Rehber Sensör Tier List

Silicone Android Uygulaması

zbabomen

Bronze Sample
İfade skoru
2.594
Kablosuz olarak buna bakabilirsiniz;
Şahsen bu mouse'u önermem rival 3 ve rival 3 wireless kullanıcılarına sordum hepsinde neredeyse yay sesi var scroll tuşunda.
Mediamarktda da denedim orda da vardı. Pil süresi çok az 1 hafta dayanıyor anca, 1 seneye pil masrafı mouse'un fiyatını geçiyor.

KS
i9 11900K

i9 11900K

Gold Sample
İfade skoru
7.535
Şahsen bu mouse'u önermem rival 3 ve rival 3 wireless kullanıcılarına sordum hepsinde neredeyse yay sesi var scroll tuşunda.
Mediamarktda da denedim orda da vardı. Pil süresi çok az 1 hafta dayanıyor anca, 1 seneye pil masrafı mouse'un fiyatını geçiyor.
Yay sesi pek önemli değil fakat bu bütçede çoğunlukla hep pilliler var.

zbabomen

Bronze Sample
İfade skoru
2.594
Yay sesi pek önemli değil fakat bu bütçede çoğunlukla hep pilliler var.
Bu mouse yerine pugio 2 alırdım çoğunlukla indirimlere giriyor, hatta 500TL'ye pulsefire dart aldım r3wden çok daha güzel fakat rival 3'ün malzemesini çok beğenmiştim pbt keycap gibiydi.

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
3391 ile 3389 aynı. 3391 sadece Corsair'in isimlendirmesi.

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Belirttim zaten orada. Kesin bir bilgi yok. Bazı siteler PMW3360 Corsair versiyonu diyorken bazı siteler PMW3389 versiyonu gibi diyor. Emin olmadığım için her ikisine de koydum.
Ben TechPowerUp'da görmüştüm.

erngnc

Rütbesiz
İfade skoru
72
3327 bile yeterli hocam çoğu durumda. Üst düzey bir sensörlü fare almaya çok gerek yok E-Spor oyuncusu değilseniz. Ki E-Spor oyuncu fareleri de zaten bizlere hitap etmiyor. Açıkçası Tier D'de ki sensörlere sahip fareleri almayın da ne alıyorsanız alın. Evilol 100 IPS'in altında ki sensörler hiçbir şekilde FPS oyunu oynatamaz adama. Özellikle bu sensörlere sahip fareler ancak ofis için ve kuş bakışı diye tabir ettiğimiz strateji oyunlarını oynamak için kullanılabilir. Rampage ve Gamepower bu dandik sensörlere sahip farelerine iki üç RGB ekleyip oyuncu faresi diye piyasaya sürüyor ama nafile. Modifiye edilmiş ofis faresi aslında. :gülenzaxd:
Zaten onların tercih edilmesinin 2 sebebi var. Kimisi görünüşüne bakıp AAAA Işıklı mışıklı bu diyip alıyor. Diğer kesiminde bütçesi az olduğundan biraz mecbur kalıyor. Tier D iyi kötü idare eder ama oyun işinde Tier E bayağı kötü. Avago 5050 kullanan GTamepower bane ve Rampage'in bazı uygun fiyatlı mouseları FPS oyunlarında düşük DPİ'da sapıtıyor(İmleç hareketi algınlanmıyor yada hareketleri yarım olarak algılıyor) Bende Avago 3050'li bir mouse'um var. Düşük DPİ'da oynayan birisi değilim ama test ettiğimde bir sorun çıkartmadı (çıkarttıysa da ben anlamadım). Bence Tier E sensöre sahip mouselar direkt oyun için alınmamalı. Düşük bütçede en kötü Tier D almaya zorlamaları daha iyi olur. Paraları varsa Daha üst seviyelerdeki mouse'ları almaları daha iyi olur. 14 ay önce 85₺'ye aldığım Gamepower Phoenix modeli biraz soyulsa da hala iş görüyor.

llorc

Bronze Sample
İfade skoru
137
PAW-3519'u göremedim, TIER'i nedir acaba?
adasda.png

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube