Özelleştirme amaçlı Linux dağıtımı önerisi

Silicone Android Uygulaması

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
MacOs'a benzeteceğim. Ne önerirsiniz?

İstediklerim

Özelleştirmem lazım

İlledelinux önermeyin. Daha önceden kullandım

Sadece internette gezineceğim ve müzik dinleyeceğim.

KDE Neon'u daha önce kullandım. Bu yüzden KDE Neon istemiyorum.

Şimdiden Teşekkürler

Sistemim

GT930M

İ5 5200U

8GB RAM
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@illedelinux @Sehrail @parallel

KS
Airlemur89765

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Mac OS'e Ubuntuyu da Arch'ı da Fedora'yı da hepsini benzetirsin. Hiçbir şey fark etmez neredeyse.

Ne önerirsiniz hocam o zaman?

Ayrıca yazmayı unutmuşum. Kurulumu kolay olmalı.

parallel

Platinum Sample
İfade skoru
5.460
Ne önerirsiniz hocam o zaman?

Ayrıca yazmayı unutmuşum. Kurulumu kolay olmalı.

Bir şey önermeyiz, tek amacın internette takılıp müzik dinlemekse her türlü dağıtımı kullanırsın zaten. Tam olarak beklentilerini belirtmen lazım bize.

illedelinux

Silver Sample
İfade skoru
4.646
MacOs'a benzeteceğim. Ne önerirsiniz?

Kararlılığı bozmak adına MacOs'a benzemesi bu kadar önemli mi?
Plank'ı siyah yerine beyaz yapınca ne değişiyor, sadece siyah yerine beyaz.
Üst panele gereksiz başlıklar eklenince daha mı güzel oluyor, bence çirkin oluyor.
Bana göre MacOS görüntüsü son derece çirkin ama MacOS'a benzesin diye artık bir reklam olmuş.

İlla benzeteceksen hepsi olur.

KS
Airlemur89765

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Üst panele gereksiz başlıklar eklenince daha mı güzel oluyor, bence çirkin oluyor.
Bana göre MacOS görüntüsü son derece çirkin ama MacOS'a benzesin diye artık bir reklam olmuş.

Çok da önemli değil hocam. Yani illa olacak diye birşey yok. Az önce düşünüp karar verdim.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Cutefish OS deneyebilirsiniz. Manjaro ve Arch tabanlı yeni bir proje. Deneyerek bizlere de bildirebilirsiniz nasıl olduğunu. Ben sanal makinede deneyimlemiştim ve fena değildi. Yine de gerçek donanımda da denemek lazım. Ek olarak Hackintosh kurun bence macOS için.

KS
Airlemur89765

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Bir şey önermeyiz, tek amacın internette takılıp müzik dinlemekse her türlü dağıtımı kullanırsın zaten. Tam olarak beklentilerini belirtmen lazım bize.

Hocam ne söyleyebilirim ki. Örneğin bu işlere çok yeni başladım, kolay olmalı. Sorun çıkarmamalı.

Cutefish OS deneyebilirsiniz. Yeni bir proje. Deneyerek bizlere de bildirebilirsiniz nasıl olduğunu. Ben sanal makinede deneyimlemiştim ve fena değildi. Yine de gerçek donanımda da denemek lazım. Ek olarak Hackintosh kurun bence macOS için.

Hocam MacOs kuramıyorum. O kadar çok uğraştım ki hayatımı sanki boşa harcıyormuş gibi hissediyorum.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Hocam MacOs kuramıyorum. O kadar çok uğraştım ki hayatımı sanki boşa harcıyormuş gibi hissediyorum.
Hocam illa güncel sürümleri kurmanıza gerek yok. High Sierra veya Mojave'de deneyebilirsiniz Clover ile. Hatta High Sierra kurulumu en basit sürümlerden birisi. Big Sur'a kafayı fazla taktınız siz.

KS
Airlemur89765

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Cutefish OS deneyebilirsiniz. Manjaro ve Arch tabanlı yeni bir proje. Deneyerek bizlere de bildirebilirsiniz nasıl olduğunu. Ben sanal makinede deneyimlemiştim ve fena değildi. Yine de gerçek donanımda da denemek lazım. Ek olarak Hackintosh kurun bence macOS için.

Yeni proje ise gerçek makineme bile kurarım. Şu an Fedora KDE yüklemeye başladım. İkizim için Cutefish kuracağım.

Hocam illa güncel sürümleri kurmanıza gerek yok. High Sierra veya Mojave'de deneyebilirsiniz Clover ile. Hatta High Sierra kurulumu en basit sürümlerden birisi. Big Sur'a kafayı fazla taktınız siz.

High Sierra ile Linux Dual Boot olur mu hocam?

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213

İlla benzeteceksen hepsi olur.
Hocam bunun sebebi macOS'un arayüzünün çekici olması. Yuvarlatılmış köşeler, neumorphism ikonlar ve glassmorphism UI elementleri ile oldukça şık bir görüntüye sahip macOS. Windows'dan kat kat daha iyi en azından. macOS'u Hackintosh dahil asla kuramayan kişilerde Linux dağıtımlarına yöneliyor ve macOS teması yapıyor. Lakin ben Linux dağıtımlarını en saf haliyle kullanmayı tercih ederim. Bir ara Mint'e yapmıştım macOS teması. İyiydi güzeldi ama sıkıyordu insanı bir süre sonra.
High Sierra ile Linux Dual Boot olur mu hocam?
Olur. Ubuntu, OS X Lion ve Windows 7 kullanmıştım bir süre. Üstelik Triple Boot'du benimki. :D

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube