Loli Search - Yerli, Gizli ve Animeli Arama Motoru

Silicone Android Uygulaması

YasinLDev

Rütbesiz
İfade skoru
47
Merhaba,
Sizlere 1-2 aydır üstünde çalıştığım arama motoru projemden bahsetmek istiyorum.

Loli Search. Loli Search nedir öncellikle ondan bahsedeyim.
Loli Search, Reklamsız ve tamamen gizliği ön planda tutan Anime(Japon Çizgi Filmi) temalı aynı zamanda açık kaynak kodlu bir arama motorudur.

Peki nedir diğer Arama Motorlarından farkı?

Loli Search'in diğer arama motorlarından farkı çerez kullanmamasıdır. hiçbir çereziniz kaydedilmez yanlızca Session dediğimiz
sunucularda tutulur ve Tarayıcının kapanmasıyla verileriniz silinir ek olarak Loli Search'i kodlarken Artado Search'ten referans aldığımı belirtmek isterim.
Artado'nun manifestosundan yola çıkarak bu projeyi yapmaya karar verdim ondan dolayı Artado ve Artado Ekibine selamlar olsun.

Artado - Loli Search arasındaki fark nedir?

Artado ile Loli Search arasındaki fark Loli Search'in Artadonun gittiği yolu takip etmesidir. Gizlilik, tasarım ve çeşitlilik
konusuda Artado ile kafa kafaya tutuşmamız mümkün değil lakin diğer "sözde" yerli arama motoruları ile boy ölçüşecek kudrettimiz var evelAllah.

(Artado Software'e katıldık artık Artado Software'in bir parçası olarak geliştirmelerimize devam ediceğiz)

Proje hakkında soru sormak isterseniz;

Email: [email protected]
Discord: YasininFightClub#3200
Github: https://github.com/YasinSenpai/
Github(Proje): https://github.com/YasinSenpai/Loli-Search/

Son düzenleme:

Mansion

Silver Sample
İfade skoru
921
Merhaba,
Sizlere 1-2 aydır üstünde çalıştığım arama motoru projemden bahsetmek istiyorum.

Loli Search. Loli Search nedir öncellikle ondan bahsedeyim.
Loli Search, Reklamsız ve tamamen gizliği ön planda tutan Anime(Japon Çizgi Filmi) temalı aynı zamanda açık kaynak kodlu bir arama motorudur.

Peki nedir diğer Arama Motorlarından farkı?

Loli Search'in diğer arama motorlarından farkı çerez kullanmamasıdır. hiçbir çereziniz kaydedilmez yanlızca Session dediğimiz
sunucularda tutulur ve Tarayıcının kapanmasıyla verileriniz silinir ek olarak Loli Search'i kodlarken Artado Search'ten referans aldığımı belirtmek isterim.
Artado'nun manifestosundan yola çıkarak bu projeyi yapmaya karar verdim ondan dolayı Artado ve Artado Ekibine selamlar olsun.

Artado - Loli Search arasındaki fark nedir?

Artado ile Loli Search arasındaki fark Loli Search'in Artadonun gittiği yolu takip etmesidir. Gizlilik, tasarım ve çeşitlilik
konusuda Artado ile kafa kafaya tutuşmamız mümkün değil lakin diğer "sözde" yerli arama motoruları ile boy ölçüşecek kudrettimiz var evelAllah.

Proje hakkında soru sormak isterseniz;

Email: [email protected]
Discord: YasininFightClub#3200
Github: https://github.com/YasinSenpai/
Github(Proje): https://github.com/YasinSenpai/Loli-Search/
Tasarımı çok hoş. Sade ve şık. Ama ayarlar açılırken animasyon vb. getirilirse çok daha iyi olabilir. Bir de araması oldukça yavaş onu da yeni çıkmasına bağlıyorum.

KS
YasinLDev

YasinLDev

Rütbesiz
İfade skoru
47
Test aşaması tahminen ne zaman biter? Merak ediyorum.
Bu yaz tatiline kadar açık betasını yayınlamayı planlıyorum. bir sürü özellik eklemeye devam ediyorum.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Anime sesleri de eklenecek mi?
Arz talep meselesi çok istenirse neden olmasın :)

Tasarımı çok hoş. Sade ve şık. Ama ayarlar açılırken animasyon vb. getirilirse çok daha iyi olabilir. Bir de araması oldukça yavaş onu da yeni çıkmasına bağlıyorum.
Şu an ona bakacağım normalde bende animasyonu çalışıyor kontrol edeceğim.

KS
YasinLDev

YasinLDev

Rütbesiz
İfade skoru
47
Bunu neden SearX yerine tercih etmeliyim peki ya?
Dediğim gibi kayıt altına almamak ve paylaşmamak arasında dağlar kadar fark var. Loli Search yanlızca loglarınızı tutar (Anayasal Zorunluluk) onun dışında hiç kimsenin hesap bilgisini bile çerezlerinize kaydetmez yalnızca sunucularında tutar o da siz tarayıcınızı kapattığınız anda silinir.

Arama tuşuna tıkladığında "Arigatoo" diyecekmiş söylenene göre :D
:) Neden olmasın?

1651957577792.png
1651957593094.png
1651957627418.png
Şu anlık Arama Motoru bu şekil görünüyor. (Logo hazır logodur değiştirilecektir)

Son düzenleme:

İsmimBayaBayaCool

Gold Sample
İfade skoru
1.715
Dediğim gibi kayıt altına almamak ve paylaşmamak arasında dağlar kadar fark var. Loli Search yalnızca loglarınızı tutar (Anayasal Zorunluluk) onun dışında hiç kimsenin hesap bilgisini bile çerezlerinize kaydetmez yalnızca sunuculularında tutar o da siz tarayıcınızı kapattığınız anda silinir.
Instance'a göre değişebiliyor nadiren ama SearX için de aynı genel olarak.

IP adresi tutulmuyor, paylaşılmıyor ve o da cookieleri kullanmıyor varsayılan olarak.

KS
YasinLDev

YasinLDev

Rütbesiz
İfade skoru
47
Instance'a göre değişebiliyor nadiren ama SearX için de aynı genel olarak.

IP adresi tutulmuyor, paylaşılmıyor ve o da cookieleri kullanmıyor varsayılan olarak.
Dediğim gibi onun dışında şuanlık pek bir neden bırakmıyor ortada. belki tasarımsal açıdan konuşabiliriz onun dışında Loli Search'e bir VPN yazmayı planlıyorum Tor misali.

Shhmar Ihmmas

Gold Sample
İfade skoru
2.125
Hocam eğer bir gün aktif olursanız diye soruyorum son durum nedir?
Aynı şekilde merak ediyorum. ^^
Kendisiyle arkadaşım, gördüğüm kadarıyla son zamanlarda Loli Search yerine başka projelere yöneliyor. Discord'dan sordum şimdi, üşenmezse buraya yazar üşenirse de bana az çok yazar ben de size açıklarım.

Güncelleme:
1673032946998.png

Kendi web sitesi tarama aracını yaptıktan sonra yeni bir güncelleme gelecekmiş, bu yüzden şuanlık proje durmuş sayılır.

Son düzenleme:

ardatdev

Silver Sample
İfade skoru
240
Hocam eğer bir gün aktif olursanız diye soruyorum son durum nedir?
Aynı şekilde merak ediyorum. ^^
Loli/Nova Search, Artado altında geliştiriliyordu. nova.artado.xyz adresi altında erişilebilir idi fakat @YasinLDev ile aldığımız ortak karar ile projeyi kapattık. Zaten bir tane arama motoru projemiz var o yüzden ikinciyi aktif tutmanın gereksiz olduğunu düşündük. @YasinLDev şu anda web crawler botu üzerinde çalışıyor. O botu Artado'da da kullanacağız. Onun dışında bir kaç projemiz daha var. Projenin sitesi artık erişilebilir değil fakat kaynak kodları hala Github'da duruyor.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube