Oukitel C21 hakkında düşünceleriniz

Silicone Android Uygulaması

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Son bir kaç gündür aklıma takıldı bu telefon. Fiyatına göre aşırı iyi özellikleri var nasıl bu kadar iyi olabilir anlayamıyorum.

Kısaca özelliklerini özetlersem:

-Mediatek Helio P60
-4GB RAM
-64GB Hafıza
-1080x2310 çözünürlüğünde ekran
-4000 mAh batarya
-Type-C
-18W hızlı şarj (Kutudan 10W çıkıyor.)
-4 Kamera (Göz doldurmak içindir.)

Genel olarak bu özellikler var. Fiyatı ise şu an Trendyol'da 1429 TL. Hepsiburada, N11 gibi sitelerde ise 1500 TL civarı. Bazı özellikleri kısmen eski mesela Wi-Fi 4 ve Bluetooth 4.2 kullanması. Fakat fiyatına bakınca göz ardı edilebilir şeyler. Ama en büyük sorun telefonun Türkiye'de ulaşılacak hiç bir yerin olmaması.

Oukitel markası ilk başta kalitesiz bir marka gibi geldi gözüme fakat Çin'li bir firmaymış. https://it.wikipedia.org/wiki/Oukitel Wikipedia linki var fakat Türkçe değil.

Marka, GSMArena'da yok fakat aynı sitede Oukitel hakkında haberler var.

Kullanıcı yorumları olarak herkes fiyatına göre memnun olduğunu söylemiş. Kötü yorumlar ise genel olarak kamera ve malzeme kalitesi üzerine.

https://www.webtekno.com/oukitel-c21-fiyati-ozellikleri-h97864.html Webtekno'da da haberi yapılmış.

Sizce nasıl bir telefon Oukitel C21? Alınır mı?

Gökkayahan

Gold Sample
İfade skoru
3.680
Bir sene sonra kullanırken kanser etme potansiyeli çok yüksek. İşlemcinin o çözünürlükte grafikleri hiç hoş bir şekilde oynatmayacağı aşikar. RAM bugün için kabul edilebilir sınırda. Bu bütçelere sıfır almak gibi bir plan varsa eski Xiaomi'ler harici pek bir alternatif yok.

Mighty Eagle

Silver Sample
İfade skoru
2.294
Benim de son zamanlarda gördüğüm bir marka. Açıkçası Türkiye'den alanlar var ve memnunlarmış.
Bence bu bütçede sıfır cihaz alınmamalı, bir yıl sonra düşük kalacaklar çünkü.

Son düzenleme:
KS
Sony Series Switch

Sony Series Switch

Gold Sample
İfade skoru
1.674
Bir sene sonra kullanırken kanser etme potansiyeli çok yüksek. İşlemcinin o çözünürlükte grafikleri hiç hoş bir şekilde oynatmayacağı aşikar. RAM bugün için kabul edilebilir sınırda. Bu bütçelere sıfır almak gibi bir plan varsa eski Xiaomi'ler harici pek bir alternatif yok.
Şu an telefon alma gibi bir planım yok sadece özellikleri fiyatına göre çok iyi geldi ondan sordum. P60 o kadar kötü bir işlemci mi ya? RAM kabul edilebilir sınırda demişsiniz fakat halen markalar 3GB RAM'li telefon satıyor.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
@Sony Series Switch,
2GB RAM'li telefonlar direkt kullanılamaz halde şu an zaten, 3GB RAM de tam sınır. 4GB RAM'e ortalama diyebilirim, öyle göğe çıkartacak kadar fazla miktar değil günümüzde.

P60 o kadar iyi bir işlemci değil, o işlemciye uygun çözünürlük 720p falan. 1080p'de oyun oynatması aşırı zor, hatta imkansıza yakın. Mediatek ( :kekw: ) işlemci olmasını saymıyorum bile.

Dream

Gold Sample
İfade skoru
336
O ne biçim telefon ya. :D Ancak farklı bir beklentiye yani dayanıklılığa göre tasarlanmış gibi. Bunun için mi aldın acep?
Yoo, aslinda gunluk kullaniciyim ancak bi' an gaza gelip aldim. Ama normal telefon alsam simdiye 5 kere kirilmisti, telefona yanlislikla cebimdeyken briketle bile vurdum 🤦‍♂️

fryzen

Silver Sample
İfade skoru
2.527
İyi de bu telefonların amacı zaten ana telefon olarak yoğun kullanım değil ki. İkinci hattını (yoğun kullanmayacaksan) tak, proje için kullan, küçük çocuğa ver, beklediğin model vardır ve elindeki telefon cortlamıştır geçici kullan, yedekte bulundur gibi amaçlar için bu giriş seviyesi cihazlar.

Kameraları (Kimovil'e göre) o kadar da kötü değil gibi.
Screenshot_20210625-191026_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20210625-191038_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20210625-191049_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20210625-191101_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20210625-191124_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20210625-191141_Samsung Internet.jpg

SAR değerinden korkmuştum ama üretici verisi doğruysa fena değil.

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube