Monster Abra A7 V12.4.1 Alınır Mı?

Silicone Android Uygulaması

P0WeR

Silver Sample
İfade skoru
2.283
Hocam videolarda sponsorluk olabiliyor. Ben hiçbir şekilde Abra önermiyorum. Hem kasa olarak hem ısınma olarak hemde anakart sorunları olarak. Bir sürü sorunu var cihazın. Tam bir bütçe söylerseniz iyi bir cihaz öneririm
Isınma sorunu yeni modellerde görmedim.
Clevo veya TongFang üretiyor hocam
Son modelleri galiba TongFang çıkışlı. Abra A5 15.5 öyle.

Bende 10 aydır Abra A5 V15.5.6 kullanıyorum. V15.5 ile aynı kasa içeriği biraz farklı soruları alabilirim.

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
AAA oyunlarda performansı gayet iyi. Diğer markalara göre aşağı kalır bir yanı yok. Isınma olayı da şöyle. AAA kalitesinde ki ağır oyunlarda laptopun altında bir şey yokken hava alamadığı için doğal olarak ısınıyor. Bu her laptopta olur. Yani böyleyken ağır oyunlarda 85-90 ı bulabiliyor. Ben hiç ısıdan dolayı kastığını veya kapandığını görmedim o yüzden. Zaten işi sağlama alıp soğutucu aldım. 70-80 derecelerde oynuyorum. Kasa kalitesini bilmiyorum diğer laptoplarınkini bilmediğim için. Lakin normal gibi geldi. Laptopun altı full ızgaralı. O yüzden yerden yüksekte kullanmayınca zamanla ısınabiliyor. Altından hava alması lazım.

Isınma sorunu çözülmüş demek ki soğutucu ile.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Eğer ki soğutma ile gezebilirseniz belki alınabilir. Ben hala önermiyorum ancak hocamız sorun yok diyorsa yüksek ihtimal yoktur.

Margot Robbie

Gold Sample
İfade skoru
1.746
Isınma sorunu çözülmüş demek ki soğutucu ile.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Eğer ki soğutma ile gezebilirseniz belki alınabilir. Ben hala önermiyorum ancak hocamız sorun yok diyorsa yüksek ihtimal yoktur.
Normal kullanımda soğutucuya gerek yok ancak oyunlarda kullanılırsa daha sağlıklı olur. Ben hep soğutucuyla geziyorum gittiğim yere. Soğutucu metal olmadığı için çok hafif kalıyor laptopun yanında. Laptop zaten 2 kilo. Soğutucuyu taşıdığını hissetmiyorsun bile. Monster'ın laptop çantasına da rahatça sığıyor hepsi.

P0WeR

Silver Sample
İfade skoru
2.283
Turbo boost kapatirsan çok bir şey kaybetmeden sıcaklıkları düşürebiliyorsun. Ben 10 aydır cihazı temizletmedim. (Edemedim daha doğrusu zamanım yoktu) En son RDR2 oynarken 90-93 dereceleri görmeye başladı. İlk aldığımda cyberpunk 2077 oynadığımda 85 derecelerde takılıyordu. Tozdan olsa gerek sıcaklık 90lari geçmeye başladı. Turboboost kapattım sonuç 72-73 derece Max sıcaklık. Performanstan da bir kayıp olmadı.

Margot Robbie

Gold Sample
İfade skoru
1.746
Şu an neyin muhabbeti var, aynı fiyata Acer Nitro veya Ideapad Gaming 4 varken Monster alınmaz, alanın parası çoktur.
Dostum ben laptop alırken diğer markalara da baktım. Laptopların hepsi ısınıyor. Gerçekten ısınmayan bir laptop göremedim. Bence her laptop için soğutucu şart. Monster'ı da soğutuculu kullanınca bir sorunu kalmıyor. Yani benim gözlemlediğim bu şekilde.

Son düzenleme:

Wolerm

Gold Sample
İfade skoru
6.005
Dostum ben laptop alırken diğer markalara da baktım. Laptopların hepsi ısınıyor. Gerçekten ısınmayan bir laptop göremedim. Bence her laptop için soğutucu şart. Monster'ı da soğutuculu kullanınca bir sorunu kalmıyor. Yani benim gözlemlediğim bu şekilde.
Nitekim her laptop ısınır ama nerede ve ne yükte;)

Turkish Kebab

Silver Sample
İfade skoru
870
Kaynak var mı bu sıkıntılarla ilgili? Şu anlık net bir bütçe yok, aklımdaki modeli sorayım dedim. Bütçe olunca da konu açarım.
Ben kaynağım. Turbo Boost kapattım anca 80 oldu. Malzeme kalitesiz. Ama yine de excalibur gibi çöp değil.
Ekran Görüntüsü (229).png

Turkish Kebab

Silver Sample
İfade skoru
870

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube