Mouse imleci kendi kendine hareket ediyor

Silicone Android Uygulaması

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089
Arkadaşlar çok tırstım :D. Youtube'da video izlerken mouse arada kayıyordu. Biraz şüphelenmiştim ama çok takmamıştım.

Şimdi mouse imlecini forum ana sayfasına koyup bekledim. Yaklaşık 5 saniye sonra mouse imleci hareket etmeye başladı. Bakın sensör hatası desem o da değil, bildiğin gözümün önünde biri yavaş yavaş mouse imlecini hareket ettiriyordu.

1617913423035.png

Kırmızı olarak işaretlediğim yer benim mouse'u bıraktığım yer. Siyah olarak işaretlediğim yer ise mouse imlecinin kendi kendine hareket ettiği yer.

Sizin önerdiğiniz bir keylogger önleyici tarzı bir program varsa önerirseniz sevinirim.

KS
A

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089
Mause modeli neydi? Babamın bilgisayarındaki milattan önceden kalma logitech mause'da da aynı sorun vardı.
İnca img-365.

O siyah işaretlediğim yerde mouse imlecini çember şeklinde hareket ettirmeye başladı. Sanki orayı özel olarak gösteriyormuş gibi.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Hocam sensörü bir şey değiyor mu ben MX518'de sensörü ne değdiğimde öyle oluyor.
Mouse'u elimden bırakmıştım.

Big Daddy

Silver Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
2.224
Arkadaşlar çok tırstım :D. Youtube'da video izlerken mouse arada kayıyordu. Biraz şüphelenmiştim ama çok takmamıştım.

Şimdi mouse imlecini forum ana sayfasına koyup bekledim. Yaklaşık 5 saniye sonra mouse imleci hareket etmeye başladı. Bakın sensör hatası desem o da değil, bildiğin gözümün önünde biri yavaş yavaş mouse imlecini hareket ettiriyordu.

1639 numaralı eki görüntüle
Kırmızı olarak işaretlediğim yer benim mouse'u bıraktığım yer. Siyah olarak işaretlediğim yer ise mouse imlecinin kendi kendine hareket ettiği yer.

Sizin önerdiğiniz bir keylogger önleyici tarzı bir program varsa önerirseniz sevinirim.

Hep aynı yöne doğru kayıyorsa kablodan olabilir. Benimki kayıyordu, bir baktım fare gerçekten kayıyor. Kablo kasıldığı içinmiş meğer.

KS
A

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089
Hep aynı yöne doğru kayıyorsa kablodan olabilir. Benimki kayıyordu, bir baktım fare gerçekten kayıyor. Kablo kasıldığı içinmiş meğer.
Yani bilmiyorum hocam. Diğer bilgisayarda denediğimde böyle bir sorun hiç olmamıştı.

Ekran kaydetme programı indirdim, olay yeniden yaşanırsa kaydedeceğim.

Big Daddy

Silver Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
2.224
Kaspersky hazırda bekliyor zaten :D

Bu sözün geliceğini tahmin etmiştim.

Ben virüs yazacağım ve o virüs fareyi kımıldatacak öyle mi? Şimdiye çoktan fidye istemiştim. Kablo kasılıyor bence, olabildiğince yakın bir USB yuvasına takıp dene.

KS
A

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089
Ben virüs yazacağım ve o virüs fareyi kımıldatacak öyle mi? Şimdiye çoktan fidye istemiştim. Kablo kasılıyor bence, olabildiğince yakın bir USB yuvasına takıp dene.
Keyloggerlar aracılığıyla yapılabiliyor. İnternette videoları var.

Şimdi bi tam tarama yapıyım ben. Kabloyu da boş bir alana koyuyum. Duruma göre bakarız.

parallel

Platinum Sample
İfade skoru
5.460
Porttan çıkar fareyi. Hareket ediyorsa zararlı yazılım olabilir.
Ama kendilerini belli etmezler, senden daha fazla veri çalmak varken.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube