PC & Laptop Sohbetleri #2: 🖥💻

Hangi GPU üreticisi tercih ediyorsunuz?

• NVIDIA

• AMD (Eski adıyla ATI)

• Intel

• Sis Mirage

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görüntülenebilir.
Silicone Android Uygulaması
KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Son düzenleme: Moderatör:

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Modeli yazmıyor mu hocam anakart üzerinde modele göre fiyat belirlenebilir. Bu AM3 Ryzen'dan önceki DDR3 olan seri mi?
Neresinde yazıyor bilmiyorum. Evin bodrumunda anakart. Çatı ve bodrum komple bilgisayar bileşeni dolu eski. :evilol: AM3 FX'den önceki seri. Ryzen'den iki öncesi yani.
İşlemcinin tam modeli var mı? Ben pek AM3 piyasasını bilmiyorum maalesef.
X4 645 olacaktı sanırım hocam. Öyle hatırlıyorum. Bir gidip bakmam lazım. Kasa vardı bizim çok eski. Onun içerisinde olacaktı.

TeknocuYusuf

Silver Sample
İfade skoru
1.219
Neresinde yazıyor bilmiyorum. Evin bodrumunda anakart. Çatı ve bodrum komple bilgisayar bileşeni dolu eski. :evilol: AM3 FX'den önceki seri. Ryzen'den iki öncesi yani.

X4 645 olacaktı sanırım hocam. Öyle hatırlıyorum. Bir gidip bakmam lazım. Kasa vardı bizim çok eski. Onun içerisinde olacaktı.
Sizin oraya gelip bir internet cafe açabilir miyiz söz iki cs atıp gitcez :evilol:

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
FX demişken, FX CPU'lar nasıl kötü bir faciaydı ya. :evilol:
Hayali çekirdekler... :evilol: Sandy-Bridge nasıl tokatlamıştı ama FX'leri. Çıkmadan önce dönemin AMD fanboy takımı öve öve bitiremiyordu FX'leri. Yok Bulldozer gelecek, ortalığı yakıp yıkacak deniliyordu. Ben de heyecanlanmıştım. Ama sonuç fiyasko oldu. i7-2600K gibi bir efsane ile Intel büyük tokat attı AMD'ye. O tokat AMD'yi Ryzen çıkana kadar komaya soktu. Tabii AMD intikamını misliyle aldı. :) (bkz: Ryzen)

TeknocuYusuf

Silver Sample
İfade skoru
1.219
Hayali çekirdekler... :evilol: Sandy-Bridge nasıl tokatlamıştı ama FX'leri. Çıkmadan önce dönemin AMD fanboy takımı öve öve bitiremiyordu FX'leri. Yok Bulldozer gelecek, ortalığı yakıp yıkacak deniliyordu. Ben de heyecanlanmıştım. Ama sonuç fiyasko oldu. i7-2600K gibi bir efsane ile Intel büyük tokat attı AMD'ye. O tokat AMD'yi Ryzen çıkana kadar komaya soktu. Tabii AMD intikamını misliyle aldı. :) (bkz: Ryzen)
İntel öyle bir rehavete kapıldı ki FX galibiyetinde daha uyanamadı.

Mighty Eagle

Silver Sample
İfade skoru
2.294
Beni GPU intihar etmişti, aygıt yöneticisinde gözükmüyordu. Nvidia denetim masasına giriyorum ekrana bağlı GPU yok diyor. Dedim bi' de GPU Z'den bakayım, programı açtığım gibi BSoD yedim. :evilol:
Bir şeyler ters gidiyordu ama PC BSoD yedikten sonra GPU geri geldi.o_O:tamam:

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
İntel öyle bir rehavete kapıldı ki FX galibiyetinde daha uyanamadı.
Pencereden bir CPU geldi
Pencereden bir CPU geldi
Ben zannettim AMD Ryzen geldi

Uyan Intel uyan uyan
Uyan Intel uyan uyan
AMD pazarı ele geçirdi
AMD pazarı ele geçirdi
:evilol:
@PossibleTurco,
Sonra bir de şaka gibi Piledriver ve Vishera falan çıkmıştı, sözde yüzde bilmem kaç IPC artışı olacaktı, ancak pek fark olmadı tabii. :evilol:
Yazık oldu o kadar para ve sermayeye. Adamlar Athlon 64, Phenom II gibi efsane işlemciler ile Intel'i zorlarken nasıl birden FX diye bir facia doğdu halen anlamadım. 2000'li yıllarda AMD kraldı. Intel daha doğru dürüst cevap veremiyordu bile Athlon 64'lere.

Bu arada Sandy-Bridge mimarisi 2005 yılından 2011'e kadar geliştirilmiş hocam. 6 yıl geliştirmiş adamlar mimariyi. Haliyle sağlam bir iş çıkmış ortaya. Halen daha Sandy-Bridge'in çok gelişmiş torunlarını görmekteyiz.

TeknocuYusuf

Silver Sample
İfade skoru
1.219
Pencereden bir CPU geldi
Pencereden bir CPU geldi

Uyan Intel uyan uyan
Uyan Intel uyan uyan
AMD pazarı ele geçirdi
AMD pazarı ele geçirdi
:evilol:

Yazık oldu o kadar para ve sermayeye. Adamlar Athlon 64, Phenom II gibi efsane işlemciler ile Intel'i zorlarken nasıl birden FX diye bir facia doğdu halen anlamadım. 2000'li yıllarda AMD kraldı. Intel daha doğru dürüst cevap veremiyordu bile Athlon 64'lere.

Bu arada Sandy-Bridge mimarisi 2005 yılından 2011'e kadar geliştirilmiş hocam. 6 yıl geliştirmiş adamlar mimariyi. Haliyle sağlam bir iş çıkmış ortaya. Halen daha Sandy-Bridge'in çok gelişmiş torunlarını görmekteyiz.
Sandy-Brigde=(NT 6.0 Longhorn) Vista?

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube