Mouse düştü, ne yapmalıyım?

Silicone Android Uygulaması

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089
Normal bir şekilde Discord'da geziniyordum laptop soğutucu yamuk duruyodu onu düzeltirken sağ kolum mouseu yere itti ve mouse kablosu ile sallanarak tahtaya yapıştı ve şimdi çalışmıyor. Sol tık üstüne düşmüş sanırım içine göçmüş gibi basıyorum basıyorum sol tık hareket etmiyo, arada hareket ediyo ama o zamanda çalışmıyor.
:'(

Ayda yılda bir kere indirimden mouse alıyoz oda yere düşüyo ben böyle şansın...

Evde çakı benzeri bir şey de yok ki düzeltiyim. Kafam çok karışık.

Laptopu da soğutucudan düşürdüm en azından onda bir sorun yok.

yazıyı aceleyle yazdığı için anlatım bozuklukları olabilir hatta var gibi. ufak bir şok yaşıyorum şu an k.b

Son düzenleme: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar fare çalışıyor. Nasıl düzelttiğime gelirsek.

İlk olarak farenin sol tığını yıkarı doğru ittirerek çıkarttım. Sonra evde yeni bulduğum çok küçük bir tornavida ile switchi ittirdim ve biraz dürttüm diyebilirim.

Son olarak ta bilgisayarı yeniden başlatıp farenin kablosunu çıkarıp takınca da sorun çözülmüş oldu :D

Bu arada şunu da belirteim hissiyatında bir tık değişme oldu ama o hiç rahatsız etmiyor.

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305
Kanka yanlış anlama ama farenin duruşu dandik. Güven olmaz buna.
Bu farenin giriş ucu yamuldu hala çalışıyor sen düşün. 2 kez ayağıma takıldı PC'nin USB yeri kırıldı neredeyse ama buna bir şey olmadı.
Evde çakı benzeri bir şey de yok ki düzeltiyim. Kafam çok karışık.
Düzeltilmez bu gibi aletler. Gidince gider yani ama seninki gidim mi gitmiyim mi abi diye soruyor. Umut var, ya aç içini bak neler dönüyor yada bir garantiyi dene.

123456789

Platinum Sample
İfade skoru
5.695
Bu farenin giriş ucu yamuldu hala çalışıyor sen düşün. 2 kez ayağıma takıldı PC'nin USB yeri kırıldı neredeyse ama buna bir şey olmadı.

Düzeltilmez bu gibi aletler. Gidince gider yani ama seninki gidim mi gitmiyim mi abi diye soruyor. Umut var, ya aç içini bak neler dönüyor yada bir garantiyi dene.
Adam sana farenin nasıl olduğunu sormuyor, nasıl düzeltirim diye soruyor. X7 kullanmaya devam edebilirsiniz.

KS
A

adam gibi adam 1050 ti

Silver Sample
İfade skoru
1.089

Farenin malzeme kalitesinde sıkıntı yok.

Ben salak gibi yüksek masadan düşürünce işte...
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Dene şansını. 100 TL'ye almıştın sanırım.
N11'den 110 TL'ye almıştım. N11'in müşteri hizmetleri pek ilgili değil diye biliyorum ama bakacağım.

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305

i9 11900K

Gold Sample
İfade skoru
7.535
Sende sıkıntı yok, farede sıkıntı. Fare dediğin yumruğu koydunduğun da bile tık demiyecek.
Dostum yüksek bir yerden sol tıkın üzerine düşen her farenin bozulma riski yüksek. Switchin kırıldığını düşünüyorum.

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305
nasıl düzeltirim diye soruyor.
MOUSE DEDIGIN TIK DEMEYECEK MORUK ANLATABILIYOR MUYUM BENIM PIRANA X7 EVEREST GÆMING MOUSEM ATALARIMIN ZAMANINDAN BANA KALMA 1500 YILDIR USTUNDE ZIPLIYORLAR NEVRUZDA MOUSEYI YAKIP USTUNDEN ATLIYORLAR YINE DE TIK DEMEDI ISTE EVEREST KALITESI 1050TI SEN NEDEN PIRANA ALMADIN AHAHAHAHHAH SHARKOONA 100 LIRA VERMIS BIDE ASADASDSADSADSADSA
O kadarda değil canım.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Neyi kanıtlamaya çalışıyorsun? Kanıtlayınca ne olacak? Soruna odaklan.
Uğraşmayın hocam. Kendisini daha önce bir argüman sunarak, bir kanıt sunarak konuşması yönünde uyardım ama dinlememiş demek ki. Sharkoon gibi bir Alman firması ile Piranha denilen dandik markayı kıyaslamak için delirmiş olmak gerekiyor.

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Almanları severim ama yere direkt düşen bir şey gidiyorsa maalesef bu kaliteli değildir.
Kumaş mı bu yere düşünce bozulmasın? Elektronik bir alet. SSD ve USB Bellek hariç yere sertçe düşen her şey hasar alır. Bu da ürünün değil kullanıcının hatasıdır. Yere düştüğünde bozuluyor diye o ürün kalitesiz olmuyor. Bu mantıkla bakarsak iPhone 12'yi 10. kattan attığımız da kırıldığı için kalitesiz oluyor. Saçmalık.
Piranha çok eski bir marka. Dandik değil, ucuza bir şeyler yapmaya çalışıyor.
Ucuza dandik ürünler üreten leş bir firma. Ki o bile üretmiyor. Çin'in neresinde üretildiği belli olmayan ürünlere marka basıp satıyor. Fason mal üreticisi yani. Ayrıca 11 senelik firma da eskilerin markası olmuyor. Adamların web sitesi bile tarihi eser olmuş tasarım olarak. Şu dandik firmaları övmeyi ne zaman bırakacaksınız çok merak ediyorum.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube