Lisede özürsüz devamsızlık hakkının 10 gün olması

Silicone Android Uygulaması

John Marston

Gold Sample
İfade skoru
2.804
Bence 10 gün olması aşırı az. 9 ay boyunca okula gidiyoruz. Ayrıca zaten ilk derse geç kalınınca yarım gün yok yazılıyoruz. Özürsüz devamsızlık hakkı en az 30 gün olmalı bence. Bu duruma acilen el atılmalı. Eğitim çok önemli bir şey ama her şey de değil.

Son düzenleme:
KS
J

John Marston

Gold Sample
İfade skoru
2.804
30 olursa emin ol öğrencilerin yarısı her gün dışarda takılır okulu asar.
Assınlar. Zaten önemli olan sınav değil mi? Eğitim sistemimiz sınavdan ibaret. Arada okulu asmak her öğrencinin hakkı. Ve bu kişinin kendi sorumluluğu zorlamanın bir alemi yok yani. "Her gün" demek abartı kaçıyor.

659948849

Gold Sample
İfade skoru
2.067
Zaten önemli olan sınav değil mi? Eğitim sistemimiz sınavdan ibaret.
Eğitim sisteminin rezilliğine lafım yok bunun için son sene açığa geçtim ki benim gibi binlercesi var.
Ve bu kişinin kendi sorumluluğu zorlamanın bir alemi yok yani.
Bizim halkımız rahatına çok düşkün zorlamadan bir yerlere gelmiyor açıkçası kendim dahil.
"Her gün" demek abartı kaçıyor.
Bence 30 gün özürsüz devamsızlık hakkına "Her gün" demek tam yerinde.

Son düzenleme:

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
Özürlü dahil 30 olmasa dediğinde haklısın ama zaten istisna yapılıyor çoğu durumda, daha arttırılırsa suistimal edilir bence.

Okulla işi olmayanı sayı ilgilendirmez gerçi.

OnTheRoonKilled

Gold Sample
İfade skoru
2.345
Saçmaaaa.

Ne gerek var 30 gün olmasına 10 gün raporsuz devamsızlık yeter de artar. 10 gün olmasına rağmen keyfine göre gelmeyen bir çok insan var.

Ayrıca ara derslerde yok yazılınca yarım gün yok olarak giriliyor ilk derste böyle bir durum yok benim bildiğim.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Ayrıca gelmedin diyelim okuldan izin kağıdı alıp annene imzalattığın zaman otomatik olarak zaten raporluya çevrilmiyor mu?

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
Screenshot_2021-09-27-16-48-32-692_com.android.chrome.jpg
Veli dilekçesi ile de izin alınabiliyor, bu şekilde evciden geç geldiğim oluyordu. Ben okulun yanındaki pansiyondan okula gittiğim için de olabilir ama pek eksiğini hissetmemiştim. Yine de 15 falan olması fena olmazdı.

Mehmet A.

Gold Sample
İfade skoru
1.637
Lise de okulu asmaman gerekiyor. Yanlış da değil 10 gün. Lise dersini derste görmediysen sınavda zor yaparsın. Ortaokul gibi değil maalesef.

KS
J

John Marston

Gold Sample
İfade skoru
2.804
Hayır artık yarım gün olarak işlemiyor. İsminin yanına Geç geldi yazılıyor ve eğer 5 gün geç kalırsan yarım gün olarak işliyor.
Bunu ilk defa duyuyorum.
Veli dilekçesi ile de izin alınabiliyor, bu şekilde evciden geç geldiğim oluyordu.
Velim boş bir a4 kağıdına dilekçe yazarsa izin verilir mi? Ve her okulda kabul edilen bir şey mi?

NatiWa:(

Silver Sample
İfade skoru
28
Assınlar. Zaten önemli olan sınav değil mi? Eğitim sistemimiz sınavdan ibaret. Arada okulu asmak her öğrencinin hakkı. Ve bu kişinin kendi sorumluluğu zorlamanın bir alemi yok yani. "Her gün" demek abartı kaçıyor.
Sen işe girince ''Bugün işe gitmek istemiyorum'' mu diyeceksin? Ne güzel önceden hazırlık işte.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube