Çözüldü MSI Mystic Light Corsair RAM'leri görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiş. Çözülmediyse bize rapor edebilirsiniz.
Silicone Android Uygulaması

takla king

Platinum Sample
İfade skoru
15.850
Uyumlularmış. Aynı Sorunu MSI'ın soru cevap kısmında birisi şöyle çözmüş.

ICUE'de RAM'in Firmvare update'i varmış. Onu yapınca sorun çözülmüş.

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
iCUE ürünlerini sadece ASUS yazılımı destekliyor. Bir de 1-2 tane MSI anakart var onlarda özel iCUE portu var, onlar destekliyor.

1630430667310.png

KS
Officer

Officer

Silver Sample
İfade skoru
54
iCUE ve MSI Center'ı kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattım. İlk MSI Center'ı kurdum ardından Yönetici olarak çalıştırdım ve bilgisayarı yeniden başlattım. Bilgisayar açıldıktan sonra iCUE kurdum ve yeniden başlattım. Açıldıktan sonra MSI Center'ı yönetici olarak çalıştırdım ve sorun çözüldü. Kaynak: https://forum.corsair.com/forums/to...h-mystic-light/?do=findComment&comment=965265

Çözüm

Hasan

Rütbesiz
İfade skoru
3
Bende Corsair RAM ve MSI anakart ikilisi kulllanıyorum. Bende RAM'ler MSI Center'de görünmüyor maalesef.
Arkadaşın dediğini adım adım yaparsan olur zannımca. Bir de iCUE programından device settings ayarlarına girip 3 noktaya tıkla force update yap.
iCUE ve MSI Center'ı kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattım. İlk MSI Center'ı kurdum ardından Yönetici olarak çalıştırdım ve bilgisayarı yeniden başlattım. Bilgisayar açıldıktan sonra iCUE kurdum ve yeniden başlattım. Açıldıktan sonra MSI Center'ı yönetici olarak çalıştırdım ve sorun çözüldü. Kaynak: https://forum.corsair.com/forums/to...h-mystic-light/?do=findComment&comment=965265

Merih

Rütbesiz
İfade skoru
4

EDIT: Signal RGB diye bir yazılım indirdim. tüm sorunlarınızı çözdüğü gibi, şaşırtıcı derecede başarılı bir program. iCUE, Mystic Light, o şu bu hemen vazgeçin derim.
Bu bir reklam değildir,
2 haftadır yaşadığım sorunlara karşın bulduğum ve başarısına şaşırdığım bir yazılımdır. aşağıdaki videoyu izleyip kendiniz karar verin. ama şunu söyleyeyim, programı kurduğum anda videoda anlatıldığı gibi sorunsuz çalışmaya başladı her şey.

----- SignalRGBA kurmadan önce yaşadığı sorun-----------
B460 Tomahawk + Vengeance Pro RAM var. Hangi sıra ile kurdum hatırlayamıyorum. Bende şöyle gelişiyor. Mystic Light ve iCUE bilgisayar açılışında açılmaya ayarlı.
*PC açıldıktan sonra Mystic Light'a giriyorum ve RAM ikonu görünüyor.
*Fakat Mystic Light RAM'i görmesine rağmen RAM'i kontrol etmiyor.
*iCUE'yi açtığımda RAM üzerinde bir ünlem görüyorum.
*iCUE'yi kapatıp yeniden açıyorum.
*Sonra Mystic Light'a döndüğümde ve herhangi bir color scheme seçtiğimde RAM'leri de kontrol ediyor.
*Eğer iCUE'yi kapatırsam RAM kontrolünü yine kaybediyorum.
*Evet sonuçta senkron olarak çalışıyor ama her PC açılışında bu prosedürü mü uygulayacağım.
*Senin çözümünde böyle bir sorun yaşıyor musun?

Teşekkürler.

Son düzenleme:
KS
Officer

Officer

Silver Sample
İfade skoru
54
Çözümü uyguladıktan sonra bazen RAM'lerin Mystic Light'daki ayarından çıkıp iCUE'deki ayarını döndüğünü fark ettim. Çözümü tekrar uygularken "MSI Center SDK"yı da silince bu sorun da ortadan kalktı.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

@Merih, Signal RGB'nin benim kasa fanlarımı ARGB yerine RGB olarak görmesi dışında sorun yok.

Son düzenleme:

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube