Mouse düştü, ne yapmalıyım?

Silicone Android Uygulaması

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089
Normal bir şekilde Discord'da geziniyordum laptop soğutucu yamuk duruyodu onu düzeltirken sağ kolum mouseu yere itti ve mouse kablosu ile sallanarak tahtaya yapıştı ve şimdi çalışmıyor. Sol tık üstüne düşmüş sanırım içine göçmüş gibi basıyorum basıyorum sol tık hareket etmiyo, arada hareket ediyo ama o zamanda çalışmıyor.
:'(

Ayda yılda bir kere indirimden mouse alıyoz oda yere düşüyo ben böyle şansın...

Evde çakı benzeri bir şey de yok ki düzeltiyim. Kafam çok karışık.

Laptopu da soğutucudan düşürdüm en azından onda bir sorun yok.

yazıyı aceleyle yazdığı için anlatım bozuklukları olabilir hatta var gibi. ufak bir şok yaşıyorum şu an k.b

Son düzenleme: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar fare çalışıyor. Nasıl düzelttiğime gelirsek.

İlk olarak farenin sol tığını yıkarı doğru ittirerek çıkarttım. Sonra evde yeni bulduğum çok küçük bir tornavida ile switchi ittirdim ve biraz dürttüm diyebilirim.

Son olarak ta bilgisayarı yeniden başlatıp farenin kablosunu çıkarıp takınca da sorun çözülmüş oldu :D

Bu arada şunu da belirteim hissiyatında bir tık değişme oldu ama o hiç rahatsız etmiyor.

540536195

Bronze Sample
İfade skoru
1.805
Görünüşe bakılırsa düşmenin sonucu ile farenizdeki microswitch hasar görmüş. Fareyi söküp sağlam bir tanesiyle değiştirmekten başka bir çözümü yok.

Sebebi düşme olduğu için garanti kullanıcı hatası diyerek kabul etmeyebilir.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Ucuza dandik ürünler üreten leş bir firma. Ki o bile üretmiyor. Çin'in neresinde üretildiği belli olmayan ürünlere marka basıp satıyor. Fason mal üreticisi yani. Ayrıca 11 senelik firma da eskilerin markası olmuyor. Adamların web sitesi bile tarihi eser olmuş tasarım olarak. Şu dandik firmaları övmeyi ne zaman bırakacaksınız çok merak ediyorum.
Web sitesindeki en yeni tableti bile Android 6 yüklüyse bu sitenin en güncel tarihi 2017'dir diye tahmin ediyorum.

Bu markanın neyinden hoşlanıyorsunuz cidden anlamıyorum. Aynı fareyi sadece Türkiye'de 5 farklı marka adı altında gördüm yahu. Üstelik farenin üzerindeki yumuşak plastik zamanla yapış yapış, rezil bir hal alıyor. Ve bunu yakınımdaki MediaMarkt mağazasında yaşadım. Düşünün, daha teşhir ürününde bunu tecrübe ediniyorsanız eve geldiğinizde neler neler yaşamazsınız.

28426699.jpg

10155727847474.jpg

171086070_.jpg

95575.jpg

10796587384882.jpg

Son düzenleme:

Mighty Eagle

Silver Sample
İfade skoru
2.294
Şimdi, sert düşme sonucu şanslı iseniz bir şey olmayabiliyor. Ancak genelde switchin hasar gördüğünden ya tuş takılıyor ya da tuşa bassaniz bile işlemiyor.
Bu durumda garantinin kabul etmeyeceğini düşünüyorum ama denemekte yarar var.
Peki ne yapılmalı? Aynısı başıma geldiğinde, kendime bir donör mouse bulduktan sonra iki mouseyi de dikkatli bir biçimde açtım.Bozuk olan mousedeki sağ switch'i sola aktardım zira sol daha aktif kullanılıyor. Diğer mouse'un switch'ini de sağa aktardım. Tabi bunu yapmak için de havya gereklyor.
Sağ tık'ın hissiyatı daha farklı oldu ama gayette işimi gördü diyebilirim. Sizin de tanıdığınız varsa yaptırabilirsiniz, belki elektrikçiler de yapar basit bir ișlem.

Son düzenleme:

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305
Kumaş mı bu yere düşünce bozulmasın? Elektronik bir alet. SSD ve USB Bellek hariç yere sertçe düşen her şey hasar alır. Bu da ürünün değil kullanıcının hatasıdır. Yere düştüğünde bozuluyor diye o ürün kalitesiz olmuyor. Bu mantıkla bakarsak iPhone 12'yi 10. kattan attığımız da kırıldığı için kalitesiz oluyor. Saçmalık.
Haklısın.
Ucuza dandik ürünler üreten leş bir firma.
Ne beklediğine bağlı. 40 liraya kimse fare üretmiyor.
Çin'in neresinde üretildiği belli olmayan ürünlere marka basıp satıyor.
Bu konu hakkında bir şey bulamadım ama yüksek ihtimal Çin'de üretiliyordur. Bunun nedeni zaten belli, ucuza işçi bulabiliyorsun. Bulabildiğim tek şey;
Piranha Hangi Ülkenin Markası? : TÜRK MALI
Ayrıca 11 senelik firma da eskilerin markası olmuyor.
Yanlış bilgi. Ben raporlamıyorum, sana ve arkadaşlara bırakıyorum.
Piranha, 2004 yılında kurulan Piranha Bilişim Teknolojileri A.Ş. bünyesindeki Navigasyon, Tablet bilgisayar, Cep Telefonu ürünleri markasıdır.

2005 yılında Türkiye’nin ilk 2.0 megapiksel çözünürlüğündeki Bilgisayar kameralarını tüketicinin beğenisine sundu.

2006 yılı sonunda ise 2.0 Megapiksel çözünürlüğündeki PiranhaPC 1211 modeli, İTO verilerine göre 342 bin 373 adetle Türkiye’nin en çok satılan Bilgisayar kamerası olma başarısını gösterdi.

2006 yılı başında Pathfinder modeliyle Türkiye Navigasyon pazarındaki ilk marka olmuş ve ürettiği diğer navigasyon modelleriyle 2007, 2008, 2009 ve 2010 yıllarını pazar lideri olarak tamamlamıştır.

Navigasyon konusunda 2010 yılında pazar lideri olup, Başarsoft tarafından Yılın en çok tercih edilen navigasyon markası ödülüne layık görüldü.

2007 yılında Mediamonster serisi olarak adlandırdığı, Türkiye’nin ilk taşınabilir ve şarjlı DVD discman ürününü tüketicilerin beğenisine sunmuş, aynı zamanda multimedya ses sistemleri, masaüstü DVD/DIVX oynatıcılar, dijital ses kayıt cihazları gibi ürün gruplarında ürünler geliştirerek çeşitliliğini artırmaya çalışmıştır.
Adamların web sitesi bile tarihi eser olmuş tasarım olarak.
Adamlar 1000 liralık fare, klavye üretmiyor farkındaysan.
Şu dandik firmaları övmeyi ne zaman bırakacaksınız çok merak ediyorum.
Fİyatına göre bakmak lazım. 30 liraya adam akıllı fare yok.

MESs¹¹

Gold Sample
İfade skoru
6.522
Desteğe yazmayı deneyin fakat olumlu bir şey olacağını sanmıyorum. Kullanıcı hatasına girer. Kendin düzeltebilirsen anca, yoksa çöp.
Haklısın.

Ne beklediğine bağlı. 40 liraya kimse fare üretmiyor.

Bu konu hakkında bir şey bulamadım ama yüksek ihtimal Çin'de üretiliyordur. Bunun nedeni zaten belli, ucuza işçi bulabiliyorsun. Bulabildiğim tek şey;
Piranha Hangi Ülkenin Markası? : TÜRK MALI

Yanlış bilgi. Ben raporlamıyorum, sana ve arkadaşlara bırakıyorum.
Piranha, 2004 yılında kurulan Piranha Bilişim Teknolojileri A.Ş. bünyesindeki Navigasyon, Tablet bilgisayar, Cep Telefonu ürünleri markasıdır.

2005 yılında Türkiye’nin ilk 2.0 megapiksel çözünürlüğündeki Bilgisayar kameralarını tüketicinin beğenisine sundu.

2006 yılı sonunda ise 2.0 Megapiksel çözünürlüğündeki PiranhaPC 1211 modeli, İTO verilerine göre 342 bin 373 adetle Türkiye’nin en çok satılan Bilgisayar kamerası olma başarısını gösterdi.

2006 yılı başında Pathfinder modeliyle Türkiye Navigasyon pazarındaki ilk marka olmuş ve ürettiği diğer navigasyon modelleriyle 2007, 2008, 2009 ve 2010 yıllarını pazar lideri olarak tamamlamıştır.

Navigasyon konusunda 2010 yılında pazar lideri olup, Başarsoft tarafından Yılın en çok tercih edilen navigasyon markası ödülüne layık görüldü.

2007 yılında Mediamonster serisi olarak adlandırdığı, Türkiye’nin ilk taşınabilir ve şarjlı DVD discman ürününü tüketicilerin beğenisine sunmuş, aynı zamanda multimedya ses sistemleri, masaüstü DVD/DIVX oynatıcılar, dijital ses kayıt cihazları gibi ürün gruplarında ürünler geliştirerek çeşitliliğini artırmaya çalışmıştır.

Adamlar 1000 liralık fare, klavye üretmiyor farkındaysan.

Fİyatına göre bakmak lazım. 30 liraya adam akıllı fare yok.
Yav oğlum sen ne anlatıyorsun. Konu bu değil. Başka bi konu aç bunun için.

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Almanları severim ama yere direk düşen bir şey gidiyorsa maalesef bu kaliteli değildir.

Piranha çok eski bir marka. Dandik değil, ucuza bir şeyler yapmaya çalışıyor.
Seni neden göz ardı ettiğimi tekrar hatırlattın...
Konu sahibi ben olsam garantiye göndermezdim, fareyi kendin bozdun sonuçta. Benim içim rahat etmezdi.

KS
A

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089

İlk olarak farenin sol tığını yıkarı doğru ittirerek çıkarttım. Sonra evde yeni bulduğum çok küçük bir tornavida ile switchi ittirdim ve biraz dürttüm diyebilirim.

Son olarak ta bilgisayarı yeniden başlatıp farenin kablosunu çıkarıp takınca da sorun çözülmüş oldu :D

Bu arada şunu da belirteim hissiyatında bir tık değişme oldu ama o hiç rahatsız etmiyor.

Çözüm

Mighty Eagle

Silver Sample
İfade skoru
2.294

İlk olarak farenin sol tığını yukarı doğru ittirerek çıkarttım. Sonra evde yeni bulduğum çok küçük bir tornavida ile switchi ittirdim ve biraz dürttüm diyebilirim.

İyi bari, güzel kotarmışsın. Umarım switch hasar almamıştır ve daha sonra tıklamamazlık yapmaz.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube