RAM çiplerinizi paylaşın

Silicone Android Uygulaması

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272
İlk önce Thaiphoon Burner indiriyoruz:

İndirme linki

İndirdikten sonra şuraya çift tıklıyoruz:

....png

Program açılacak. Açıldıktan sonra kırmızı ile işaretlenmiş yere tıklıyoruz. Mavi ile işaretlenmiş yerde kaç tane RAM takılı olduğu görünüyor. Birbirinden farklı model veya farklı zamanlarda alınmış RAM'leriniz varsa hepsine bakmamız gerekiyor.

.....png

Yeşil ile işaretlediğim yerde RAM markası ve modeli yazar. Bunlar bazen görünmeyebiliyor. Kırmızı ile işaretlediğim yerde çip üreticisi yazıyor. Mavi ile işaretlediğim yerde ise çip modeli bulunuyor.

.......png

Benimki Micron E-die. Bakalım sizinkiler ne çıkacak :)

Not: Rehber olsun diye yapmadım. Kullanıcıların RAM çiplerini paylaşmaları için yaptım.

Son düzenleme:

2147483647

Gold Sample
İfade skoru
2.953
İlk önce Thaiphoon Burner indiriyoruz:

İndirme linki

İndirdikten sonra şuraya çift tıklıyoruz:

39291 numaralı eki görüntüle

Program açılacak. Açıldıktan sonra kırmızı ile işaretlenmiş yere tıklıyoruz. Mavi ile işaretlenmiş yerde kaç tane RAM takılı olduğu görünüyor. Birbirinden farklı model veya farklı zamanlarda alınmış RAM'leriniz varsa hepsine bakmamız gerekiyor.

39292 numaralı eki görüntüle

Yeşil ile işaretlediğim yerde RAM markası ve modeli yazar. Bunlar bazen görünmeyebiliyor. Kırmızı ile işaretlediğim yerde çip üreticisi yazıyor. Mavi ile işaretlediğim yerde ise çip modeli bulunuyor.

39294 numaralı eki görüntüle

Benimki Micron E-die. Bakalım sizinkiler ne çıkacak :)

Not: Rehber olsun diye yapmadım. Kullanıcıların RAM çiplerini paylaşmaları için yaptım.
Exe dosyasını indirdiğimizde GNU/Linux kullandığımızı hatırlıyoruz.

ZARA25

Bronze Sample
İfade skoru
1.025
Uygulamayı açtığımda ekran donduğunu sandım. Sonra touchpad çalışmadığını farkettim. Uygulamayı klavyeyle kapatınca düzeldi. Bu ne biçim uygulama hocam? Bende çalışmadı.

Son düzenleme:
KS
Hamza Ensar Sağlam

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272

DDR3 RAM konusunda benim pek bilgim yok. Üretici Nanya.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

"Micron 8 Gb E-die (Z11B / 19 nm) / 1 die"

Benimki de E-die. Sizinkiyle aynıymış Hocam.

RAM modeli nedir hocam? Crucial Ballistix'mi?

Model ne merak ettim :D Program bazen görmeyebiliyor.

Erdem

Gold Sample
İfade skoru
1.319
Model ne merak ettim :D Program bazen görmeyebiliyor.
Modeli var yada yok bilmiyorum. Çok eski DDR3 1333MHz CL9 bir ram. Zaten iki ram var ikisi de farklı birisi volar diye bir marka diğeri hakkında bir bilgim yok. Program bazen göremiyor değil çoğu program göremiyor zaten. CPU-Z, Aida 64 olsun vb.

KS
Hamza Ensar Sağlam

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272
Modeli var yada yok bilmiyorum. Çok eski DDR3 1333MHz CL9 bir ram. Zaten iki ram var ikisi de farklı birisi volar diye bir marka diğeri hakkında bir bilgim yok. Program bazen göremiyor değil çoğu program göremiyor zaten. CPU-Z, Aida 64 olsun vb.

Benim ilk RAM'lerim olan Vengeance LPX'leri görememişti. Ama sizinkiler gerçekten çakmaymış :D

Uygulamayı açtığımda ekran donduğunu sandım. Sonra touchpad çalışmamaya başladı uygulamayı klavyeyle kapatınca düzeldi. Bu ne biçim uygulama hocam? Bende çalışmadı.

Hiç böyle bir sorun yaşayan görmedim.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube