Mouse Sohbetleri #4

Silicone Android Uygulaması
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Avago 9800 sensör, 500 Hz, örgülü kablo, büyük gayet iyi kayan teflon skatez'e sahip. Tek eksisi 110 gram ağırlığa sahip.
Hocam şu ağırlık fetişini bırakın bence artık. :D Ben hiçbir yerde sizin kadar ağırlığa takan insan görmedim. 110 gramlık fareyi hareket ettirememek için bebek koluna sahip olmanız lazım. Bir fare 150 gramın üstünde olmadıkça ağırlık dert edilmemeli bence. 110 gram olunca fareyi hareket ettiremiyor musunuz? :D

Ağırlık azaltmak isteniyorsa farenin içerisini açıp içindeki ağırlık yapan metal bileşen çıkartılabilir. Bazı üreticiler ağırlık yapsın diye farenin içine metal koyuyor bildiğiniz. Onu çıkartınca ağırlık dramatik şekilde azalıyor. Piranha X7 fareden biliyorum bu durumu.

i9 11900K

Gold Sample
İfade skoru
7.535
Hocam şu ağırlık fetişini bırakın bence artık. :D Ben hiçbir yerde sizin kadar ağırlığa takan insan görmedim. 110 gramlık fareyi hareket ettirememek için bebek koluna sahip olmanız lazım. Bir fare 150 gramın üstünde olmadıkça ağırlık dert edilmemeli bence. 110 gram olunca fareyi hareket ettiremiyor musunuz? :D

Ağırlık azaltmak isteniyorsa farenin içerisini açıp içindeki ağırlık yapan metal bileşen çıkartılabilir. Bazı üreticiler ağırlık yapsın diye farenin içine metal koyuyor bildiğiniz. Onu çıkartınca ağırlık dramatik şekilde azalıyor. Piranha X7 fareden biliyorum bu durumu.
Piranha'yı marka olarak mı sayıyorsunuz? 30 TL'lik fare satan marka. Ben takmıyorum, benim gibi FPS oyuncuları takıyor bunu. Fare ağır olunca uygulaman gereken kuvvet daha fazla oluyor ve bazı hamleleri daha zor yapıyorsun. Rampage faremden biliyorum bunu. Artık tüm markalar lighweight denilen hafif fareler üretiyor.

hüseyin aktepe

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
13.287
Piranha'yı marka olarak mı sayıyorsunuz? 30 TL'lik fare satan marka. Ben takmıyorum, benim gibi FPS oyuncuları takıyor bunu. Fare ağır olunca uygulaman gereken kuvvet daha fazla oluyor ve bazı hamleleri daha zor yapıyorsun. Rampage faremden biliyorum bunu. Artık tüm markalar lighweight denilen hafif fareler üretiyor.
SGM-X7'yi çevirirken kas yapıyorsun hocam

365

Silver Sample
İfade skoru
1.238
Aorus M2 kullanıyorum, soru alabilirim.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Hocam daha G Pro X Superlight'ı görmemişsiniz galiba.
Logitech'in ürünleri bana çekici gelmiyor hocam. Tasarımlarını sevmiyorum Logitech'in. Ayrıca son yıllarda kaliteyi çok bozmalarından ötürü de güvenmiyorum kendilerine.

Benim elim 25-27cm falan. Dev gibi elim var. Bu eli ancak Bloody'nin fareleri iflah ediyor. Evilol Fareleri tam istediğim gibi büyük ve bombeli yapıda. Görünüm olarak da bana göre şık duruyorlar. O yüzden Bloody tercih ediyorum ben.

Show Stopper

Gold Sample
Yönetici
İfade skoru
2.216
Yan tarafında bol tuş bulunan mouselar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Marka olarak saymıyorum ki hocam. :D O fareyi üreten Unknown Çinli firmanın içerisine metal koyduğundan bahsediyorum üstü kapalı şekilde. Benim TL-80 130-140 gram falan. Ama FPS oyunu oynarken çevirirken ne bir zorluk yaşadım ne de kolum ağrıdı kullanırken. Benim vücut yapım kaynaklı da olabilir gerçi. Eskiden çok yük taşıdım ben. Patates çuvallarını taa tepede ki evimize haftada bir düzenli olarak çıkartırdık. O yüzden o patates çuvallarından beridir bana her şey hafif geliyor. :D

Bence ağırlık tartışması yapmayalım artık. Kimisi ağır sever kimisi hafif. Buna da biz karışamayız. Muhabbetini yapmaya da pek gerek yok. Kişi hafif fare istiyorsa zaten belirtir bunu konuda. Belirtmiyorsa ya sor ya da öner geç fareni. :)
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Yan tarafında bol tuş bulunan mouselar hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Yan değilde sağ tuşunda numpad olan fare hakkında çok şey düşünüyorum.
SATILIK - SIFIR || Bloody ML160 Gaming Mouse

Bu fareyi yapan kör oldu. Evilol Adamlar sağ tuşa numpad eklemişler makro için. Sağ tuşa nereden basılacağı ise meçhul. MMO/RPG için bu fare biçilmiş kaftan, o kısmına laf yok. :D

i9 11900K

Gold Sample
İfade skoru
7.535

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Finalmouse'u n başında Apple falan mı var?

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
F/P fare buldum hem de beyaz 😋