MacBook Touchpad ve Klavye Çalışmıyor

Silicone Android Uygulaması

hasanmerkit

Gold Sample
İfade skoru
908
Arkadaşlar elimde bir cihaz var fakat boot ekranında bile touchpad ve klavye çalışmıyor. MacOS işletim sistemini boot edince de öyle.
Ama şöyle ilginç bir şey var, cihazda USB klavye takıp PiluX'u boot edince touchpad ve klavye çalıştı. Yani donanımsal sıkıntı gözükmüyor.

Sorun ne olabilir?

Ek bilgiler:
İçindeki veriler önemli.
PiluX v2.0: Ubuntu 21.04 tabanlı. Kernel 5.12.5

KS
hasanmerkit

hasanmerkit

Gold Sample
İfade skoru
908
Kurtarma modunda çalıştırıp dener misiniz?
Kurtarma modunda da touchpad ve klavye tepki vermiyor. Sadece PiluX'u boot edince çalıştı ve iyiki denemişim boşu boşuna sökecektik. Çok ilginç....

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Kurtarma modunda da touchpad ve klavye tepki vermiyor. Sadece PiluX'u boot edince çalıştı ve iyiki denemişim boşu boşuna sökecektik. Çok ilginç....
Harici klavye ve fare çalışıyor mu? Öyleyse verilerinizi kurtarabilirsiniz ya da NVRAM reset yapmayı deneyebilirsiniz.

KS
hasanmerkit

hasanmerkit

Gold Sample
İfade skoru
908
Harici klavye ve fare çalışıyor mu? Öyleyse verilerinizi kurtarabilirsiniz ya da NVRAM reset yapmayı deneyebilirsiniz.
Peki TimeMachine yedek alıp tekrar Mac OS'u kurayım mı?

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
macOS’te Sistem Tercihleri’ni açıp Erişebilirlik kısmından Mouse-Trackpad bölümüne gelin, fare veya harici trackpad mevcut olduğunda dahili trackpad’i yoksay gibi bir ayar olması lazım tiki varsa kapatın.

KS
hasanmerkit

hasanmerkit

Gold Sample
İfade skoru
908
macOS’te Sistem Tercihleri’ni açıp Erişebilirlik kısmından Mouse-Trackpad bölümüne gelin, fare veya harici trackpad mevcut olduğunda dahili trackpad’i yoksay gibi bir ayar olması lazım tiki varsa kapatın.
Hemen bakıyorum. Ama kurtarma modunda da çalışmamıştı.

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
@hasanmerkit,

O sıkıntıyı ben de yaşadım kurulum ekranında trackpad çalışmıyordu, genelinde böyle sanırım.

KS
hasanmerkit

hasanmerkit

Gold Sample
İfade skoru
908
@hasanmerkit,

O sıkıntıyı ben de yaşadım kurulum ekranında trackpad çalışmıyordu, genelinde böyle sanırım.
Peki parolasını nasıl sıfırlarım? Mac ID'ye bağlandığı için resetpassword komutu işe yaramadı. Ve içindeki yedeği almam lazım. Müşteriye parolasını sormak için ulaşmaya çalışıyorum fakat telefonlara cevap vermiyor :/

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Peki parolasını nasıl sıfırlarım? Mac ID'ye bağlandığı için resetpassword komutu işe yaramadı. Ve içindeki yedeği almam lazım. Müşteriye parolasını sormak için ulaşmaya çalışıyorum fakat telefonlara cevap vermiyor :/
Apple Kimliği’ni kullanarak oturum açmayı denediniz mi?

KS
hasanmerkit

hasanmerkit

Gold Sample
İfade skoru
908
Sahibinden haber aldigimizda verileri yedekleyeceğiz ve macos u baştan kuracağız. Çözülürse de buraya bilgilendireceğim ki yarın öbür gun konuya girene de desteğimiz olsun.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube