İnceleme Mafia: Definitive Edition

Silicone Android Uygulaması
Evet, bugün en sevdiğim oyunlardan biri olan Mafia: Definitive'nı inceleyeceğim.

Hikaye: O kadar güzel bir hikayeye sahip ki, kimsenin laf edeceğini düşünmüyorum. Hikayesi benim sevdiğim gibi kısa ve öz. Yaklaşık 9-10 saate yakın bir sürede bitirebilirsiniz.

Karakterler: Karakterlerin hepsi çok güzel. Karakterlere bağlanıyorsunuz. Hepsinin kendi ruhu var. Sıradan NPC gibi değiller.

Silahlar: Açıkcası silah çeşitliliği çok az. Oyunu sadece 4 silah ile bitirdim (iki tabanca, bir pompalı, bir makinalı tüfek). Fakat çok rahatsızlık vermiyor. Hikayede akıp gidiyorsunuz.

Arabalar: Arabaların mekaniği yıla göre güzel ayarlanmış. Her araba aynı hissi vermiyor. Yarış arabası sürünce onun farklı olduğunu kolayca hissediyorsunuz. Ayrıca bayağı araba var. Silahlar gibi az değil.

Görevler: Görevler mükemmel harika süper. Resmen görevi yaşıyorsunuz. Fakat bazı kişiler görevlerde çatışırken baydığını söylemiş. Ben böyle bir durum yaşamadım. Fakat bir görevde, görevin sonunu merak ettiğim için çatışmanın bitmesini istediğim oldu.

Görev esnasında diğer karakterler ölümsüz. Bu güzel olmuş. Onları düşünmek zorunda kalmıyorsunuz.

Oyunda sadece tek kötü görev var, o da yarış görevi. Hikayeden dolayı kötü değil, çok zor olduğu için kötü deniyor.

Grafikler: Oyunun grafikleri, bu dönem için gayet yeterli. Zaten oyun çıkalı bir sene olmadı.

Para sistemi: Oyunda para sistemi yok. Gidip kıyafet, silah alamıyorsunuz. Zaten oyun bir açık dünya oyunu değil.

Harita: Açıkçası haritayı pek dikkat etmedim. Sizin de edeceğinizi sanmıyorum. Direk görevden göreve koşuyorsunuz. Fakat gene de beni memnun etti, sizi de edeceğini düşünüyorum.

Çatışma Hissi: Burası biraz tartışılır. Bu tarz oyuna göre ortalama bir hissiyatı var. Fakat hoşuna gitmeyenler var. Beni tatmin etti. Adamı vurduğunda, vurduğunuzu hissediyorsunuz.

Oyun alınıp, oynanabilir. Eğer Mafia 2'yi sevip, Mafia 1'i oynamak istiyorsanız fakat eski olduğu için oynamıyorsanız, kesinlikle oynayın. Benim puanım 9/10.

Son düzenleme:

elden ring fanboy

Gold Sample
İfade skoru
4.593
Ben oyunları bitirmeden silmem çok nadir olur. Bu oyunda da o nadir olaylardan biri oldu. Hikaye hiç ama hiç ilgimi çekmedi, görevler çok sıkıcı geldi, karakterler de hiç samimi gelemedi. Oyunu fullden hiç sevememiştim yani. Nedenini ben de bilmiyorum.

KS
esek sipasi

esek sipasi

Silver Sample
İfade skoru
576
Ben oyunları bitirmeden silmem çok nadir olur. Bu oyunda da o nadir olaylardan biri oldu. Hikaye hiç ama hiç ilgimi çekmedi, görevler çok sıkıcı geldi, karakterler de hiç samimi gelemedi. Oyunu fullden hiç sevememiştim yani. Nedenini ben de bilmiyorum.
Hocam, normal bir şey. Zevk meselesi sonuçta.

KS
esek sipasi

esek sipasi

Silver Sample
İfade skoru
576

Samotne3030

🍪
Süper Moderatör
Katkıda Bulunan
İfade skoru
11.938
RT yok bu oyunda, olsaydı da çok etki etmezdi sanırsam. Elinize sağlık, oyun bence güzel.

Her ne kadar Mafia 2 ve 3'ün Definitive Edition sürümlerinde bocalasalar da, 1'in Remake'i güzel.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube