macOS Mojave kurulumuna başlıyorum

Silicone Android Uygulaması
KS
Airlemur89765

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
High Sierra'yı beğenmediniz mi hocam? :D Mojave'de güzel bir sürümdür. Karanlık mod olduğu için gece falan gözünüzü yormaz. Öncelikle Mojave sürümünü ben Clover ile kurmanızı öneriyorum. OpenCore ile Catalina ve sonrasını kurmak daha uygun. EFI klasörünüzün resmini atar mısınız bir? Ayrıca config dosyanızı da yollayın.

Beğendim aslında. Ama bir anda USB silindi, bende USB'den boot ediyordum hala. O yüzden tamamen silindi.

Bir de hocam neden Clover öneriyorsunuz? Ben USB belleği biçimlendirip Opencore kurmayı düşünüyorum. Clover çok zor geliyor, bu yaşımda kafam almıyor.

Şu an dinlenmedeyim. Bittiğinde hemen atarım.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Beğendim aslında. Ama bir anda USB silindi, bende USB'den boot ediyordum hala. O yüzden tamamen silindi.

Bir de hocam neden Clover öneriyorsunuz? Ben USB belleği biçimlendirip Opencore kurmayı düşünüyorum. Clover çok zor geliyor, bu yaşımda kafam almıyor.

Şu an dinlenmedeyim. Bittiğinde hemen atarım.
Aksine Clover daha kolay. OpenCore'da bir şeyleri oturtmak çok zor ama değiyor. Clover'da ise uğraşmadan direkt halledebiliyorsun kurulumu.

KS
Airlemur89765

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035

Biraz geç kaldım galiba :D

İyi ki atmışsınız. Bu imajı kullanacağım. Hiç uğraştırmaması lazım, artık ilk hatadan vazgeçecek kıvama geldim Evilol

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Başlamadan önce birşeyler yapmam gerekiyor mu? Ekran kartım bozuk. İnternet bağdaştırıcım Intel® Dual Band Wireless-AC 3160
Sanırım bunu kimse söylememiş Clover Boot Menu’de Settings>Boot Args kısmına nv_disable=1 girdisini eklemeniz gerekiyor ama harici GPU eğer BIOS’tan kapatıldı ise çok gerekli değil.

KS
Airlemur89765

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Sanırım bunu kimse söylememiş Clover Boot Menu’de Settings>Boot Args kısmına nv_disable=1 girdisini eklemeniz gerekiyor ama harici GPU eğer BIOS’tan kapatıldı ise çok gerekli değil.

Az önce kapattım. Gerek yok yani.

Yazdırmaya başladım.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Biraz kod dökülüyor. En son aşağıdaki kodlar geliyor ve tekrar bizi GRUB ekranı gibi bir yere atıyor.
IMG_20210614_180636.jpg

Son düzenleme:
KS
Airlemur89765

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Hangi sisteme kuruyordun?

Sistem özellikleri

GT930M (Bozuk, BİOS'dan devre dışı bırakıldı)

İ5 5200U

8GB RAM

En son ikizim (@Dark vader) konu açmıştı Big Sur kurmak için. Oradaki aynı sistem bu. Oraya bir EFİ atmıştınız. Onu deneyim mi

Konu:

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Son düzenleme:
KS
Airlemur89765

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Opencore kurduğumda bilgisayar diski algılamıyordu. Bu yüzden Clover ile devam ediyorum.
O EFI Big Sur için ama deneyebilirsin.

Eğer yine hata alırsanız şunu deneyebilirsiniz:

2.yi deniyorum şu an.

Büyük bir sorun var. Windows biliyorsunuz ki bir bölümü görmüyor Flash belleğin. Dediğiniz EFİ'yi atmaya çalıştığımda alan yok diyor.

Arkadaşlar kusura bakmayın MacOs işlerini bırakıyorum. Sizi boşuna yordum, onun için üzülüyorum şu an. Tekrar kusura bakmayın.

Son düzenleme:

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Opencore kurduğumda bilgisayar diski algılamıyordu. Bu yüzden Clover ile devam ediyorum.

2.yi deniyorum şu an.

Büyük bir sorun var. Windows biliyorsunuz ki bir bölümü görmüyor Flash belleğin. Dediğiniz EFİ'yi atmaya çalıştığımda alan yok diyor.

Arkadaşlar kusura bakmayın MacOs işlerini bırakıyorum. Sizi boşuna yordum, onun için üzülüyorum şu an. Tekrar kusura bakmayın.
Hocam bence gelin Sierra kuralım. High Sierra'dan bile daha basit kurulması. Ben açıkçası yorulmuyorum. Hackintosh konusunda dibine kadar yardım etmek isterim. Hemen pes etmemelisiniz.

KS
Airlemur89765

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Hocam bence gelin Sierra kuralım. High Sierra'dan bile daha basit kurulması. Ben açıkçası yorulmuyorum. Hackintosh konusunda dibine kadar yardım etmek isterim. Hemen pes etmemelisiniz.

Hocam hemen pes etmedim zaten. 😃 Uzun zamandır deniyorum.

Şu an Manjaro Cutefish kuruyorum. Daha sonra belki kurabilirim, o anki ruh halime bağlı.

Ayrıca bu işleri kafam almıyor. @The Executioner bir şey söylüyor. "Nasıl yapacağız ya bunu" diyorum içimden, yarım saat düşünüyorum.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Hocam hemen pes etmedim zaten. 😃 Uzun zamandır deniyorum.

Şu an Manjaro Cutefish kuruyorum. Daha sonra belki kurabilirim, o anki ruh halime bağlı.

Ayrıca bu işleri kafam almıyor. @The Executioner bir şey söylüyor. "Nasıl yapacağız ya bunu" diyorum içimden, yarım saat düşünüyorum.
Sierra düşünürseniz buyurun.

Bu işleri aslında hiç bilmeyen birisine şiddetle anlatmak lazım. :D Misal abime küçükken bir soru götürüyordum çözemediğim. Adam resmen beni sorguya çeker gibi çözdürüyordu soruyu. Üstelik doğru da çıkıyordu. :D

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube