Microsoft'un Yayınladığı Saçma Intel İşlemci Destek Listesi

Silicone Android Uygulaması

GreatestOfAlltimes

Silver Sample
İfade skoru
927
Sen agliyon. Benim 9300H ve 8300H destek veriyor :cool:
Benim 9750H da destek veriyor 😎
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Saçmalık, taş gibi 8250u işlemci desteklemiyor. Windows 11 kullanan da ne olsun boykot ediyorum :D
Bal gibi de destekliyor.
brave_BUgvv0qEd3.png

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Bu arada bu listeleri umursamayın arkadaşlar. Windows 10 21H1 destekleyen Intel işlemcilere baktım. Benim işlemcim yok yine. Ama Windows 10 21H1 kullanıyorum? :D

Tek Windows 10 değil, Windows 7'de desteklemiyormuş benim işlemcim bu listeye göre. Ama işlemci Windows 7 döneminde çıktı ve laptop üzerinde Windows 7 stickeri var yıllardır. Yani bu listeleri hazırlayan kimse kafası iyi gibi.

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
Bu arada bu listeleri umursamayın arkadaşlar. Windows 10 21H1 destekleyen Intel işlemcilere baktım. Benim işlemcim yok yine. Ama Windows 10 21H1 kullanıyorum? :D

Tek Windows 10 değil, Windows 7'de desteklemiyormuş benim işlemcim bu listeye göre. Ama işlemci Windows 7 döneminde çıktı ve laptop üzerinde Windows 7 stickeri var yıllardır. Yani bu listeleri hazırlayan kimse kafası iyi gibi.

299

Silver Sample
İfade skoru
3.075

Benim işlemci de güya desteklemiyor ama kullanabiliyorum Windows 10 20H2 yi

Sehrail

Silver Sample
İfade skoru
2.317
Bu liste eksik, yeniden güncellemeleri lazım. Athlon işlemciler desteklenirken Ryzen 3 2200G nasıl desteklenmez?

Bilgisayarım Windows 11 desteklemese bile asla Linux kullanmayacağım.
Napim, fanboyluğunu kendine sakla, kimsenin umrunda değilsin.

GreatestOfAlltimes

Silver Sample
İfade skoru
927
Hepsi iş görüyor HQ, QM, MQ falan. i7-2670QM halen daha çok güçlü bir işlemci. Baz frekansı 2,20 GHz ve 3,10 GHz'e kadar çıkıyor Turbo ile. 4C/8T olmasına değinmiyorum bile. Sen şimdi gidip böyle bir işlemciye destek vermiyorsan gülerim açıkçası sadece. :)
Ben o işlemciyle Minecraft oynayamıyordum.

KS
PossibleTurco

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Ben o işlemciyle Minecraft oynayamıyordum.
HD3000 ile oynamaya çalışıyorsan zaten oynayamazsın. Ben bu CPU ile yıllardır her türlü CAD ve fotoğraf düzenleme uygulamasını kasmadan takır takır kullandım. CPU gerektiren işlerde hiçbir zaman yarı yolda bırakmadı. Kendisinden sonra çıkan Intel'in 7. nesile kadar olan U serisi i7 işlemcilerini tokat manyağı yapacak bir CPU. Celeron ve Atom işlemcilerden bahsetmiyorum bile. QM işlemciler performans açısından halen daha iş görüyor ve çöp değil. Destek vermemek ayıp olur.

GreatestOfAlltimes

Silver Sample
İfade skoru
927
HD3000 ile oynamaya çalışıyorsan zaten oynayamazsın. Ben bu CPU ile yıllardır her türlü CAD ve fotoğraf düzenleme uygulamasını kasmadan takır takır kullandım. CPU gerektiren işlerde hiçbir zaman yarı yolda bırakmadı. Kendisinden sonra çıkan Intel'in 7. nesile kadar olan U serisi i7 işlemcilerini tokat manyağı yapacak bir CPU. Celeron ve Atom işlemcilerden bahsetmiyorum bile. QM işlemciler performans açısından halen daha iş görüyor ve çöp değil. Destek vermemek ayıp olur.
HD3000'den olabilir haklısın, saf CPU gerektiren işlere hiç sokamadığım için bilmiyordum.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube