme gidecek diyebilirim. Ama ben Kemal'in 3 5 yıl sonra Müslüman olup olmayacağını bilemem. Benim cennete gideceğim de kesin değil. Şu anki tahmine göre cennete giderim evet ama 3 5 yıl sonra yoldan çıkıp çıkmayacağım belli değil.

Cehennet ne bu arada?

Seninde gideceğin kesin değil ve dinde sana iyi insan olmanı söylüyor. Ne olursan ol iyi insan ol :). Kemal hocamın hiç kötü bir şey yaptığını görmedim insanları aydınlatmaya çalışması yardım etmesi al sana sevap? insanlara yardımcı olan adamı Allah sence cehenneme atar mı? yazılanlara göre konuşuyorum.

Batuh_n

Silver Sample
İfade skoru
1.430
Benim düşüncemce öldüğünde her şey sona erecek, hayatın sona erecek ve hiçbir şeyi bilemeyeceksin. Hatırlamayacaksın, duygu hissetmeyeceksin, düşünemeyeceksin, göremeyeceksin, siyah da göremeyeceksin ve zaman olmayacak. Çünkü beynin ölmüş olacak. Kim senin için ağlıyor ne oluyor bilemeyeceksin. Öldüğünde her şey bitecek, geçmişini de bilemeyeceksin. Yani kısaca yokluk olacak, düşünemeyeceksin, zaman olmayacak çünkü olmayacaksın. Yani hiç doğmamışsın gibi. Biraz saçma anlatmış olabilirim.

John Marston

Gold Sample
İfade skoru
2.804
Ahirette veya boşlukta olacağımızı düşünüyorum.

Ancak gönül ister ki farklı bir yerde ve bedende olmak. Bazılarına komik gelebilir ama 1600'lü yıllarda Japonya'da Kusabimaru ve protez kolları olan bir savaşçı olmak isterdim. O yıllarda protez kollu bi savaşçı olmak garip kaçıyor ama olsun. :D

be81966d058f2cb6daa6341a9f6a7ed3.jpg

Son düzenleme:

takla king

Platinum Sample
İfade skoru
15.850
Ahirette veya boşlukta olacağımızı düşünüyorum.

Ancak gönül ister ki farklı bir yerde ve bedende olmak. Bazılarına komik gelebilir ama 1600'lü yıllarda Japonya'da Kusabimaru ve protez kolları olan bir savaşçı olmak isterdim. O yıllarda protez kollu bi savaşçı olmak garip kaçıyor ama olsun. :D
Çok sekiro oynamissin.

Bence de boşlukta oluruz. :cugarakeyf:

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Biyolojik olarak bütün sistemlerimizin duracağı, çalışmayacağı için sonsuz siyahlıktır vs gibi bir durum olmayacak. Ölmüş olacağız, öldüğümüzün farkında bile olmayacağız. İşin inançsal kısmı da var tabii, Cennet Cehennem vs, ama pek mantıklı şeyler olduğu söyleyemem kendim için.

YorgunVeDurgun

Gold Sample
İfade skoru
4.270
Tahmin de bulunulabilir tabi. Misal şu an için Kemal kesin cehenneme gidecek diyebilirim. Ama ben Kemal'in 3 5 yıl sonra Müslüman olup olmayacağını bilemem. Benim cennete gideceğim de kesin değil. Şu anki tahmine göre cennete giderim evet ama 3 5 yıl sonra yoldan çıkıp çıkmayacağım belli değil.

Cehennet ne bu arada?
Kemale gümledim.

Hiç bir şey.

KS
Elektrikci Hasan

Elektrikci Hasan

Gold Sample
İfade skoru
1.098
Onu bunu kenara bırakın Matrix gerçekse ölünce, Matrix'deki zihnimiz öldüğü için gerçek dünyada sisteme bağlı vücudumuz iş görmez damgası yiyip boşluğa veya kanalizasyona atılabilir. Yani olabilecek şeyler sırasını düşünürsek ;

Gördüğümüz rüyalar < Matrix < Gerçek dünya < Kabir < Cennet Cehennem v.s

MeizuM6T

Silver Sample
İfade skoru
48
Doğmadan önce nasılsa öldükten sonrasıda aynı şekilde olacağını düşünüyorum.
Bütün sistemlerimiz işlevini yitirdiği için hiç bir şey hissetmeyeceğiz, hiç bir şey hissetmediğimizi bile bilemeyeceğiz. Burdan sonrası ölümü tarif etmek gibi bir şey.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube