Lise 2 Sınıfta Kalmak

Silicone Android Uygulaması

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272
İyi günler dostlar. Kendimi bir kaç konuda daha fazla geliştirebilmek için lise 2'de sınıfta kalma fikri aklıma geldi. Sizce 10. Sınıfta tekrara kalırsam ne gibi eksileri olur? Kendimi bölüm seçmeyek için hazır hissetmiyorum ek olarak. Bölüm seçsem bile o derslerin üstesinden gelebilmek için hazır değilim. Babam lise öğretmeni kararlarıma saygı duyar.

Son düzenleme:

feahleinda_

Gold Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
3.857
Kendimi bölüm seçmeyek için hazır hissetmiyorum ek olarak.

Bölüm seçmek üniversite kadar fark eden bir şey değil ki. 9-10 derslerinin %90'ını görmek istiyorsan sayısal seç. Coğrafya hariç her ders var sayılır. Boşa 1 seneni çöpe atma. En kötü sınavda 1 sene mezuna kalırsın.

KS
Hamza Ensar Sağlam

Hamza Ensar Sağlam

Gold Sample
İfade skoru
2.272
Bölüm seçmek üniversite kadar fark eden bir şey değil ki. 9-10 derslerinin %90'ını görmek istiyorsan sayısal seç. Coğrafya hariç her ders var sayılır. Boşa 1 seneni çöpe atma. En kötü sınavda 1 sene mezuna kalırsın.

Sayısal seçmek zorundayım hedefim için. Peki sizce 11. ve 12. sınıflarda açığa geçmek ne kadar mantıklı? O iki yıl dershaneye de gideceğim büyük ihtimalle.

feahleinda_

Gold Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
3.857
Peki sebebi nedir?

Çünkü okulda genel olarak kitaba yönelik gidilir. Ve soruların da kitap harici başka bir yerden çıkamayacağı bariz olduğu ve dershanelerde de *genelde* kaynak kitaplar üzerinden gidildiği için bırakmazdım. Okul + dershane deneyebilirsiniz. Cumartesi veya pazar günü tam gün ders yapan dershaneler olabilir.

659948849

Gold Sample
İfade skoru
2.067
Sayısal seçmek zorundayım hedefim için. Peki sizce 11. ve 12. sınıflarda açığa geçmek ne kadar mantıklı? O iki yıl dershaneye de gideceğim büyük ihtimalle.
Örgün eğitimi bırakacaksan 11. sınıf bunun için erken, ipi elinden kaçırırsan geri toparlamak çok zor olur yapacaksan benim gibi son sene örgün eğitimden açık liseye geçiş yap.

Dark Lord of the Sith

Silver Sample
İfade skoru
1.346
İyi bir okulda değilsen okulu 11. Sınıfta kesinlikle bırak, zaman kaybından başka bir şey değil. Kaliteli bir dershaneye gittiğin sürece 11-12 iyi bir yeri kazanmak için yeterli bir zaman. 10. Sınıfta kalmak gibi bir hata yapma.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube