Raporlara Dönüş Yapılmaması

Silicone Android Uygulaması
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Spyware

Bronze Sample
İfade skoru
1.168
Attığım raporlara ya geri dönüş yapılmıyor ya da işlem. Bu durumdan sıkılmaya başladım. Misal Cumartesi günü, kategori ve başlığın değişmesini istemiştim. Başlık da konuyu özetleyen, genel ve sade bir başlık. Ne başlık düzeltilmiş ne de konunun açıldığı kategori.

Konuya girip baktım, konu sahibi mesajı sonradan düzenlemiş. Mesajı eski haline çevirmiş, yöneticiler. Madem eski haline çeviriyorsun, konu kategorisine neden bakmıyorsun? O konunun Blog yerine Felsefe kategorisinde açılması daha doğru değil midir?

İş yükünüz fazla geliyorsa veya geri dönüş, daha doğrusu "işlem" yapmayacaksanız yeni Moderatörler almanızı tavsiye ediyorum.

Geri dönüş yapmanın zorunlu olması lazım.

Son düzenleme:

299

Silver Sample
İfade skoru
3.075
Onaylanması gereken konular olabiliyor, üzerine raporlar eklenince bir tık zaman alıyor. Veya bazen birimiz gözden kaçırıyoruz. Bunlar olabilir şeyler, haklısınız. Raporlara dönüş yapılması gerekiyor, fakat gözden kaçabiliyor bazen dediğim gibi.
Gozden kaçmasına bir lafım yok. Ama neredeyse attığım 10 raporun 11'ine de cevap gelmemeye başladı.

KS
Spyware

Spyware

Bronze Sample
İfade skoru
1.168
@TheMarqE, yapacağınız işlemin zor bir durum olduğunu sanmıyorum. Konunun başında da belirttim:

İş yükünüz fazla geliyorsa veya geri dönüş, daha doğrusu "işlem" yapmayacaksanız yeni Moderatörler almanızı tavsiye ediyorum.

"Raporlarınız başarıyla çözüldü. X konusundaki mesaj..."

"Son raporunuz reddedildi. X konusundaki mesaj..."

Bunun yapmak zor değil.

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
@TheMarqE, yapacağınız işlemin zor bir durum olduğunu sanmıyorum. Konun başında da belirttim:

"Raporlarınız başarıyla çözüme ulaştırılmıştır. X konusundaki mesaj..."

Bunun yapmak zor değil.
Kolayca işaretleniyormuş zaten. Bir aralar modluk yapan birisi söylemişti.

TheMarqE

Silver Sample
İfade skoru
2.206
@TheMarqE, yapacağınız işlemin zor bir durum olduğunu sanmıyorum. Konun başında da belirttim:

"Raporlarınız başarıyla çözüme ulaştırılmıştır. X konusundaki mesaj..."

Bunun yapmak zor değil.
Bazen raporlar çözüldü olarak işaretlenebiliyor. Fakat çözüm/Red mesajı gönderilmeyebiliyor.
Gozden kaçmasına bir lafım yok. Ama neredeyse attığım 10 raporun 11'ine de cevap gelmemeye başladı.
Size bildirim düşmediğinde raporunuz çözülmüş veya reddedilmiş olabiliyor. Dediğim gibi bazen DM yoluyla bildirmeyi açmıyoruz.

KS
Spyware

Spyware

Bronze Sample
İfade skoru
1.168
Konu açık ve nettir. Anlaşılmayacak bir durum yok. Hani boş mesaj atarsan böyle bir uyarı veriyor:

1622448638824.png

Aynısı, raporlara geri dönüş yapılmadığında da kullanılabilir.

TheMarqE

Silver Sample
İfade skoru
2.206
Konu açık ve nettir. Anlaşılmayacak bir durum yok. Hani boş mesaj atarsın böyle bir uyarı veriyor:

23472 numaralı eki görüntüle

Aynısı, raporlara geri dönüş yapılmadığında da kullanılabilir.
Dediğim gibi hocam, raporlarınız çözüme kavuşturulsa bile, DM ile bildirme seçeneğini moderatör aktif etmediği sürece size bildirim düşmez. Bu zorunlu bir özellik değil.

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
Genelde raporda belirttiklerim yapılıyor. Mesela bir keresinde konu başlığında "mı, mi" birleşik yazılmıştı ben de raporlamıştım ve düzeltilmişti. Ha geri dönüş olabilir ama. Şu şu raporunuzda belirttiklerinizi yaptık gibi.

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Her şey için açıklama yapmak zorunda değil kimse.

Geçen birisi konuşmadaki bir mesajı çözüm diye raporlamış, buna da mı dönelim? Gerekli bir şey olursa belirtiyoruz zaten. Her rapora dönüş yapılmasının zorunlu olması kadar saçma bir şey yok. Olmayacak da. Mümkün oldukça dönüyoruz.

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Örneğin adam uyarılık mesaj atıyor, sen bunu raporlayınca ''Gerekli uyarı verilmiştir'' gibi bir şey geliyordur.
Ceza verilmesi gereken mesajlar raporlandığında zaten gerekeni yapıyoruz ancak bunların geri dönütünü veremeyiz yoksa bazı üyeler gidip profiline “Nasıl banladım ama zaa” gibi mesajlar yazabilir ki yapanlar oldu zamanında.

Bazı üyeler raporları reddedildiği zaman nedenini söylesek bile gereksiz yere uzatıyorlar, tabii bunun da cezası var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube