Sistemi soğutma çabaları

Silicone Android Uygulaması

SALOOWEN

Silver Sample
İfade skoru
585
Uzun süredir soğutma problemleri yaşıyorum. Bu süreçte işlemci için SE-224 alıp sıcaklığı düşürdüm ama ekran kartım hala ısınıyordu. Rahatlıkla 80’e dayanıyor, bazen 85 bile görüyorum. Kasa değiştirmek çok maliyetli oluyor. Fan eklemeyi düşündüm bu yüzden.
EC12385F-63C0-43B3-87FD-E50A5CA52E83.jpeg

Kasanın ön tarafı yarı mesh. Mesh olan kısımda zaten bir fan var, oraya başka bir fan eklememin işe yarayacağını sanmıyorum. 1 tane de egzoz fanım var(şuan toplam 2 fanla kullanıyorum). Üzerine de resimdeki gibi 2 egzoz daha eklersem güzel bir hava akışı olur mu?
Kasa:RGB Flow
Ekran kartı: Windforce 1660S

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
O ekran kartı modeli berbat olduğu için benim Lancool 2 Mesh'i bile versem o ekran kartı adamakıllı soğumaz. Bana kalırsa hazır dönem fırsat dönemi, elindeki ekran kartını koy ikinci el 6000 liraya, Amazon Japonya'dan RTX 3060, RX6600 tarzında bir kart kapmaya çalış.

@Motionless IN White Sharkoon RGB Flow (senin kasan) kullanıyor, tek fanlı 1660 Super PNY olmasına rağmen ısınmıyor.

KS
SALOOWEN

SALOOWEN

Silver Sample
İfade skoru
585
İçeri doğru düzgün temiz hava giremeyeceği için 2 tane fazladan egzoz fanın çok bir etkisi olmayacaktır.
O zaman üstteki fanları hava alıcak şekilde takarsam olur mu?
O ekran kartı modeli berbat olduğu için benim Lancool 2 Mesh'i bile versem o ekran kartı adamakıllı soğumaz. Bana kalırsa hazır dönem fırsat dönemi, elindeki ekran kartını koy ikinci el 6000 liraya, Amazon Japonya'dan RTX 3060, RX6600 tarzında bir kart kapmaya çalış.

@Motionless IN White Sharkoon RGB Flow (senin kasan) kullanıyor, tek fanlı 1660 Super PNY olmasına rağmen ısınmıyor.
Kartı satsam bile yurtdışından ekran kartı almaya bizimkiler izin vermez. 6-7K'ya da TR'de düzgün kart yok. :/
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@Hamza Ensar Sağlam hocam 4 fanın 2’sini alcak, 2’sini atcak şekilde taksam olur mu?

Son düzenleme:

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272
O zaman üstteki fanları hava alıcak şekilde takarsam olur mu?

Kartı satsam bile yurtdışından ekran kartı almaya bizimkiler izin vermez. 6-7K'ya da TR'de düzgün kart yok. :/
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@Hamza Ensar Sağlam hocam 4 fanın 2’sini alcak, 2’sini atcak şekilde taksam olur mu?

Evet daha iyi olur.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube