PC & Laptop Sohbetleri #2: 🖥💻

Hangi GPU üreticisi tercih ediyorsunuz?

• NVIDIA

• AMD (Eski adıyla ATI)

• Intel

• Sis Mirage

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görüntülenebilir.
Silicone Android Uygulaması
KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
@PossibleTurco,
Sandy Bridge ile UV yapılır da, BIOS'ta ayar olması gerekir. O da çoğunlukla yok, XTU şart yani biraz.
XTU ile de olmuyor hocam. Ancak güç yönetimi ayarlarından "maksimum işlemci durumu" kısmını %90 yaparak çözüyorum ısınma sorununu. CPU tam frekansta çalışırken aniden 55-60 arası derecelere çıkabiliyor. Kalitesiz macun ile 80 dereceye çıkıyordu. Adaptöre de yansıyor bu durum. Cehennem gibi ısınıyor işlemci güç çekmeye başladığı zaman.

Gökkayahan

Gold Sample
İfade skoru
3.680
Bir sorunu çözmek için bilgisayarımı açan ben, sanki camına mıknatıs tutmuşuz gibi deliren monitörün salaklığını izleyerek yeni bir sorunla karşılaştığını görüyor. Kapadım açtım, hâlâ aynı, çevresinde ne varsa topladım monitörün, daha da aynı :(

Gökkayahan

Gold Sample
İfade skoru
3.680
Fişini çekip takıp, monitör ayarlarını sıfırladım, oldu. Maalesef o kadar uğraştığım mercek ayarları da boşa gitti. Görüntüyü düzleyeceğim geri 🤦‍♂️

Piksel denen şey ne büyük icatmış yarabbi. Hem monitör ince, hem de hepsi ışık. Lan şimdi patlar mı acep diye korkudan monitörü açamadım. Açarken zaten puuhh diye bir ses geliyor. Gazla ekran yapma fikrini ilk kim bulmuş, aklında ne varmış acaba?

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Fişini çekip takıp, monitör ayarlarını sıfırladım, oldu. Maalesef o kadar uğraştığım mercek ayarları da boşa gitti. Görüntüyü düzleyeceğim geri 🤦‍♂️

Piksel denen şey ne büyük icatmış yarabbi. Hem monitör ince, hem de hepsi ışık. Lan şimdi patlar mı acep diye korkudan monitörü açamadım. Açarken zaten puuhh diye bir ses geliyor. Gazla ekran yapma fikrini ilk kim bulmuş, aklında ne varmış acaba?
Tüplü monitör korkusunu iyi bilirim. Çünkü gözlerimle alev aldığına şahit oldum kendisinin. Bir keresinde odada bilgisayardan sanırım Michael Jackson dinlerken yıldırım düşmüştü mahalleye. Tabii gelen aşırı voltaj sonucu monitörden önce bir buhar çıktı, sonra da alev aldı. Hemen annem mutfaktan su getirdi de söndürdük. Bilgisayara hiçbir şey olmadı bu arada. Sadece monitör gitti. Acer'in tüplü ve siyah renklerinde bir monitörüydü.

Gökkayahan

Gold Sample
İfade skoru
3.680
@Gökkayahan Hocam, sizin 840M laptop'a n'oldu?
Ne siz sorun ne de ben söyleyim hocam. Paramparça o. Kimi parçaları çöpte, kimileri sağlamdı kullanıyorum. HDD için çok uğraştım ama her yeri bad sector olmuştu, döndüremedim geri. Neyse, niyesi bana kalsın, anlatırım da aslında konuda olmaz. Özelden dilerseniz yazarım.

Besim Tibuk

Gold Sample
İfade skoru
2.118
Free download Wallpaper for Laptop Background 70 images [1920x1080] for  your Desktop, Mobile & Tablet | Explore 55+ Wallpaper For Pc Laptop | Free  Wallpaper For Laptop, Cute Wallpapers for Laptops, Laptop

Willkommen zum zweiten Teil der PC & Laptop Chats, du hast Freude bereitet. :) Hier können Sie alle Arten von Gesprächen und Gespräche über Computertechnologien führen. Vergessen Sie auch nicht, an unserer Umfrage teilzunehmen. :)
knk bilgisayarın artikeli das yalnız:evilol:
Mesajlar otomatik birleştirildi:

ComputER olduğundan der imiş :evilol: :evilol:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube