Neden işletim sistemleri içinde VM çalışıyor?

Silicone Android Uygulaması

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555
Geçen okuduğum bir yazıda UNIX Windows ve Android'in neden stabil olmadığı açıklanmıştı. Orda içlerinde Java VM çalıştığı için denilmişti. Benim aklımda olan soru şu. Neden bir işletim sistemi içerisinde Java VM çalışır? Bahsettiğim VM VMWare ve ya VBox gibi olanlardan değil. Bildiğiniz işletim sisteminin çekirdeğinde içinde çalışan Java VM.

hasanmerkit

Gold Sample
İfade skoru
908
Geçen okuduğum bir yazıda UNIX Windows ve Android'in neden stabil olmadığı açıklanmıştı. Orda içlerinde Java VM çalıştığı için denilmişti. Benim aklımda olan soru şu. Neden bir işletim sistemi içerisinde Java VM çalışır? Bahsettiğim VM VMWare ve ya VBox gibi olanlardan değil. Bildiğiniz işletim sisteminin çekirdeğinde içinde çalışan Java VM.
Windows'ta böyle bir şey olduğunu sanmıyorum ancak Android uygulamalar halen Java'dan yardım almakta.

EFI Shell

Gold Sample
İfade skoru
763
Yok, sadece Android öyle bir Linux distrosu. Adı ise ART oluyor. Ben bu ART sistemi yüzünden Windows 11'i 2 GB RAM ile kullanabiliyorum en fazla. Halbuki 6 GB RAM'e sahip telefon.

osmanakar312

Rütbesiz
İfade skoru
15
Güvenlik için sistemlerde önemli modüller bilgisayarın gerisinden ayrı bir alanda, kısaca sanal makine içerisinde çalışmakta. Linux bunu yapmasa da Windows yapıyor sanırsam.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube