MacOS Big Sur veya High Sierra kurulumunda 16 GB USB yeterli mi?

Silicone Android Uygulaması

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
Herkese merhaba, MacOS kurmak istiyorum şu aralar. TP'de 1-2 ay önce https://www.technopat.net/sosyal/konu/i3-4160-sisteme-macos-sueruemue-oenerisi.1446701/ şu konuyu açmıştım. Donanımımın destekledğini söylediler ve başlıkta yazan iki dağıtımı önerdiler. Sizlerede sorayım; donanımım uyumlu mu ve bu iki sürüm benim PC'ye olur mu?
2.Soru: @MisakiTaro videosunda Big sur için 32 Gb bellek öneriyor. Ama Technopat Mojave videosunda en az 8 GB diyor. Benim USB 16 GB ve bu dağıtımları kurabilirmiyim?

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
16 GB USB High Sierra ve üstü için yeterli. Monterey'de yeterli olmayabilir belki ama henüz çıkmadı. Minimum 16 GB, önerilen ise 32 GB. 8 GB bellek ile Sierra ve altını yazdırabilirsiniz diye biliyorum.

KS
Shaw4543

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
E
GT 420'yi devre dışı bırakın hocam. HDD 7200RPM ise Big Sur gider. Yakın zamanda daha kötü sisteme Big Sur kurmuştum. 16GB bellek ile. EFI'ı diske atınca zaten Flash belleğin önemi kalmıyor. :uuuuu:
Evet hocam HDD o. O zaman Big Sur'da düşünülebilir.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Tercih senin GT 420’yi kullanırım dersen Sierra, iGPU ile kullanırım dersen Big Sur kur.
Hocam ne gibi farklılıklar olur?

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Hocam ne gibi farklılıklar olur?
Big Sur daha güncel bir sürüm, hem arayüz hem de özellik bakımından. Sierra hala kullanılabilir bir sürüm ama yavaş yavaş uygulama desteği bitmeye başlar.

Performans olarak fark var mı diyorsan sistemin iki sürümde de stabil çalışır.

KS
Shaw4543

Shaw4543

Gold Sample
İfade skoru
3.471
Big Sur daha güncel bir sürüm, hem arayüz hem de özellik bakımından. Sierra hala kullanılabilir bir sürüm ama yavaş yavaş uygulama desteği bitmeye başlar.

Performans olarak fark var mı diyorsan sistemin iki sürümde de stabil çalışır.
Tamam hocam.. Yarın veya yarından sonraki gün Big Sur kurulum konusu açarım. Herkese Teşekkürler.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube