LGS İçin Tavsiyeler

Silicone Android Uygulaması

serkan42

Rütbesiz
İfade skoru
2
LGS sınavına girecek öğrencilere tek tavsiyem yazın mutlaka matematiği bitirin. işinize çok yarayacak bir taktik bu bilginize :)

Ayrıca https://www.cevaplitestler.com/p/8-sinif-testleri.html burada yer alan 8.sinif testlerini kesinlikle çözün :)

Yine https://sadece8.blogspot.com bu adreste de PDFve cevap anahtarli testleri bulabilirsiniz :)

Bu arada bol bol kitap okumayı unutmayın başarılar aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz.

Doğuhan

Silver Sample
İfade skoru
376
Asla bilmediğiniz soruları sallamayın. Ben bu yüzden 1 soru ile evime yakın bir liseyi kaçırmıştım. Şimdi her sabah uykusuz uykusuz 16 km uzağa gidiyorum servisle de olsa zor.

Arda_Animations

Silver Sample
İfade skoru
336
Paragrafa çok abanmanıza gerek yok. İlk başta çözün ustalaştığınızı görünce artık azaltın. Çok soru bankası almayın . Zor soru bankaları alın. (Master, Fenomen, Check-Et vb.)
İngilizce İnkılap Din yapabileceğiniz dersler ben zevkine çok fazla inkılap çözüyordum. Dershane denemesi dışında Din hiç çözmedim. İngilizce 1 soru bankası bitirin More and More Denemesi alın bir tane yeter. Matematik kişiden kişiye değişir benim ilk başlarda işlem hızım berbattı. Sonradan ustalaştım basitleri çözmeden yeni nesile geçtim sizde öyle yapabilirsiniz. Türkçede Dil bilgisi ve Paragraf bankası alın. Paragrafta zaten işi çözdükten sonra Fenomen Paragraf bitirseniz yetiyor. Fende ben zevkine çok fazla kaynak çözdüm. Kavrayınca yaparsınız. Her dersten bir tane deneme alın sonda. Elit Karma ve Ünlüler Karması alabilirsiniz. Kesinlikle öneririm.
Ben Ortalama bir çalışmayla %3,63 e girdim. (442 Puan)
Ezberiniz kuvvetliyse konu tekrarına vakit harcamayıp sorulara gömülün. Ben defterlerimi açmaya gerek duymadım.

SALOOWEN

Silver Sample
İfade skoru
585
Kitap okuma akışkanlığınız yok ise çok abanmayın, onun yerine paragraf çözün. Direk zor kitaplar almayın, çözemeyecek iseniz bir anlamı olmaz. Seviyenizin ilerlediğini hissettiğiniz zaman zor kitaplara geçin. Geçmiş senelerin sorularını kesinlikle çözün.

Akif

Gold Sample
İfade skoru
4.549
Seviyen iyiyse zaten matematikten 1 kitapla oynamak yetiyor, baska derslere kitaba falan gerek yok, değilse de (muhtemel) başlasın eğlence 🤫

Yusufjdm

Silver Sample
İfade skoru
337
İnanılmaz basit bir sınav zor mor dendiğine bakmayın normal sınav 10/8 zorluk ise bu ona göre 10/5 soruyu falan geçtim sadece konu tekrarı ve dikkatli ders dinleyin tüm olay bu
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Matematik: Okyanus 3 nesil (kolay-orta-zor)
Fen: Okyanus Master/Formula 1/Mozaik
Türkçe: Hiç Türkçe kaynağı almadım bilmiyorum hangisi iyi
Din: Drift Serisi
İngilizce: More More
İnkılap: Hız
Şunu da belirteyim Din-İnkılap ne alırsan al aynı gelir haberin olsun.

Son düzenleme:

GreatestOfAlltimes

Silver Sample
İfade skoru
927
İnanılmaz basit bir sınav zor mor dendiğine bakmayın normal sınav 10/8 zorluk ise bu ona göre 10/5 soruyu falan geçtim sadece konu tekrarı ve dikkatli ders dinleyin tüm olay bu
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Matematik: Okyanus 3 nesil (kolay-orta-zor)
Fen: Okyanus Master/Formula 1/Mozaik
Türkçe: Hiç Türkçe kaynağı almadım bilmiyorum hangisi iyi
Din: Drift Serisi
İngilizce: More More
İnkılap: Hız
Şunu da belirteyim Din-İnkılap ne alırsan al aynı gelir haberin olsun.
Din Kültürü'ne ve İngilizceye bakmanıza bile gerek yok aslında, kendinize güvenmiyorsanız tabii bakın ona sözüm yok.

Hız'ın matematik kitapları da iyiydi en son, şimdi ne olmuştur bilmiyorum.

Türkçede ise Çanta Yayınları iyi, 10'a yakın paragraf testi de geliyordu kitabında herhalde.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube