Sizce belirttiğim kuralları eklemeli miyiz?

Silicone Android Uygulaması

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
"Çöp", "C4" gibi bilgi içermeyen tabirleri yasaklamalı mıyız?

Ayrıca İngilizce bir yazıyı kaynak olarak göstermeyi yasaklamalıyız bana kalırsa. (Bahsettiğim şey, yeterli düzeyde Türkçeleştirme yapılması.)

Son düzenleme:
Bu öneri için oylama durduruldu.

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287
Hiçbir sebep belirtmeden çöp deniyor, yasaklanması taraftarıyım.
@epica59'a katılıyorum, sebep belirtiliyorsa bir problem olmaz ama sebep belirtmeden çöp deyip geçiyor çoğu kişi.

C. Callahan

Gold Sample
İfade skoru
2.389
KS
M

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Ama bulabileceğimiz Türkçe kaynak da çok az. Mesela benim bi mouse rehber serisi vardı DA Forum'da. Tüm rehberlerin kaynağı İngilizce'ydi. Çünkü Türkçe kaynak yoktu.
Ben ondan bahsetmiyorum. Mesela birisi ile tartışıyorsunuz. Diyorsunuz ki bu kasa daha iyi. Al bu da İngilizce karşılaştırması.

Ama orada aslında 1-2 cümle senin belirttiğin yer, o kısmı çevirmelisin bana kalırsa.

C. Callahan

Gold Sample
İfade skoru
2.389
Hiçbir sebep belirtmeden çöp deniyor, yasaklanması taraftarıyım.
@epica59'a katılıyorum, sebep belirtiliyorsa bir problem olmaz ama sebep belirtmeden çöp deyip geçiyor çoğu kişi.
Evet sebep belirtme gelebilir ama

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Ben ondan bahsetmiyorum. Mesela birisi ile tartışıyorsunuz. Diyorsunuz ki bu kasa daha iyi. Al bu da İngilizce karşılaştırması.

Ama orada aslında 1-2 cümle senin belirttiğin yer, o kısmı çevirmelisin bana kalırsın.
Öyleyse yaparız sıkıntı yok.

Gerçi bu zamanda İngilizce bilmeyen de çok az. Bilmeyenler için de Google Çeviri bedava.

Wolerm

Gold Sample
İfade skoru
6.005

Ama orada aslında 1-2 cümle senin belirttiğin yer, o kısmı çevirmelisin bana kalırsa.
Türkler'de iş yoksa ne yapalım. Mesela hiçbir yerli incelemede laptopların içi açılmıyor. Ben ne yapayım? "Daş" mı yiyeyim ey başkan?

ali998

Bronze Sample
İfade skoru
988
Çöp ve C4 kelimeleri bilgi içermeden konulursa yasak olsun ancak ingilizce kaynak kesinlikle kalsın bence.

PuMaT

Silver Sample
İfade skoru
1.019
Sebep belirtmeden "çöp, c4" gibi tabirler kullanmak yasaklanmalı katılıyorum. Ama şu şu yüzden çöp demek serbest olmalı.

İngilizce kaynak konusunda katılmıyorum. Günümüzde çeviri yapmak çok kolay.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Sebebiyle birlikte çöp denmesine karşı değilim. Ama sebepsiz yere çöp diyenlere ceza verilebilir. Yoksa misal ben SSD Plus'a her yerde çöp derim. Sebebini de yazarım. :)

İngilizce kaynak yasaklanmamalı. İngilizce bilmeyen birisi eğer Chrome veya Edge kullanıyorsa sayfayı çevirebilir.

rtx 3090

Silver Sample
İfade skoru
577
"Çöp", "C4" gibi bilgi içermeyen tabirleri yasaklamalı mıyız?

Ayrıca İngilizce bir yazıyı kaynak olarak göstermeyi yasaklamalıyız bana kalırsa. (Bahsettiğim şey, yeterli düzeyde Türkçeleştirme yapılması.)
C4 belki ama ingilizce kaynak yasaklanmamalı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube