Sizce 5400 RPM bir harddiske Windows 10 yüklenir mi?

Silicone Android Uygulaması

Çağrı Yılmaz

Silver Sample
İfade skoru
394
Dostlar, ben bilgisayara hem HDD olduğu için hem de elimde orjinal keyi olduğu için Windows 8.1 Pro yüklemeyi düşünüyordum. Hazır ISO dosyası yüklü şu an, masaüstünde bekliyor. Aslında Windows 8.1 yükleyecektim ama Forza Horizon 4 Windows 8.1'de çalışmadığı için ikilemde kaldım.

Şu an Windows 10 Pro Sürüm 1607'yi kullanıyorum ve biraz da olsa yavaşlık var. Windows 8.1'den yavaş.

Ben internette dolaşırken "Windows 10 21H1 sürümünde performans iyileştirmeleri yapıldı" gibi haberler gördüm ve aklıma takıldı. Ben şimdi 5400 RPM bir HDD'ye sürüm 21H1 yüklesem yavaş mı olur yoksa normal bir şekilde kullanır mıyım?

Son düzenleme: Moderatör:
KS
Çağrı Yılmaz

Çağrı Yılmaz

Silver Sample
İfade skoru
394
21H1 sürümü HDD'lerde %100 disk kullanımı sorunu yaratıyormuş. Vazgeçtim.
Forza'yı da SSD aldıktan sonra oynarım artık.

659948849

Gold Sample
İfade skoru
2.067
21h1 sürümü hddlerde %100 disk kullanımı sorunu yaratıyormuş.Vazgeçtim.
Forzayıda ssd aldıktan sonra oynarım artık.
Laptop'umda uzun süre disk sorunundan bıkarak çoğu sürümü denedim. Temiz kurulum ile en rahatının 21H1 olduğunu belirteyim, sadece ilk açılışta yaklaşık 1 dakika boyunca disk kullanımı %100 kullanımlarında dolaşıyor, sonrasında normal düzeye dönüyor. İçerisinde WD10SZPX bulunmakta.

KS
Çağrı Yılmaz

Çağrı Yılmaz

Silver Sample
İfade skoru
394
Laptop'umda uzun süre disk sorunundan bıkarak çoğu sürümü denedim temiz kurulum ile en rahatının 21H1 olduğunu belirteyim sadece ilk açılışta yaklaşık 1 dakika boyunda disk kullanımı %100 kullanımlarında dolaşıyor sonrasında normal düzeye dönüyor. İçerisinde WD10SZPX bulunmakta.
Bende de aynısından var. Daha 1-2 yıllık, bad sector yok içinde. İndireyim o zaman.

ThorJ

Rütbesiz
İfade skoru
13
Dostlar ben bilgisayara hem hdd olduğu için hem de elimde orjinal keyi olduğu için Windows 8.1 Pro yüklemeyi düşünüyordum. Hazır iso dosyası yüklü şu an, masaüstünde bekliyor. Aslında windows 8.1 yükleyecektim ama Forza Horizon 4 Windows 8.1 de çalışmadığı için ikilemde kaldım.

Şuan Windows 10 Pro Sürüm 1607'yi kullanıyorum ve birazda olsa yavaşlık var. Windows 8.1'den yavaş.

Ben internette dolaşırken "Windows 10 21H1 sürümünde performans iyileştirmeleri yapıldı" gibi haberler gördüm ve aklıma takıldı. Ben şimdi 5400 RPM bir hddye sürüm 21H1 yüklesem yavaş mı olur, yoksa normal bir şekilde kullanır mıyım?
LTSB/LTSC sürümlerini kurmanızı öneririm.

KS
Çağrı Yılmaz

Çağrı Yılmaz

Silver Sample
İfade skoru
394
LTSB/LTSC sürümlerini kurmanızı öneririm.
Forza Horizon 4 uygun olur mu o sürümlere?
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Bu arada okuma hızı 110 mb/s , yazma hızı 97 mb/s
Windows 10 için iyi mi?

Son düzenleme:

Sehrail

Silver Sample
İfade skoru
2.317
Yanlış bilgilendirme: Uyumlu olmamasının sebebi Microsoft Store'un olmaması olamaz çünkü Steam'de de var. Gerekirse oradan oynar.
Yüklersin yüklemesine de ................ anladın sen
Forza Horizon 4 uygun olur mu o sürümlere?
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Bu arada okuma hızı 110 mb/s ,
Windows 10 için iyi mi?
Hayır, LTSC/LTSB sürümlerinde Microsoft Store yok. Yükleniyo mu bilmiyorum

C. Callahan

Gold Sample
İfade skoru
2.389
5400 rpm bir hdd var elimde. Windows 10 kullanıyorum açılması 1-2 dakika sürüyor en fazla. Onun dışında açıldıktan sonra en fazla 3-5 dakika bilgisayarın kendisine gelmesini bekliyorum sonrasında hiçbir problem yaşamadan kullanıyorum. Şu ana kadar oynadığım oyunların hiçbirinde drop girmedi ve güncel sayılabilecek neredeyse çoğu oyunu oynadım o disk ile. Eğer hız istiyorsanız alamazsınız. Kullanayım yeter diyorsanız gönül rahatlıgı ile kullanabilirsiniz.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
7200RPM disk ile bile sınırdayım diyebilirim, önermem. Debloat yapacaksanız belki gideri olur, ama sanmıyorum.

123456789

Platinum Sample
İfade skoru
5.695
Forza'yı 5400RPM sağlığı dikkat olarak gösterilen bir HDD'ye kurdum, herhangi bir sorun yaşamadım. Windows ağır ama Forza'nın tek sıkıntısı geç açılması.
Garip, crysis'da bile drop yiyordum harici diskle.

Droplanmalar mevcut gördüğüm kadarıyla.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube