Oyundayken sistem kendisini yeniden başlattı

Silicone Android Uygulaması

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
Her zamanki gibi Witcher 3 oynuyordum; derken monitör, klavye ve fare bir anda kapandı, fakat kasa çalışıyordu, ama o da birkaç saniye sonra kapandı, ardından biraz bekledikten sonra sistemin kendisini yeniden başlattığını gördüm, sonrasında da Windows 10 güncelleniyor ekranı geldi, en sonunda da sistem bir kez daha kendini yeniden başlattıktan sonra masaüstüne gelebildim, fakat işin garip kısmı; bilgisayarda internet yok.

Bilgisayar açıldığı zaman ekran kartı ve işlemci sıcaklığına baktım, ikisi de 70 derecelerdeydi, ekran kartı sıcaklığı olması gerektiği gibiydi; ama işlemci sıcaklığı normalinden biraz fazlaydı, bilmiyorum, belki hafif OC'li olduğu, ve uzun süredir termal macun yenilemesi yapmadığım içindir, ama onu da en yakın zamanda yapacağım.

Sizce buradaki sorun nedir arkadaşlar? Sistemim şu şekilde;

İşlemci: AMD Ryzen 3 3100.

Ekran Kartı: Gigabyte Windforce GTX 1660 Super.

RAM: 2x8 G.Skill Ripjaws 3000MHz.

Anakart: Gigabyte B450M S2H.

SSD: Kingston A400 480 GB.

Kasa: Aerocool Aero One Frost.

PSU: High Power 600W +80 Bronze.

2147483647

Gold Sample
İfade skoru
2.953
Her zamanki gibi Witcher 3 oynuyordum; derken monitör, klavye ve fare bir anda kapandı, fakat kasa çalışıyordu, ama o da birkaç saniye sonra kapandı, ardından biraz bekledikten sonra sistemin kendisini yeniden başlattığını gördüm, sonrasında da Windows 10 güncelleniyor ekranı geldi, en sonunda da sistem bir kez daha kendini yeniden başlattıktan sonra masaüstüne gelebildim, fakat işin garip kısmı; bilgisayarda internet yok.

Bilgisayar açıldığı zaman ekran kartı ve işlemci sıcaklığına baktım, ikisi de 70 derecelerdeydi, ekran kartı sıcaklığı olması gerektiği gibiydi; ama işlemci sıcaklığı normalinden biraz fazlaydı, bilmiyorum, belki hafif OC'li olduğu, ve uzun süredir termal macun yenilemesi yapmadığım içindir, ama onu da en yakın zamanda yapacağım.

Sizce buradaki sorun nedir arkadaşlar? Sistemim şu şekilde;

İşlemci: AMD Ryzen 3 3100.

Ekran Kartı: Gigabyte Windforce GTX 1660 Super.

RAM: 2x8 G.Skill Ripjaws 3000MHz.

Anakart: Gigabyte B450M S2H.

SSD: Kingston A400 480 GB.

Kasa: Aerocool Aero One Frost.

PSU: High Power 600W +80 Bronze.
Aynı şeyleri tekrar yapınca kapanıyorsa MSI Afterburner ile sıcaklıkları takip edin, bir gözünüz hep sıcaklıkta olsun ki sorunun o olup olmadığını bulalım. İnternet konusunda bir şey söyleyemeyeceğim.

KS
Lyrinx

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
Aynı şeyleri tekrar yapınca kapanıyorsa MSI Afterburner ile sıcaklıkları takip edin, bir gözünüz hep sıcaklıkta olsun ki sorunun o olup olmadığını bulalım. İnternet konusunda bir şey söyleyemeyeceğim.
Önceden de bunun bir benzerini aynı oyunda yapmıştı, ama başka hiçbir oyunda yaptığını hatırlamıyorum.
Şu an PC'de değilim, sonra paylaşacağım :)

KS
Lyrinx

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748
O zaman Witcher 3 ısınmaya sebep olabilir, eskiden oynadıysanız da belki eskiden olmayan bir şey şimdi var. :confused:
Benim sistem biraz sorunlu zaten :(

Ama oyundan mı, yoksa sistemden mi kaynaklanıyor bilmiyorum.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Bu arada böyle alıntılayınca bildirim gidiyor değil mi?

Son düzenleme:

Akif

Gold Sample
İfade skoru
4.549
Dündeb önceki günkü güncellemede benim pcye de bişi oldu. Monitör kapalıydı, pc 30 dk bekledim kapanmadı açmıştım pc kapanıp geri açılmaya çalışmış dmi pool ekranında takılo kalmış. Bununla alakası var mıdır acaba?

Error50777

Silver Sample
İfade skoru
924
Dündeb önceki günkü güncellemede benim pcye de bişi oldu. Monitör kapalıydı, pc 30 dk bekledim kapanmadı açmıştım pc kapanıp geri açılmaya çalışmış dmi pool ekranında takılo kalmış. Bununla alakası var mıdır acaba?
Güncelleme pek iyi değil zamanımda windows 10 ilk çıktığı zamanlar kurdum sistemim yeterliydi çökme sorunu windows resmen gitti logo kalıyordu hemen güncelleme yapma taraftarı değilim

KS
Lyrinx

Lyrinx

Gold Sample
İfade skoru
5.748

takla king

Platinum Sample
İfade skoru
15.850
Witcher 3 oynamaya devam. Düzenli olarak temizleyin. Olay olunca ise paylaşın. Oyuna girmeden önce temizleyin, sonra da oyuna girin. Zaten restart atarsa oraya düşecek :)

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube