Öldüğümüzde hiçbir şey olmaması çok korkunç olmaz mıydı?

Silicone Android Uygulaması

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Öldükten sonra sadece toprak olacağız diyenler var, peki sizce diğer dünyanın olmaması çok ürkütücü değil mi? Bazıları sadece öbür dünya için çalışıyor ama ya öbür dünya yoksa?

Yorumlarınızı bekliyorum.

Lütfen ayet falan atmayın konu o değil.

Gökkayahan

Gold Sample
İfade skoru
3.680
Bunun öncesi de aslında korkunç. Neydik ki şu an bu ete kemiğe, zihne sahibiz diye düşündüğümde de ürperti geliyor. Diğer dünya olmalı ki tüm bunlar bir anlam bulsun. Olmadığında hem doğumun öncesi hem de ölümün sonrası envai çeşit saçmalık ve meçhulle dolar. Diğer dünya da, imtihan da vardır bence bu sebeple.

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287
Bence de öyle, çok korkutucu olduğunu düşünüyorum şahsen. Ölümden sonrası kapkaranlık, hiç kimse somut herhangi bir şey bilmiyor. Böyle bir şeyin olabileceğini de aklım almıyor. Bu da beni illaki öldükten sonra bir şeylerin olacağı düşüncesine itiyor.

Belki de insan doğasının, hatta evrenin doğasının gerçeklerinden birisi ama kabullenmek istemiyoruz.

7777

Gold Sample
İfade skoru
2.379
Bilinç kapalı olacak beyin ölümü gerçekleşecek onun korkunç veya olmadığı hakkında bir fikre sahip olmayacaksınız. Öldünüz mü bitiyor her şey.

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555
Öldükten sonra sadece toprak olacağız diyenler var, peki sizce diğer dünyanın olmaması çok ürkütücü değil mi? Bazıları sadece öbür dünya için çalışıyor ama ya öbür dünya yoksa?

Yorumlarınızı bekliyorum.

Lütfen ayet falan atmayın konu o değil.
Küçükken öldüğümüzde ya karanlık bir kutuda kalırsak diye deli gibi ağlamıştım.
Bence pek ürkütücü değil gibi. Hiçbir şey hissetmeyeceksin, duymayacaksın... Yani anlayacağın ölüm sana güzel olacak.
Böyle kendimi yatıştırmışdım :D

Emre Rekt

Bronze Sample
İfade skoru
115
Bana çok saçma geliyor, öbür tarafın olmaması. Ben bu hayatta iyilik yapacağım, kötülük yapacağım. Ve karşılığını hiç almayacak mıyım yani? Doğup öleceksem ve hiçbir karşılık alamayacaksam, ben niye yaşıyorum bu hayatı? Dolu dolu kötülük yapmak için mi? Bu yüzdendir ki ahiret bana gayet mantıklı geliyor.

Işık

Gold Sample
İfade skoru
2.612
Bana çok saçma geliyor, öbür tarafın olmaması. Ben bu hayatta iyilik yapacağım, kötülük yapacağım. Ve karşılığını hiç almayacak mıyım yani? Doğup öleceksem ve hiçbir karşılık alamayacaksam, ben niye yaşıyorum bu hayatı? Dolu dolu kötülük yapmak için mi? Bu yüzdendir ki ahiret bana gayet mantıklı geliyor.
Sen iyilik de yapsan kötülük de yapsan, hayatında bir şekilde sana dönüşü olur bunun. Ölümden sonra bir ödül beklemek saçma geliyor bana.

ShimadaSensei

Gold Sample
İfade skoru
1.421
Hayır korkutucu değil, neden olsun ki? Bu dünyada istediği gibi yaşayamamış fakir halk için korkunç olabilir, dinin amacı bu zaten. Din, fakir zengini öldürmesin diye var. Din, fakire zenginin yaşadığı hayatı izlemesini, zengine o hayatı yaşatmasını ve uslu durmasını söyler. Eğer böyle yaparsa öldükten sonra zenginlerden bile iyi bir hayatı olacağını söyler 🤭

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube