İnceleme Sharkoon Light-2-s İncelemesi

Silicone Android Uygulaması
Merhabalar bu gün size milli faremiz haline gelen Sharkoon Light-2-S faresinin incelemesini yapıyorum.

Fiyat:

Öncelikle ürünü Hepsiburada üzerinden Zone Bilişim adlı firmadan satın aldım. Ürün normalde 126 TL fakat ben 50 tl kuponum ile daha uyguna getirdim.

1622015297448.png

Kargolama hızlı sayılır ayın 15'inde istettim 18'inde geldi.

Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum.

Bilgiler:

DPI: 6200 DPI max, 200 DPI Minimum.

Sensor: PixArt PAW3327

IPS: 220

Omron Switches

4 tane %100 PTFE skatez, 4 tane yedek.

10 milyon basım ömrü

16 kb'lık 5 tane profil oluşturulabilen alan hafıza

Kablo sayılmazsa 78 gram.

1000hz Polling Rate.

Ergonomi:

10 üzerinden 7-6 verebilirim. Çok acayip ergonomik desem yalan olur. Sağ el kullanıyorum ama sola da uygun. Simetrik bir yapıya sahip.

20210526_102553.jpg

(kamera tost makinesi :D)

Yandaki programlanabilir butonlar'ın çok iyi konumlandırıldığını söyleyemem. Elimin serçe parmağıma gelen kısımlardaki butonlara ya basamıyorum ya da yanlışlıkla basıp saçma sapan şeyler yapıyorum. Tabii ki oradaki butonları uygulaması üzerinden kapatabiliriz. Bu arada palm ve claw kullanıyorum.

Kablo:

Çok güzel bir örgülü kablosu var, normal örgü kablolardan farklı. Sanki bağcığın içinde kablo var gibi. Ben çok beğendim. Kırılmaya yönelik değil.

USB:

Şık bir usb çıkışına sahip. Orası da kırılmaya yönelik pek değil. Altın kaplama olması da bir artı.

20210526_102710.jpg

Switchler:

Güzel switchlere sahip, sesi güzel. Şu anda kayıt alamadım ama ilerleyen günlerde alta ses testini bırakabilirim.

Scroll wheel:

Scroll sesi güzel ve yumuşak. Ancak Scroll tuşuna basmak biraz zor. Ama zamanla yumuşadı gibi geldi bana. Satır atlama pek yapmıyor. Üstünde bir kauçuk var, güzel bir his veriyor.

20210526_102653.jpg

Işıklandırma:

Yeterli, Güzel bir ışıklandırması var, üstteki fotoğraflarda görebileceğiniz gibi. Sabahları çok sönük kalmıyor, uygulamasından ayarlanabiliyor. Tek renk, akıntı, tek renk yanıp sönme ve her yanıp sönmede renk değiştirme var. Dışta renkli bir şerit ve içinde sharkoon logosu olan bir ışıklandırma var. İçini netçe görebiliyoruz:

20210526_111446.jpg

Hafiflik:

Hafif bir mouse, ama delikli tasarım olduğundan dolayı içinin çok tozlandığını söyleyebilirim. Üstte belli oluyor zaten. Hafif olması kolumu çok rahatlattı. Deneme için 2-3 saatlik bir oyun testinden sonra kolum hala iyiydi Evilol

Skatez:

%100 ptfe skatezler bulunuyor. 4 adet altında ve yedek olarak 4 tane. Hafiflik ile birleşince mousepad üzerinde süzülüyor bildiğiniz.

20210526_102616.jpg

Uygulama:

Uygulama konusunda iyi olduğunu söyleyebilirim. Hala 100 tl'lik farenin bu kadar fazla özellik barındırmasını anlamış değilim :D

Uygulama kısımını size bırakıyorum fotoğraflar ile birlikte zaten kendiniz daha iyi anlarsınız:

1622017292045.png

1622017316385.png

1622017344574.png

1622017376054.png

1622017403656.png

Malzeme kalitesi:

Klasik plastik bir fare, çok iyi değil. Ama 100 tl fiyatında bir fare için zaten o da bir şey değil.

Özet:

100 tl fiyatı olması ile bu kadar çok özelliğinin olması beni şaşırttı. Rakipleri:

Farenin claw grip'e daha yönelik olduğunu söyleyebilirim. Bu arada 2 yıl da garantisi var. 180 cm'lik de kablosu. Palm tutuyorsanız ms814 elinize daha iyi uyabilir. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim. İlk incelemem olduğu için eksiklerimi belirtirseniz ileride yapmayı düşündüğüm farklı incelemeler için de daha yararlı olur. Herhangi bir sorunuz olursa buradayım, her zaman sorabilirsiniz. Görüşmek üzere. :)
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@i9 11900K

Son düzenleme: Moderatör:
KS
Mert Ayıboğan

Mert Ayıboğan

Bronze Sample
İfade skoru
459
Delikli olmayan kapağıyla da bi' resim paylaşabilir misin?

Öyle bir kapağı maalesef yok, o düşündüğünüz resim light 2 200'e ait.

@Recx and Flex,
Ölçmedim bir ölçeyim :D
Ama çok küçük yani.

17 cm'miş ve tutuş şeklim palm ve claw.

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube