Rehber Lisede hayatta kalma rehberi

Silicone Android Uygulaması
KS
M

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
Daha çok kendinize köle bulun dermiş gibi bir halin var. Bu tür çıkar ilişkilerinde zararlı çıkarsınız.
Bunun kölelikle ne ilgisi var? Benim Erdem diye bir arkadaşım vardı, sürekli birbirimizin ödevlerini yapardık. Okul bitene kadar hiçbir şey olmadı aramızda.
Kime göre?
Ne güzel örnek oluyorsun öyle. Hayatımda gördüğüm en boş tavsiye. Oraya okumaya gidiyorsun, kaçmaya değil. Kaçacaksan git babana söyle sana en güzelinden tamirci bulsun it gibi çalışır görürsün dünya kaç bucakmış.
Kaçmaktan kasıt o değil. Misal ben Matematik, FKB derslerinden hiç kaçmadım. Ama boş ders varsa ya da Coğrafya-Din gibi dersler varsa gayet de güzel kaçtım. Hiç de pişman değilim, derse girip bir şey anlamamak yerine gittim evde çalıştım, bazen de oyun oynadım. Bunu nasıl böyle dramatize ettiğini anlamadım. Zaten dersleri olumsuz etkileyecek kadar kaçacak olsa açık liseye falan gider ya da tamirci olur dediğin gibi.

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
''Kızlarla aranızı iyi tutun.'' Buradan ne anlam çıkarmamız gerekiyor? Erkeklerle kavga gürültü her türlü haltı yiyebilirsiniz ama kızlarla aranızı iyi tutun. Vay be. Neden acaba? Testosteron :evilol:
Kaçmaktan kasıt o değil. Misal ben Matematik, FKB derslerinden hiç kaçmadım. Ama boş ders varsa ya da Coğrafya-Din gibi dersler varsa gayet de güzel kaçtım. Hiç de pişman değilim, derse girip bir şey anlamamak yerine gittim evde çalıştım, bazen de oyun oynadım. Bunu nasıl böyle dramatize ettiğini anlamadım.
Burada dramatize olan bir şey yok. Derse göre okuldan kaçmayı masum göstermen komik açıkçası. Bir kural varsa bu kural her derste her yerde ve herkes için geçerlidir. Öyle ana dersimde kaçmadım sadece sevmediğim anlamadığım derslerde kaçtım diyerek insanlara da onu önereyim diyemezsin.

Bomboş bir konu. Beğenenleri de anlamış değilim.

KS
M

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
''Kızlarla aranızı iyi tutun.'' Buradan ne anlam çıkarmamız gerekiyor? Erkeklerle kavga gürültü her türlü haltı yiyebilirsiniz ama kızlarla aranızı iyi tutun. Vay be. Neden acaba? Testosteron :evilol:
Hiç alakası yok. Sırf "kız" diye ayrımcılık yapan çok oluyor, ayırmayın gibisinden.
Burada dramatize olan bir şey yok. Derse göre okuldan kaçmayı masum göstermen komik açıkçası. Bir kural varsa bu kural her derste her yerde ve herkes için geçerlidir. Öyle ana dersimde kaçmadım sadece sevmediğim anlamadığım derslerde kaçtım diyerek insanlara da onu önereyim diyemezsin.
Bunun yanlış olduğunun farkındayım ama katlanamıyordum gerçekten. Zorlasam da 63 yaşındaki hocanın dersinden zevk alamadım. Adam dersinde Amerika şöyle kumpas kuruyor falan diye anlatıyordu.

Hatta burayı silsem daha iyi, etik de değil çünkü bu kadarını yazmam.

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
3. kesinlikle haklı. Daha ortaokulum bakın insanlar sırları ile birbirini arkasından vuruyor, her gün bu olayı yaşıyoruz ve birisinin sırrını öğreniyoruz. Lise de bir de daha fazla küsmeler, nefretler olacaktır. Hiçkimseye sırrınızı vermeyin.

mutlu pide

Gold Sample
İfade skoru
2.016
Valla bizim okulun oralarda bir yerde PS Kafe var. Ders boş olursa yapacağım belli.

gnar

Rütbesiz
İfade skoru
55
Olu taklidi yapin arkadaslar. Ne hocalarla ne siniftakilerle ugrasirsiniz. Gomun kafayi uyuyun.

KS
M

MisakiTaro

Kurucu
Kurucu
İfade skoru
29.636
3. kesinlikle haklı.
Üçüncüyü özellikle çok yaşadım, deneyim ettim. Ben de arkadan bıçaklandım. Ama en kötüsü sırf kızla çıkayım rakibim olmasın diye çocuğun en yakın arkadaşı, eski kız arkadaşıyla konuşmalarını yaymıştı okulda.

Ne vardı bu kadar diyorsanız, gerçekten normal şeyler değildi. Maroon 5 - Animals gibi "Üstümüze kan dökelim de şöyle böyle yapalım" tarzı şeyler vardı. Okul değiştirdi sonra ama onun özeliydi sonuçta.

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Üçüncüyü özellikle çok yaşadım, deneyim ettim. Ben de arkadan bıçaklandım. Ama en kötüsü sırf kızla çıkayım rakibim olmasın diye çocuğun en yakın arkadaşı, eski kız arkadaşıyla konuşmalarını yaymıştı okulda.

Ne vardı bu kadar diyorsanız, gerçekten normal şeyler değildi. Maroon 5 - Animals gibi "Üstümüze kan dökelim de şöyle böyle yapalım" tarzı şeyler vardı. Okul değiştirdi sonra ama onun özeliydi sonuçta.

En büyük düşman en yakın arkadaş derler. Bu söz çok iyi bir sözdür 🙂

Revainer

Bronze Sample
İfade skoru
321
Hocam kız diyorsunuz ya o ne meslek lisesinde okuyorum da sınıfta derin bir testeron kokusu oluyor.

shipeeman

Silver Sample
İfade skoru
933
  1. Kendinize sadık birini bulun. Bazen işiniz çıkacak, ödevlerinizi yapması gerekecek, bazen siz onunkini yapacaksınız. Bazen kantine o gidip sıra bekleyecek, bazen de siz. Bu şekilde ilişki kurduğunuz birisi olsun.
  2. Kızlarla aranızı iyi tutun. İlla hepsi ile arkadaş olmak zorunda değilsiniz, sadece cinsiyet ayrımı yapıp konuşmamazlık etmeyin.
  3. Sırlarınızı kimseyle paylaşmayın. En güvendiğiniz, en asla yapmaz dediğiniz kişiler bile sırlarınızı size karşı kullanabilir. Sırlarınızı kendinize saklayın ve asla kimseye söylemeyin.
  4. Başka birisi olmaya çalışmayın. Karizma yapıp marjinal takılacağım diye antipatik biri olmayın, bu sizi çok itici yapar ve kısa sürede sizden sıkılır.
  5. Muhabbet açmayı ve devam ettirmeyi öğrenin. Biriyle muhabbet açtınız, devamını getirmeyi istiyorsunuz. Önce kısaca neleri sevdiğini öğrenin, bilmediğiniz konularsa ortak arkadaş üzerinden konuşmayı deneyebilirsiniz. Fakat bu iş deneyim işi, zamanla anlatacak anılar, hikayeler vs. olacak.
  6. Tek bir en yakın arkadaşa saplanıp kalmayın. Kendinize başka arkadaşlar da bulun. Onun gelmediği günler tek başınıza, yalnız bir şekilde hayatı sorgularsınız. Böyle şeylere gerek yok. Dört dörtlük beğenmeseniz de zaman geçirebileceğiniz birilerini bulun.
Yeni liseye geçmiş bir newbie olarak bu tavsiye için teşekkür ederim hocam, ayrıca ben sadık arkadaşı olayına pek inanmıyorum çünkü ben daha zar zor arkadaş buldum.

İsmimBayaBayaCool

Gold Sample
İfade skoru
1.715
Daha çok kendinize köle bulun dermiş gibi bir halin var. Bu tür çıkar ilişkilerinde zararlı çıkarsınız.

Boş.

Ne güzel örnek oluyorsun öyle. Hayatımda gördüğüm en boş tavsiye. Oraya okumaya gidiyorsun, kaçmaya değil. Kaçacaksan git babana söyle sana en güzelinden tamirci bulsun it gibi çalışır görürsün dünya kaç bucakmış.

Boş insanlardansa tek kalmak daha iyi bir tercih. Sevmediğin veya zorunlulukla birlikte olduğun bir arkadaşla geçirdiğin zamana yazık.
Yav misakinin forumun daha öne çıkması için açtığı üzerinde çok düşünülmemiş konu o kadar çok kafaya takmayın.

Aware

Silver Sample
İfade skoru
1.437

Bomboş bir konu. Beğenenleri de anlamış değilim.
Kız olayı bence fikir çokluğunu eline almak ve iyi arkadaşlıklar kurmak için önemli. Erkekler arasında çok rahat farklı fikirler çıkarken kızlarda bu olay böyle değil.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube