Lisede özürsüz devamsızlık hakkının 10 gün olması

Silicone Android Uygulaması
KS
J

John Marston

Gold Sample
İfade skoru
2.804
Bu kadar gitmek istemiyorsanız "Açık Lise" diye bir şey var. Oraya kaydoluyorsunuz oluyor bitiyor.
Okula gitmek istiyorum. Ama arada gidesim gelmiyor. Ve bu yüzden özürsüz devamsızlık hakkını az buluyorum.

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345
Okula gitmek istiyorum. Ama arada gidesim gelmiyor. Ve bu yüzden özürsüz devamsızlık hakkını az buluyorum.
Tamam işe arada gidesin gelmeyecek diye sana 10 gün müddet vermişler.

30 gün olunca bir çok kişi gelmeyecek okula.

Şu 10 gün raporsuz devamsızlığın bile daha ilk haftalardan cıvkını çıkaranlar var. Adam 1 hafta boyunca gelmiyor gitmiyor okula, keyfine bakıyor işi yok okul ile. Eğer bunu 10 gün içinde yapabiliyorsa 30 gün olursa dediğin gibi, neler neler çıkar orta ya bir de sen düşün.

Bu yüzden de illaki bir yerden kısmak zorunda kalıyorlar. Buna yapacak bir şey de yok.

İşin kolayı var müdür yardımcısından izin kağıdı istiyorsun ailene imzalatıyorsun ve geri veriyorsun onu sana özürlü devamsızlık olarak çeviriyorlar. Zaten 20 gün özürlü 10 gün özürsüz devamsızlık hakkı sunuyorlar yanlışım yoksa.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Düşüncene saygım var ama emin ol ki bu sürenin cıvkı çıkacaktır. Eskisi gibi 15 gün olabilirdi ama yapacak bir şey de yok yani değiştiremeyiz biz hiçbir şeyi.

Aware

Silver Sample
İfade skoru
1.437
Assınlar. Zaten önemli olan sınav değil mi? Eğitim sistemimiz sınavdan ibaret. Arada okulu asmak her öğrencinin hakkı. Ve bu kişinin kendi sorumluluğu zorlamanın bir alemi yok yani. "Her gün" demek abartı kaçıyor.
Evet sınav. Okula gelmeyen sınava zaten çalışmaz. Çoğu okulda velinle beraber gidersen siliyorlar zaten. Hakkı diye bir şey yok. Bu olay şey gibi ''kUrAllAr yıKıLmaK iÇiN varDır''.

Mehmet A.

Gold Sample
İfade skoru
1.637
Bunu ilk defa duyuyorum.

Velim boş bir a4 kağıdına dilekçe yazarsa izin verilir mi? Ve her okulda kabul edilen bir şey mi?
Velin okula gelsin, ben devamsızlığını sildirmek istiyorum desin silerler. Babam birkaç kere sildirmişti öyle. Dilekçeyle felan uğraşmaya gerek yok. Tabii ben kendi okuluma göre söyledim, sizin okulda nasıl olur bilmem. Ama gelir söylerse silerler muhtemelen.

He bu arada bizde rapor vs öğrenciden almıyorlar, veliden istiyorlar. Eğer dilekçe yazdırıp getiririm dersen muhtemelen kabul etmezler.

KS
J

John Marston

Gold Sample
İfade skoru
2.804
Ulan ne iş muhabbetiymiş be. Sanki babamın hayrına çalışacam iş yerinde. Canım isteyince okula gitmeyeceğim o yüzden 10 gün devamsızlık hakkını az buldum sadece. 30 gün biraz abartı olmuş olabilir ama siz benden daha da abartmışsınız.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube