Moderasyon hakkında eleştirileriniz

Silicone Android Uygulaması
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
O mesaja "Yönetime iletildi" dışında yazılabilecek bir cevap gelmiyor aklıma.
Kendinizi "Yönetime iletildi." ile sınırlarsanız tabii başka cevap gelmez aklınıza. En basitinden "Böyle bir durumun bir daha olmaması adına yetkili üyeleri uyaracağım." bile olurdu.

Biraz daha yazayım bari. Ban yiyeceksem ekran görüntüsü attığım mesajdan yerim zaten, bunlar içimde kalmasın.

Moderatörler inisiyatif kullanabilir. Her cezanın ceza tablosuna göre verilmesini beklemeyin.
Çok saçma bir kural. Şimdi ne alaka denilebilir ama TP'de bu tarz bir ceza verildiğinde sinirleniyor, laf ediyordunuz. Daha sonra gına geldiğinden dolayı bu forumu açtınız. Ama nefret ettiğiniz kuralı kendi forumunuzda uyguluyorsunuz. Mantığını çözemedim bu işin. İnisiyatifin kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. Her uyarı ceza tablosuna göre verilmeli.

Özel mesajlardan, profil mesajlarından ve başka platformlardan yardım istemek ve etmek yasaktır. İsteyenleri ve edenleri görürseniz raporlayın.
@Yüksek RPM bana yaklaşık üç hafta önce profil mesajları yolundan A52 cihazımı kullanırken cihazın ısınıp ısınmadığını sormuştu. Ben de ısındığını söylemiştim. Ancak daha sonra profil mesajlarından 1 haftalığına ban yedim. Kuralın varlığından haberim var. Ancak A52'nin şarj olurken ısınıp ısınmadığını sormak nasıl yardım istemek oluyor anlayamadım. Basit bir soru sadece. Bununla alakalı daha fazla yazmak istemiyorum, her türlü savunulabilir çünkü. Ancak ben bu kadar küçük bir şeyin "yardım istemek" olduğunu düşünmüyorum.

Farklı dinlere, ırklara saygısızlık yapmayın.
Kural güzel. Ancak uygulanmasında sıkıntı var. Yöneticinin kendi açtığı konuda birileri "patch gelmesi lazım" yazıyor. Yönetici bunları görüyor, ama ceza vermiyor. Rapor attığımızda evet ceza veriliyor ama dediğim gibi, işleyişte sorun var.

Tamamı büyük veya tamamı küçük harften oluşan tümceler kurmayın.
Temel Türkçe imla, noktalama ve yazım kurallarına dikkat edin. Karşınızdaki ne demek istediğinizi anlamazsa sorunu çözemez.
Bu iki kurala pek uyulduğunu düşünmüyorum. Bir ara profil mesajları "hocaö" doluydu.

KS
1

18

Platinum Sample
İfade skoru
5.115
Biraz daha yazayım bari. Ban yiyeceksem ekran görüntüsü attığım mesajdan yerim zaten, bunlar içimde kalmasın.
Eleştiriden ban yemezsin.
Çok saçma bir kural. Şimdi ne alaka denilebilir ama TP'de bu tarz bir ceza verildiğinde sinirleniyor, laf ediyordunuz. Daha sonra gına geldiğinden dolayı bu forumu açtınız. Ama nefret ettiğiniz kuralı kendi forumunuzda uyguluyorsunuz. Mantığını çözemedim bu işin. İnisiyatifin kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. Her uyarı ceza tablosuna göre verilmeli.
TP'de fazla vakit geçirmediğim için oradaki olayları tam bilmiyorum. Şu an ceza tablosuna göre veriliyor sayılır zaten çünkü genelde inisiyatif kullandığımız cezalara yaklaşıklık işareti koyduk.
Kural güzel. Ancak uygulanmasında sıkıntı var. Yöneticinin kendi açtığı konuda birileri "patch gelmesi lazım" yazıyor. Yönetici bunları görüyor, ama ceza vermiyor. Rapor attığımızda evet ceza veriliyor ama dediğim gibi, işleyişte sorun var.
Gözünden kaçmış olabilir veya o an aktif olmayabilir. Bunu bilemeyiz. Cezayı veren de bizzat kendisiydi zaten.
@Yüksek RPM bana yaklaşık üç hafta önce profil mesajları yolundan A52 cihazımı kullanırken cihazın ısınıp ısınmadığını sormuştu. Ben de ısındığını söylemiştim. Ancak daha sonra profil mesajlarından 1 haftalığına ban yedim. Kuralın varlığından haberim var. Ancak A52'nin şarj olurken ısınıp ısınmadığını sormak nasıl yardım istemek oluyor anlayamadım. Basit bir soru sadece. Bununla alakalı daha fazla yazmak istemiyorum, her türlü savunulabilir çünkü. Ancak ben bu kadar küçük bir şeyin "yardım istemek" olduğunu düşünmüyorum.
Oradaki "yardım istemek"ten kasıt; öneri istemek, teknik soru sormak gibi şeyler aslında. Uzun uzun yazmamak için öyle yazmıştık.
Bu iki kurala pek uyulduğunu düşünmüyorum. Bir ara profil mesajları "hocaö" doluydu.
Hâlâ dolu. Profil mesajlarına olabildiğince müdahale etmemeye çalışıyoruz ama çoğunluk bundan şikâyetçi gibi.

Bu kadar küçük bir şey için ceza vermeye gerek yok. Öyle yazanları sözlü uyarabiliriz belki.

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
Eleştiriden ban yemezsin.
1 ay yedim :D
1626303027300.png

TP'de fazla vakit geçirmediğim için oradaki olayları tam bilmiyorum. Şu an ceza tablosuna göre veriliyor sayılır zaten çünkü genelde inisiyatif kullandığımız cezalara yaklaşıklık işareti koyduk.
Olayı o zaten. Moderasyon yanlış bir hareket yaptığında üyelerin diyecek bir şeyi kalmıyor. Çünkü "inisiyatif".
Oradaki "yardım istemek"ten kasıt; öneri istemek, teknik soru sormak gibi şeyler aslında. Uzun uzun yazmamak için öyle yazmıştık.
O halde bu cümle benim uyarımın kaldırılması gerektiği manasında geliyor. Kuralı da düzeltmenizi rica ediyorum.
Hâlâ dolu. Profil mesajlarına olabildiğince müdahale etmemeye çalışıyoruz ama çoğunluk bundan şikâyetçi gibi.

Bu kadar küçük bir şey için ceza vermeye gerek yok. Öyle yazanları sözlü uyarabiliriz belki.
1 ay ban yemeden önce de söyledim, şimdi de söylüyorum. Profil mesajları yerinde kurallar forumda nasıl uygulanıyorsa o şekilde uygulanmalı.

Doğu'kan

Bronze Sample
İfade skoru
2.961
1 ay yedim :D
40184 numaralı eki görüntüle

Olayı o zaten. Moderasyon yanlış bir hareket yaptığında üyelerin diyecek bir şeyi kalmıyor. Çünkü "inisiyatif".

O halde bu cümle benim uyarımın kaldırılması gerektiği manasında geliyor. Kuralı da düzeltmenizi rica ediyorum.

1 ay ban yemeden önce de söyledim, şimdi de söylüyorum. Profil mesajları yerinde kurallar forumda nasıl uygulanıyorsa o şekilde uygulanmalı.
Eleştirmek ile kaos çıkarmak farklı şeyler. Olayı bilmiyorum ama uyarı ismine göre eleştiriden değil kaostan gitmiş gibisin hocam

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Neden? Teknik bir soru bu ayrıca bunun ile ilgili konu da açmıştı oradan sorabilirdi. Ve kuralı bildiğiniz halde yazmışsınız.

• Beğen
İfadeler: 18

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
Eleştirmek ile kaos çıkarmak farklı şeyler. Olayı bilmiyorum ama uyarı ismine göre eleştiriden değil kaostan gitmiş gibisin hocam
Hayır.
Bu görüntüde de belli. İlk konu açıyorum, konum siliniyor. Daha sonra neden silindiğiyle alakalı rapor atıyorum, şak. 1 ay ban :D
Neden? Teknik bir soru bu ayrıca bunun ile ilgili konu da açmıştı oradan sorabilirdi. Ve kuralı bildiğiniz halde yazmışsınız.
Cihazın şarj olurken ısınıp ısınmamasını gerçekten teknik bir soru olarak mı görüyorsunuz? Ayrıca böyle bir ifade de var.
Bilinçli bir şekilde sırf şaklabanlık olsun diye "hocaö" yazanlar ceza almıyor ama cihazın şarj olurken ısınıp ısınmaması hakkındaki "teknik" bir soruya cevap vermekten mi ceza alacağım?

KS
1

18

Platinum Sample
İfade skoru
5.115
Bilinçli bir şekilde sırf şaklabanlık olsun diye "hocaö" yazanlar ceza almıyor ama cihazın şarj olurken ısınıp ısınmaması hakkındaki "teknik" bir soruya cevap vermekten mi ceza alacağım?
Evet, profil mesajlarında bu tarz sorular sorulmamalı; konu açılmalı ve bu bilgiden arama motoru üzerinden aratan herhangi bir kullanıcı da yararlanabilmeli.

Ona ne diye ceza vermemizi bekliyorsun ki? "Temel yazım kurallarına uymamak" desen değil, "Şaklabanlık yapmak" diye ceza mı verelim yani?

MESs¹¹

Gold Sample
İfade skoru
6.522
"Temel yazım kurallarına uymamak" desen değil,
bence basbayağı bu. sonuçta cümleden bir anlam çıkarılmıyor. ben şahsen ilk okduğumda anlamamıştım. adama sordum bende bilmiyorum herkes öyle yazıyor diye yazdım demişti. bilerek imla ve yazımlara dikkat etmemek. bilerek yapılıyor çünkü ve ceza nedeni olabilir. çünkü baktılar ceza yok her geçen gün arttılar ve çok garip dillerde cümleler çıkmaya başladı.

7777

Gold Sample
İfade skoru
2.379
@epica59 Raporda neden yazım yanlışı için bir bölüm yok ?

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
KS
1

18

Platinum Sample
İfade skoru
5.115
bence basbayağı bu. sonuçta cümleden bir anlam çıkarılmıyor. ben şahsen ilk okduğumda anlamamıştım. adama sordum bende bilmiyorum herkes öyle yazıyor diye yazdım demişti. bilerek imla ve yazımlara dikkat etmemek. bilerek yapılıyor çünkü ve ceza nedeni olabilir. çünkü baktılar ceza yok her geçen gün arttılar ve çok garip dillerde cümleler çıkmaya başladı.
Düşüneceğim. Okunmuyorsa raporlayabilirsiniz zaten.
İnisiyatif kullanın :)
Konuyu yapıcı eleştiri yapmanız için açtık, dalga geçmeniz için değil.

Hyphast

Silver Sample
İfade skoru
1.067
Eleştirilere eleştiri olarak bakılmaması.

Moderasyonun birbirinden haberi yok, daha gerçek ismi bile bilinmeyen insanlar moderasyon ekibinde. Bu olmamalı; moderasyonun birbirini tanıması gerekli, birbirlerinde telefon numaraları olmalı.

Son düzenleme:

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
Konuyu yapıcı eleştiri yapmanız için açtık, dalga geçmeniz için değil.
Verilecek ceza yok diyorsunuz. Ben de ceza vermenin gerekli oldugunu dusunuyorsaniz bunu her turlu sekilde yapabilirsiniz manasinda inisiyatif dedim. Ceza vermenizi ceza tablosu durduramiyor sonucta.

MESs¹¹

Gold Sample
İfade skoru
6.522
4- @MESs¹¹ 'e yazdığım bir profil mesajında "Millie çöp" dedim ve bilgi içermeyen tabir yedim.
Deme kanka ayıp, üzülüyom. 😭
Bu arada bunu yeni duydum bundan ban yediğini. Normalde hemen siliyorum. Biri görüpte raporlamasın seni diye. Onu yazdığında offlinemışım demek ki. Neyse ders olmuştur :d

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube