Şehir dışında üniversite okumak sanıldığı kadar deneyim kazandırır mı?

Silicone Android Uygulaması

elden ring fanboy

Gold Sample
İfade skoru
4.593
Deneyim... Ne deneyimi? Kime sorsam "Ben şehir dışında okuyacağım abi ya." diyor. "Neden?" diye sorduğumda da "Hayatta deneyim kazanmak gerek" tarzı cevaplar alıyorum. Şehir dışına çıkma deneyimi sizce abartı bir deneyim midir? Ne deneyimi sunabilir ki en fazla? Ülkenin durumuna bakacaksak yurda gideceksin zaten yüzde 90 ihtimalle.

Sürünmekten başka bir şey olduğunu sanmıyorum bu olayın. Biraz da ülkenin durumuyla alakalı. Evet, sürünmek belki bir deneyim kazandırabilir ama bu ülkede "sürünmek" ile İngiltere'de, Fransa'da "sürünmek" kesinlikle aynı şeyler değil.

Son düzenleme:
KS
elden ring fanboy

elden ring fanboy

Gold Sample
İfade skoru
4.593
Çalışarak okursun. Az para ile geçinmeye çalışırsın, imkansızlık görürsün. Ailenden uzak olursun. Bunlar çok iyi deneyim kazandırabilir.
Para yönetimi olayı... Bence hiç de yapılmayacak şey gibi değil. Zorluğu görmek olabilir, evet ama onu da zaten eninde sonunda görmeyecek misin ki? Askerlik falan hani.

KS
elden ring fanboy

elden ring fanboy

Gold Sample
İfade skoru
4.593
Şehir dışında okuyanların %90'ı keşke evde okusaydım diyordur bence.
Bir örneği de bizim dükkana geldi. Samsun 19 Mayıs üniversitesinde hazırlık okumuş bir kız vardı. Ağlamış, sızlamış, yatay geçişle buradaki, evinin olduğu şehirdeki üniversiteye gelmiş.

𝙡𝙤𝙠𝙞.

Silver Sample
İfade skoru
3.842
Ben deneyim kazandırdığını hiç düşünmüyorum ancak ben de şehir dışında okumak istiyorum mesela. Sebebi de farklı bir ortam, atmosfer görmek istemem. Ama günümüz trsinde bi dışarıya çıkıp 2-3 bir şey aldığında cebinde paran kalmıyor. Şu an hangisi doğru ben de bilmiyorum şahsen.

Elektrikci Hasan

Gold Sample
İfade skoru
1.098
5 yıl sonra göreceğin sıkıntıları erkene çekmiş oluyorsun deneyim meneyim hikaye. Sana kattığı en büyük deneyim ortam. Dost meclisinde hayatta kalıp öğrenim sürecini ilerletiyorsun. Eve yakın olma o güvenilirlik bir sıkıntı olursa gideceğim evim ailem var düşüncesi aklından çıkıyor, kendini şahsileştirip daha çok birey gibi hissediyorsun.

KS
elden ring fanboy

elden ring fanboy

Gold Sample
İfade skoru
4.593
Kendi ayaklarının üstüne durmak. En büyük olayı bu. Teksin, sorumluluk almayı öğreniyorsun. Uzar gider bu liste. Deneyim kazandırmıyor diyenler muhtemelen ütü bile yapmamış kişilerdir.
Kendi ayaklarının üstünde durmak bu ülke için pek de geçerli değil, eve çıkmak bu ekonomide çok zor. Yurda gidince de kendi ayaklarının üstünde durmuş olmuyorsun. Dediğim gibi Avrupa falan olsa burası bence o zaman gidilirdi. Ütü yapmak, yemek yapmak gibi şeyleri öğrenmek için de bir yerlere gidip sürünmek gerekmiyor bence. Sadece oraya gidince zorunlu hale geliyor, evde sadece istemen gerek öğrenebilmek için.

Kendi ayaklarının üzerinde gerçekten durmayı öğrenmek için eve çıkmak gerekebilir. Düşünsene, bu ülkenin ekonomisinde kendi başına eve çıkıyorsun. o_O Deneyim deneyim diye de böylesine sürünmeye hiç gerek yok. Sürünmemeliyiz demiyorum, bu kadar fazla sürünmemeliyiz diyorum.

Arsenik

Gold Sample
İfade skoru
4.505
Kendi ayaklarının üstünde durmak bu ülke için pek de geçerli değil, eve çıkmak bu ekonomide çok zor. Yurda gidince de kendi ayaklarının üstünde durmuş olmuyorsun. Dediğim gibi Avrupa falan olsa burası bence o zaman gidilirdi. Ütü yapmak, yemek yapmak gibi şeyleri öğrenmek için de bir yerlere gidip sürünmek gerekmiyor bence. Sadece oraya gidince zorunlu hale geliyor, evde sadece istemen gerek öğrenebilmek için.

Kendi ayaklarının üzerinde gerçekten durmayı öğrenmek için eve çıkmak gerek. Düşünsene, bu ülkenin ekonomisinde kendi başına eve çıkıyorsun. o_O Deneyim deneyim diye de böylesine sürünmeye hiç gerek yok. Sürünmemeliyiz demiyorum, bu kadar fazla sürünmemeliyiz diyorum.
Haksız sayılmazsın. Bu ülkede fazlaca sürünüyorsun, kaba olarak olay böyle dostum.

ShimadaSensei

Gold Sample
İfade skoru
1.421
Deneyim edilmesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum. Ailenin yanında zaten yıllardır kalıyorsun 🤭

Dediklerinde haksız değilsin. Aile yanındaki rahatlık kesinlikle yok. Sana kazandırdığı deneyim de... Olmazsa olmaz değil diyeyim ama keyifli vakitler gecirebiliyorsun. Dönüp arkana baktığında anlatacak güzel zamanların oluyor. Sürünüyor musun? Sürünüyorsun ama bu durumu cuk diye açıklayan bir söz var: halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok :ROFLMAO:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube