Microsoft Store'nin Yeni Teması Yayınlandı ! (Windows 11)

Silicone Android Uygulaması

Çağrı Yılmaz

Silver Sample
İfade skoru
394
Windows 11 kullanıcılarına bu günlerde yeni bir güncelleme geldi ve gelen güncelleme ile Microsoft Store'ye yeni bir tema geldi. Yeni temayı ben beğendim sizce nasıl ? Yakın zamanda Windows 10'a geleceğini düşünüyorum.

1628615993248.png

1628616053951.png

1628616094894.png

1628616134692.png

Oyun İndirme Bölümü :

1628616210659.png

1628616232156.png

Bu mağaza güncellemesi Insider programına kayıtlı olan Windows 10 kullanıcılarına da gelmiş olabilir kayıtlı olanlar bi' baksın derim.

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
Gayet güzel olmuş ancak kitaplık kısmını beğenmedim. Windows 10'daki hali daha kompakt ve hoştu bence.

Arayüz değişiklikleri hoş ancak MS'in içerideki uygulamalara da bir el atması gerekiyor. Şahsen format attığımdan beridir 1 kere bile MS Store'a girmedim. Kullanışsız bir bloat buluyorum şu anki hali ile.

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
Hem kullanım hem de arayüz açısından Windows 10 mağazasından kat kat iyi. Önceki versiyonu gerçekten çok çok kötüydü. Hem arayüzü kötüydü, hem kullanımı zordu hem de aşırı hantal çaılışıyordu.
Şimdiki tasarımı çok güzel gerçekten. Ve çok hızlı.
Ama içeriğe de el atmalı katılıyorum.

m3081

Silver Sample
İfade skoru
713
Gayet güzel olmuş ancak kitaplık kısmını beğenmedim. Windows 10'daki hali daha kompakt ve hoştu bence.

Arayüz değişiklikleri hoş ancak MS'in içerideki uygulamalara da bir el atması gerekiyor. Şahsen format attığımdan beridir 1 kere bile MS Store'a girmedim. Kullanışsız bir bloat buluyorum şu anki hali ile.
Yakında diğer uygulama türleri de eklenecekmiş sadece uwp olmayacak yani.

m3081

Silver Sample
İfade skoru
713
Hocam UWP performans olarak hiç de iyi değil. Tabii ki yeni teknoloji ama işte çok hantal.
hocam birçok güzel özelliği var bence mesela simge durumuna küçültünce uyulamaları uyku moduna geçiyor sonra kurulumu tek yöntem öyle win32 gibi herkes kafasına göre installer yapmıyor appx olarak paketleniyor paketi açınca direk appx kurma aracı açılıyor silmesi de çok kolay hiç uninstaller falan yok sağ tık kaldır bitti.

Steve Gates

Gold Sample
İfade skoru
1.992
hocam birçok güzel özelliği var bence mesela simge durumuna küçültünce uyulamaları uyku moduna geçiyor sonra kurulumu tek yöntem öyle win32 gibi herkes kafasına göre installer yapmıyor appx olarak paketleniyor paketi açınca direk appx kuma aracı açılıyor silmesi de çok kolay hiç uninstaller falan yok sağ tık kaldır bitti.
Hocam o yönleri iyi tabii ki ama hızlı olmadıktan sonra pek bir anlamı yok. UWP'ler işletim sistemine çok ağır yük bindiriyor.
Tekrarlıyorum yeni teknoloji ve teknik yönleri çok iyi ama hantallar işte. Bloatware çoğu.

m3081

Silver Sample
İfade skoru
713
Hocam o yönleri iyi tabii ki ama hızlı olmadıktan sonra pek bir anlamı yok. UWP'ler işletim sistemine çok ağır yük bildiriyor.
Tekrarlıyorum yeni teknoloji ve teknik yönleri çok iyi ama hantallar işte. Bloatware çoğu.
hocam evet ağırlar ama ben nedense seviyorum uwp

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube