LGS sınavınız nasıl geçti?

Silicone Android Uygulaması

Haruki Murakami

Silver Sample
İfade skoru
2.612
Bunun doğruluğuna dair bir hatırlatma.

12.12.12.12

- TEOG 2017
Kesinlikle, TEOG'da bir sayfaya 6 soru sığdırıyorlardı. LGS'de 1 tane. 😛

Arkadaşlar LGS gerçekten farklı bir dünya, bana göre hükümetin eğitim anlamında yaptığı en iyi işlerden biri. Adamlar nitelikli liselere öğrenci alıyor ve haliyle herkesin yapamayacağı, ezbere dayalı olmayan sorular soruyorlar. Bu yüzden de matematik zor ve her LGS'de böyle olacak. :)

FatihY

Gold Sample
İfade skoru
2.727
Kesinlikle, TEOG'da bir sayfaya 6 soru sığdırıyorlardı. LGS'de 1 tane. 😛

Arkadaşlar LGS gerçekten farklı bir dünya, bana göre hükümetin eğitim anlamında yaptığı en iyi işlerden biri. Adamlar nitelikli liselere öğrenci alıyor ve haliyle herkesin yapamayacağı, ezbere dayalı olmayan sorular soruyorlar. Bu yüzden de matematik zor ve her LGS'de böyle olacak. :)
Haklı

parallel

Platinum Sample
İfade skoru
5.460
2018 LGS'sini aratmadı, çoğu soru saf bilgiydi. O yüzden yapamadığım bayağı soru var sayısaldan. Bilgiyi üstte vermemiş Fen'de. Bilgi konusundan zayıftım biraz. Zorladı beni.
Zamanım yetse Matematik'ten daha fazla net yapardım, 10 soru doldurabildim zamanım yetişmediği için. Geometri ağırlıklı sordular, Geometri bende aşırı zayıf. Yapamıyorum resmen.
Genel olarak çoğu kişi battığı için benim için bir çıkış yolu var hala fazla yanlışım yoksa.

darloch

Gold Sample
İfade skoru
2.976
Tonguç videoda soruları çözdü, onların cevaplarına göre sözel bölümüm tamamen doğru, boşum yok sözelde. Fenden 18 veya 19 doğru yapmış görünüyorum, yanlışım yok. Matematikte ise battım 6 doğru 4 yanlış falan.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Tonguç paylaşmış soruları, göz attım. Gereksiz fazla abartılmış sınav, pek zor değil.
Tabii ki sınavın geneline göre zor, öyle de olmalı. Eleyici olan ders her zaman matematiktir.
Fakat diğer senelere göre fazla bir zorluk yok. 2018'in zorluğuna ise asla ama asla benzemiyor.
Matematik soruları örnek sorularla çok benzer çıkmış, uzun da değillerdi pek, ilk dönem ağırlıklı.
Türkçe soruları ise 2018'deki gibi gereksiz kolay olmuş. Fen, örnek sorularından bambaşka olmuş.
Bambaşkadan kastım farklı stildeler, örnek sorularla alakaları yok, temeldeyse gayet kolay sorular.
Muhtemelen pandemi yüzünden gerektiği kadar çalışamadılar, sınav stresi eklenince de zor geldi.
Objektif, rahat ve herhangi bir kaygı duymadan çözüldüğünde zorluk sıralaması şöyle diyebilirim:
  • 2018 > 2020 > 2021 > 2019

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube