Kripto paralar sohbet

Silicone Android Uygulaması

Furkan_Elci

Gold Sample
İfade skoru
1.237
Sence bu düşüş daha büyük bir düşüşün başlangıcı mı?
dediğim gibi birşey demek çok zor ama bence sağlam bir artış gelir.illahaki gelir,ekonomik kriz çıkmazsa her türlü değerlenecektir bu coinler.buraya yazayım,şuanki piyasadaki coinlerden ileride 1tl aşağısına bulamayacaksınız.

KS
Litecoin

Litecoin

Gold Sample
İfade skoru
2.971
dediğim gibi birşey demek çok zor ama bence sağlam bir artış gelir.illahaki gelir,ekonomik kriz çıkmazsa her türlü değerlenecektir bu coinler.buraya yazayım,şuanki piyasadaki coinlerden ileride 1tl aşağısına bulamayacaksınız.
Bence 20000leri deneyecek.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Borsa böyle bir şey zaten başlı başına. %20 kar eder genelde, kalanı zarar. Deneyimliler ve borsalar yeni giren yatırımcıların parasını alıyor.
Sanal paraların borsası bambaşka, çok büyük yüzdelikler oynuyor, tamamen ince bir ip üzerindesin.
Thodex gibi durumlar yaşanabiliyor, takip edilemiyor, binlerce liranı kaybedebileceğin durumlara sahip.
Bunlar olduğu zaman altında, dolarda vs. olduğu gibi arkanda duran herhangi bir kurum da olmuyor.
Daha sonra "moral falan kalmadı" "büyük zarar, hayallerim yıkıldı" gibi cümleler geliyor, kişi üzülüyor.
Emlakçı gibi belki de onlarca kişi intihar ediyor, canını kıyıyor. Hızlı kazanılan, hızlı kaybedilir. Hayırsızdır.
Bunları bile bile hâlâ boş ver diyerek biri bu işe giriyorsa da mazozişttir herhalde, ılımlı yaklaşmıyorum.
Belirli bir parayı yatırıp hiçbir emek koymadan hopp %500-700 gibi dehşet miktarda para kazanmak...
Bana hitap etmeyen bir para birimi. Hak ettiğimi kazanmayı yeğlerim, Türkiye'nin durumdan tuttu böyle.
En fazla sanal para işleriyle uğraşan ülkelerden biriyiz çünkü diğer ülkelerde bu kadar paraya ihtiyaç yok.

Son düzenleme:

Ayhan36

Silver Sample
İfade skoru
1.990
12 yaşında değil. 8 yaşında, doğru bilgi yayalim.
Sanal paraların borsası bambaşka bir şey, çok daha büyük yüzdelikler oynuyor, tamamen de ince bir ip üzerindesin.
Thodex gibi durumlar yaşanması çok olası, takip edilemiyor, bir tıkla binlerce liranı kaybedebileceğin durumlara sahip.
Bunlar olduğu zaman da diğer yatırımlarda -altın, dolar vs.- olduğu gibi arkanda duran herhangi bir kurum da olmuyor.
Daha sonra ise "moral falan kalmadı" "çok büyük zarar, tüm hayallerim yıkıldı" ve "off" gibi cümleler geliyor, kişi üzülüyor.
İntihar eden emlakçı gibi belki de onlarca kişi intihar ediyor, canını kıyıyor. Hızlı kazanılan, hızlı kaybedilir. Hayrı görülmez.
Tüm bunları bile bile hâlâ zevk ala ala boş ver diyerek biri bu işe giriyorsa da mazozişttir herhalde, hiç ılımlı yaklaşmıyorum.
Tüm bunların yanı sıra belirli bir parayı yatırıp hiçbir emek koymadan hopp %500-700 gibi dehşet miktarda para kazanmak...
Bana hitap etmeyen bir para birimi. Hak ettiğimi kazanmayı yeğlerim, Türkiye'dekilerin para ihtiyacından bu kadar rant aldı.
Bildiğim kadarıyla en fazla sanal para işleriyle uğraşan ülkelerden biriyiz çünkü diğer ülkelerde bu kadar paraya ihtiyaç yok.
Kendini üzmeyecek miktarda güvenli borsalardan sıkıntı çıkmaz ama gidipte 10 k dolar basmak akıl karı değil. Yatırım tavsiyesi değildir.

Haruki Murakami

Silver Sample
İfade skoru
2.612
Herkes aldığı zaman sen sat, herkes sattığı zaman sen al. :cool:

Elbet bir gün patlayacak, bu çok büyük bir şey değil.
XRP'den bayağı zararım var ama olsun, yılbaşına kadar 5 dolar. YTD

KS
Litecoin

Litecoin

Gold Sample
İfade skoru
2.971
Sanal paraların borsası bambaşka bir şey, çok daha büyük yüzdelikler oynuyor, tamamen de ince bir ip üzerindesin.
Thodex gibi durumlar yaşanması çok olası, takip edilemiyor, bir tıkla binlerce liranı kaybedebileceğin durumlara sahip.
Bunlar olduğu zaman da diğer yatırımlarda -altın, dolar vs.- olduğu gibi arkanda duran herhangi bir kurum da olmuyor.
Daha sonra ise "moral falan kalmadı" "çok büyük zarar, tüm hayallerim yıkıldı" ve "off" gibi cümleler geliyor, kişi üzülüyor.
İntihar eden emlakçı gibi belki de onlarca kişi intihar ediyor, canını kıyıyor. Hızlı kazanılan, hızlı kaybedilir. Hayrı görülmez.
Tüm bunları bile bile hâlâ zevk ala ala boş ver diyerek biri bu işe giriyorsa da mazozişttir herhalde, hiç ılımlı yaklaşmıyorum.
Tüm bunların yanı sıra belirli bir parayı yatırıp hiçbir emek koymadan hopp %500-700 gibi dehşet miktarda para kazanmak...
Bana hitap etmeyen bir para birimi. Hak ettiğimi kazanmayı yeğlerim, Türkiye'dekilerin para ihtiyacından bu kadar rant aldı.
Bildiğim kadarıyla en fazla sanal para işleriyle uğraşan ülkelerden biriyiz çünkü diğer ülkelerde bu kadar paraya ihtiyaç yok.
Kesinlikle ama kesinlikle kenara atılmış, riske edilebilecek paralar ile girilmesi lazım bu piyasaya. Kötü sonuçlara yol açabiliyor. Ancak borsalar konusuna katılmıyorum, büyük borsaları kullandıkça sıkıntılar nadir yaşanır.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Coinbase ve Binance örnek.

505

Gold Sample
İfade skoru
2.916
Kesinlikle ama kesinlikle kenara atılmış, riske edilebilecek paralar ile girilmesi lazım bu piyasaya. Kötü sonuçlara yol açabiliyor. Ancak borsalar konusuna katılmıyorum, büyük borsaları kullandıkça sıkıntılar nadir yaşanır.
Zamanında "Thodex güvenilir ve eski bir borsa." diyen de sizdiniz hocam, neyin ne olacağı belli değil. Evilol

god

Bronze Sample
İfade skoru
578
Ben kullanıyordum fakat şu son olan çökmede bıraktım, artık FTX kullanıyorum.
Ne oldu çökme derken?
FTX nasıl? Binance gibi kimlik doğrulamadan kripto para atılıp çekilebiliyor mu?

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube