LGS'nin kötü geçmesi

Silicone Android Uygulaması

Nevtuğ A. Yalçın

Gold Sample
YouTube Editörü
İfade skoru
7.666
Evet, 2020 LGS sınavı çok kolaydı 2021'e göre sözel iki sene içinde kolaydı.
Aynen öyle bana göre sözeller aynı idi. Ama gerçekten girseler anlayacaklar. Kesinlikle matematik diğer 3 seneye göre çok zordu. Bizim dershanenin açıkladığı mesaj şu:
Sayın Velilerimiz merhaba,
Uzun bir maratonun bugun yapılan sınavlarla sonuna geldik.

Matematikte 9 soru zordu ve çeldiriciydi .Bundan 5 tanesi ciddi anlamda zorlayıcıydı. Ayrıca 1 tanesi çok zordu.

Fen bilgisinden 4 soru zorlayıcıydı .Bunlardan 3 tanesi belirleyiciydi.

Türkçede 3 soru dikkat gerektiriyordu.

Sosyal ,İngilizce ve din normal ayarındaydı. Zorlayıcı soru yoktu.

Sınavın belirleyici dersleri matematik ve fen olacaktır. Özellikle de matematik.

Tercihi etkileyen faktörleri şöyle özetleyebiliriz:
1-Gecen yıla göre sınava giren sayısı 200 bin kişi daha azdı. Bu yüzdelik dilimleri etkileyecektir.
2-Okulların kontenjanı gecen yıl giren sayısı çok oldugu icin artırılmıştı bu yıl kontenjanlar ilan edildiğinde daha net bir tablo ortaya çıkacaktır.
Bir sıralama sınavı olan LGS' de önemli olan aldığımız puan değil, o puanın bizi hangi yüzdelik dilime taşıdığıdır. Önceki yıla bakılarak yapılan değerlendirmeler bu açıdan sağlıklı olmayabilir. Ne yaptığımız kadar sınava giren diğer adayların ne yaptığı da önemli. Yüzdelik dilim bu anlamda en güvenilir veri olacak.
Tercih döneminde bu unsurları dikkate alarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Saygılarımızla.

KS
Kawnes

Kawnes

Bronze Sample
İfade skoru
917
Aynen öyle bana göre sözeller aynı idi. Ama gerçekten girseler anlayacaklar. Kesinlikle matematik diğer 3 seneye göre çok zordu. Bizim dershanenin açıkladığı mesaj şu:
Sayın Velilerimiz merhaba,
Uzun bir maratonun bugun yapılan sınavlarla sonuna geldik.

Matematikte 9 soru zordu ve çeldiriciydi .Bundan 5 tanesi ciddi anlamda zorlayıcıydı. Ayrıca 1 tanesi çok zordu.

Fen bilgisinden 4 soru zorlayıcıydı .Bunlardan 3 tanesi belirleyiciydi.

Türkçede 3 soru dikkat gerektiriyordu.

Sosyal ,İngilizce ve din normal ayarındaydı. Zorlayıcı soru yoktu.

Sınavın belirleyici dersleri matematik ve fen olacaktır. Özellikle de matematik.

Tercihi etkileyen faktörleri şöyle özetleyebiliriz:
1-Gecen yıla göre sınava giren sayısı 200 bin kişi daha azdı. Bu yüzdelik dilimleri etkileyecektir.
2-Okulların kontenjanı gecen yıl giren sayısı çok oldugu icin artırılmıştı bu yıl kontenjanlar ilan edildiğinde daha net bir tablo ortaya çıkacaktır.
Bir sıralama sınavı olan LGS' de önemli olan aldığımız puan değil, o puanın bizi hangi yüzdelik dilime taşıdığıdır. Önceki yıla bakılarak yapılan değerlendirmeler bu açıdan sağlıklı olmayabilir. Ne yaptığımız kadar sınava giren diğer adayların ne yaptığı da önemli. Yüzdelik dilim bu anlamda en güvenilir veri olacak.
Tercih döneminde bu unsurları dikkate alarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Saygılarımızla.

Diğer senelere göre matematik daha zordu, sözel kolaydı.Sayısal beni bıraktı zaten O.O2

Ramazan Ö

Platinum Sample
İfade skoru
5.083
2020 için diyorum ben. 2019 en kolayıydı çünkü LGS ilk kez uygulanıyordu.
İlk girenler 2018'de değil miydi? Ben 2019'a girmiştim sanırım, kolaydı.

Her ne olursa olsun, konunun başında dediğim ve konu içinde de denildiği gibi:
Hocam, diğer kişilerin nasıl geçti? Eğer sınav çoğu kişi için kötü geçmişse belli bir noktada yüzdelik daha önemli.
Sınav bi' açıklansın. Daha üniversite sınavına zaman var.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube