Laptop şarj adaptörü tavsiyesi

Silicone Android Uygulaması
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Recx and Flex

Gold Sample
İfade skoru
4.118
Orijinaline bir bilgisayar parasi saymak istemiyorum. Asus 5mm x 2.5mm jack çikisina sahip 19vV 3.42 amper bir sarj adaptoru tavsiye eder misiniz?

@PossibleTurco :gülensurat:

Son düzenleme: Moderatör:

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Bahsettiğiniz adaptör şöyle bir şey. Açıkçası ben yan sanayi adaptör almak yerine orijinalini alırım daha iyi. Benim laptopum hayatı boyunca 3 adaptör gördü. İkisi orijinal, biri yan sanayiydi. Orijinal olan benim hatam sonucu nalları dikti. Yan sanayi olan hiçbir yük altına öyle sokmamama rağmen güm diye patladı. Halen kullandığım son orijinal adaptörüm ise sapasağlam. Laptop adaptörü alacakken yan sanayiden kaçınmak lazım. Hele cihaz pahalı bir cihaz ise.

KS
Recx and Flex

Recx and Flex

Gold Sample
İfade skoru
4.118
@PossibleTurco, Şu anlik orijinal alamam maalesef.
Amper olarak daha dusuk bir adaptor aldiginizda bildiginiz uzere bilgisayara kisa devre yaptirtma tehlikesi var. Benim verdigim 19v 3.42 amper orijinal sarj aletini degerleriydi. Simdi kullandigim, nivatech bc962 modeli 19v 4.74A fakat daha yuksek amper olmasina ragmen halen isiniyor. Verimliligi tam degil demek ki.riske atmayip suan kullandigim nivatech bc962 4.74A modelini mi almaliyim yoksa (orijinal sarj aletiyle ayni degerler) olan Trust Primo 3.42A modelini mi tercih ediyim sizce?
https://www.hepsiburada.com/trust-22141-primo-70w-19v-universal-notebook-adaptoru-p-HBV00000AZYCK?magaza=Meber+Bilişim&url_src=and-product-detail

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
@PossibleTurco, suanlik orijinal alamam maalesef.
Amper olarak daha dusuk bir adaptor aldiginizda bildiginiz uzere bilgisayara kisa devre yaptirtma tehlikesi var. Benim verdigim 19v 3.42 amper orijinal sarj aletini degerleriydi. Simdi kullandigim, nivatech bc962 modeli 19v 4.74A fakat daha yuksek amper olmasina ragmen halen isiniyor. Verimliligi tam degil demek ki.riske atmayip suan kullandigim nivatech bc962 4.74A modelini mi almaliyim yoksa (orijinal sarj aletiyle ayni degerler) olan trust primo 3.42A modelini mi tercih ediyim sizce?
https://www.hepsiburada.com/trust-22141-primo-70w-19v-universal-notebook-adaptoru-p-HBV00000AZYCK?magaza=Meber+Bilişim&url_src=and-product-detail

Yüksek amperli olması bir sıkıntı değil. Laptop kendine gerektiği kadar güç çeker. Gerisi ise aşırı yüklenme gibi durumlar da çekilir. Önemli olan voltaj değeri. 19V destekleyen bir cihaza 19V adaptör almalısınız. Ne eksik ne fazla olmalı voltaj değeri. Yoksa amper değeri orijinal adaptörün çok çok üstünde olabilir. Bir de W değeri önemli.

Diğer 4.72A'nın ne olduğu belli değil. Tercih etmeyin. Trust Primo'nun başlıkları değiştirilebiliyor. Evrensel adaptör tipinde kendisi. Yorumları da olumlu genellikle. Diğer muadil ürünler gözüme pek iyi gözükmedi açıkçası. Haklarında yorum bile yok doğru düzgün.
Şöyle bir şey var lakin Hadron. :gülenzaxd: Hakkında ki yapılan yorumlar genel olarak olumlu. Ama Hadron olması beni şüphelere sokuyor. Malum kendisi kötü fason mallar üreten bir firma. PSU'ları ile bir dönem iyi dalga geçmiştik. Ancak idareten kullanılır bu adaptör.

Viserys Targaryen

Bronze Sample
İfade skoru
529
Ben kendi laptopum için Redox almıştım 90 liraya. 1 senedir kullanıyorum, ısınma yapmıyor ve performansından ödün vermiyor.

KS
Recx and Flex

Recx and Flex

Gold Sample
İfade skoru
4.118
Trust primo aldım içinde 5 farklı dönüştürücü çıkıyor. Memnunum işimi gördü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube