RTX 3050 GTA 5 FPS drop

Silicone Android Uygulaması

Burak Enes Kabasakal

Silver Sample
İfade skoru
24
Oyunu hikayeli modda oynarken ve fps normal çalışırken sıcaklıklar da normalken bir anda fps 40'lara düşüyor ve o civarda kalıyor.
Sistem
RTX 3050
İ5 10200H
16 GB DDR4 RAM

Ayarlar bu videodakinin aynısı.
Tek fark hz 120 ama 60'da da aynısı oluyor.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Oyunu hikayeli modda oynarken ve fps normal çalışırken sıcaklıklar da normalken bir anda fps 40'lara düşüyor ve o civarda kalıyor.
Sistem
RTX 3050
İ5 10200H
16 GB DDR4 RAM

GPU kullanımı da 40 ila 50'lerde. Daha önce de sıcaklık onusu açmıştım . O da bundan kaynaklanıyor olabilir. İşlemci sıcaklığı fazla GPU sıcaklığı az demiştim. Ancak dediğim gibi bu bahsettiğim mevzu sıcaklık 70'lerdeyken de oluyor. İşlemci olması gerektiğinden fazla yoruluyor.

Sistem
RTX 3050
İ5 10200H
16 GB DDR4 RAM

GPU kullanımı da 40 ila 50'lerde. Daha önce de sıcaklık onusu açmıştım . O da bundan kaynaklanıyor olabilir. İşlemci sıcaklığı fazla GPU sıcaklığı az demiştim. Ancak dediğim gibi bu bahsettiğim mevzu sıcaklık 70'lerdeyken de oluyor. İşlemci olması gerektiğinden fazla yoruluyor.
Lütfen biri cevap verebilir mi değerlerim normal mi ?

ONWU

Rütbesiz
İfade skoru
35
Darboğaz demek oluyor bu. İşlemci ısındığı için GPU'yu besleyemiyor galiba.

Sistem
RTX 3050
İ5 10200H
16 GB DDR4 RAM

Lütfen biri cevap verebilir mi değerlerim normal mi ?
Hocam ben de Laptop kullanıcısıyım. Oyun oynarken driver çökmüştü ve ayarlarım sıfırlanmış. Driver'ı yeniden kurunca ayarlarım sıfırlanmış ve darboğaz + FPS drop yaşadım. Nvidia ayarlarını falan kontrol etmenizi öneririm. Güç seçenekleri gibi ayarlar da etkiliyor.

Son düzenleme:

Kuti06

Bronze Sample
İfade skoru
97
İlk açtığınız konuda darboğaz olduğunu düşünmüştüm ancak emin değildim şimdi eminim. Belirli sitelerden test yapıp uyumluluğa bakarsanız iyi olur.

KS
B

Burak Enes Kabasakal

Silver Sample
İfade skoru
24
Darboğaz demek oluyor bu. İşlemci ısındığı için GPU'yu besleyemiyor galiba.

Hocam ben de Laptop kullanıcısıyım. Oyun oynarken driver çökmüştü ve ayarlarım sıfırlanmış. Driver'ı yeniden kurunca ayarlarım sıfırlanmış ve darboğaz + FPS drop yaşadım. Nvidia ayarlarını falan kontrol etmenizi öneririm. Güç seçenekleri gibi ayarlar da etkiliyor.
İyi de sıcaklık 80 lerde idi

İlk açtığınız konuda darboğaz olduğunu düşünmüştüm ancak emin değildim şimdi eminim. Belirli sitelerden test yapıp uyumluluğa bakarsanız iyi olur.
Laptopta darboğaz olur mu hocam?

Şimdi hocalarım donanımsal olarak darboğaz olacak iki parçayı aynı laptopa koymazlar bence. Yani bence ısınma sorunu dışında bu donanımsal değil yazılımsal. Ki artık ısınmıyor laptopun altında fan vardi onu kaldırdım. Max 92 çoğunlukla 88 felan oluyor. Ki benim bu fps düşmesini kontrol ettiğim durumlarda sıcaklık 81 ya da 80 idi. Yazılımsal bir şey olabilir mi?

Kuti06

Bronze Sample
İfade skoru
97
İyi de sıcaklık 80 lerde idi

Laptopta darboğaz olur mu hocam?

Şimdi hocalarım donanımsal olarak darboğaz olacak iki parçayı aynı laptopa koymazlar bence. Yani bence ısınma sorunu dışında bu donanımsal değil yazılımsal. Ki artık ısınmıyor laptopun altında fan vardi onu kaldırdım. Max 92 çoğunlukla 88 felan oluyor. Ki benim bu fps düşmesini kontrol ettiğim durumlarda sıcaklık 81 ya da 80 idi. Yazılımsal bir şey olabilir mi?
Sıcaklıkla pek alakalı olduğunu düşünmüyorum, ayrıca yükün sadece işlemciye veya ekran kartına binmesi darboğaz anlamına gelir başka bir şeyden kaynaklanmaz bence.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube