PC, Laptop ve Telefon Sohbetleri #7: 🖥💻 📱

Bir telefonda ki en önemli özellik sizce nedir? (Veya da özellikler)

• Toplam oy
    23
  • Anket kapandı .
Silicone Android Uygulaması

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
Xiaomi Black Shark 2 RGB Aydınlatması, Fiyatı ve Özellikleri - Akıllı  Telefon

Bakın telefon dediğiniz böyle olur işte. RGB. :love:
1626625217005.png

1626625224911.png

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Benim için kesinlikle malzeme kalitesi ve ekrandır. Sonuçta her gün telefon ekranına bakıyoruz ve elimizde telefonu tutuyoruz. Dandik plastik kasalı ve 480p ekranlı bir telefon tutmayı kimse istemez.

Bu ikiliden sonra da SoC ve batarya gelir benim için. Düzgün optimize edilmiş SoC ile büyük batarya aşırı iyi kombo, Samsung bunu iyi yapıyor.
Bence de malzeme kalitesi çok önemli hocam. iPhone 5S mesela. Alüminyum kasaya sahip. Taş gibi kasa. Onun döneminde çıkan en büyük rakibi Galaxy S4 ise leğenden bozma plastik kasaya sahipti. 5S çok çok daha iyi sağlamlık hissiyatı veriyordu bu yüzden. Ki 5S halen yaşıyor, S4 ise unutuldu gitti. :D Samsung ancak S6 ile akıllanıp alüminyum ve metal kasaya geçti. Ondan önceki plastik kasalı S serisi telefonları tam bir faciaydı.

ZARA25

Bronze Sample
İfade skoru
1.025
Bence de malzeme kalitesi çok önemli hocam. iPhone 5S mesela. Alüminyum kasaya sahip. Taş gibi kasa. Onun döneminde çıkan en büyük rakibi Galaxy S4 ise leğenden bozma plastik kasaya sahipti. 5S çok çok daha iyi sağlamlık hissiyatı veriyordu bu yüzden. Ki 5S halen yaşıyor, S4 ise unutuldu gitti. :D Samsung ancak S6 ile akıllanıp alüminyum ve metal kasaya geçti. Ondan önceki plastik kasalı S serisi telefonları tam bir faciaydı.
Benim bozuk s2 plus hala duruyor. Ulan ne çile çektirdi bize. Hep bozuluyor.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Çok deli ısınıyordu ama ellerim terliyordu onu kullanırken. :D
Bende 2019 yılının sonlarından itibaren ısınma olayı başladı. 2020'de zirveye vardı sıcaklık olayı. Bende XS aldım yerine. 28nm işlemciden de çok bir şey beklememek lazım ısınma ve verimlilik konusunda. :D Neyse ben bir çöpleri döküp geliyorum hemen ışık hızıyla. Sizler devam sohbete. :evilol:

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287
Çok deli ısınıyordu ama ellerim terliyordu onu kullanırken. :D
Sormayın hocam, telefonum yokken annemin 5S'ini kullanırdım, hele mobil veri açıkken bildiğin elimi yakıyordu telefon.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
28nm işlemciden de çok bir şey beklememek lazım ısınma ve verimlilik konusunda. :D
Her şey, nm değil. Evet, belli bir süre sonra iş tabii ki nanometreye kalıyor ancak Maxwell bunun güzel bir örneğidir. Nvidia, Kepler'daki gibi 28nm üretimi korudu, ancak Maxwell o kadar verimliydi ki nanometre düşmeden sıcaklık ve güç tüketimlerini düşürdü Nvidia. Ampere ile de o verimlilik büyüsü biraz kayboldu maalesef. :/

Chloe Price

Silver Sample
İfade skoru
4.116
İşlemci. Şöyle güzelinden SD veya A14 Biyonic iyi gider.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Sormayın hocam, telefonum yokken annemin 5S'ini kullanırdım, hele mobil veri açıkken bildiğin elimi yakıyordu telefon.
Siz bir de iOS 11'in ilk Beta sürümünü kurduğum zamanı sorun hocam. 2017 yılının Haziran ayıydı herhalde. Telefon bir yanıyor. Patlayacak zannedip buzdolabına attım telefonu. :evilol: Buzdolabın da iOS 11'i biraz kurcalayıp geri 10'a düştüm. iOS 12 çıkana kadar da 10'da kaldım. iOS 11 rezalet bir sürümdü. iPhone 5S için en iyi sürüm iOS 10. Ne ısınma var ne kasma. iOS 11 sonrası öldü cihaz resmen.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube