Kısa film için konu tavsiyesi

Silicone Android Uygulaması

Yüksek RPM

Gold Sample
İfade skoru
946
İngilizce ödevimin konusu bu, 10-15 dakikalık bir kısa film çekmemiz gerekiyor. 6 kişiyiz.

10-15 dakikaya sığdırılabilecek bir kısa konu söyleyebilir misiniz? Birkaç şey düşündük ancak pek özgün sayılmaz.

Elektrikci Hasan

Gold Sample
İfade skoru
1.098
Araştırmama ve bilinçsizlik.

10 yaşına giren Leo, artık bilgisayar sahibi olmak ister. Babası mevzu hakkında hiçbir şey bilmediğinden Silicone foruma sormak varken direk gidip bakkaldan bilgisayar kasasını alıp eve getirir. Ağzından salyalar akarak sattığı bilgisayarı öven bakkal, bu ışıklı oyun canavarı oğlunuzu mutlu edecektir cümlesi ile konuşmasını bitirir. Tatmin olan baba kasayı alır ve bir bilenden yardım alarak çocuğun odasına kurar. Çocuk bir heves ile Pubg, GTA5, AC Vallaha nerede güncel oyun var hepsini indirir. Artık oynama vakti der ve Frisby yazan yazının altındaki güç tuşuna basar. Sistem açılır... To be Contiuned.

Oyunu açar menü arayüzü geldiğinde önce burnuna bir rahatsız edici bir plastik + kömür karışımı koku gelir. Ardından ince simsiyah, tüy bulutu gibi bir dumanın yerden tavana doğru yükseldiğini görür. Çocuk, olanlara anlam veremezken önce monitördeki görüntü gider. Üzüntü ve şaşırma karışımı duygu ile çaresizce ekrana bakarken, yan odada uyuyan babası büyük bir gümbürtü ile yattığı yataktan yere düşer. Çünkü yan odaya birisi bazuka sallamış gibi patlama sesi gelmiştir. Babası odaya girdiğinde oğlu ölmemiş ama bayılmıştır sağda solda hafif yangınlar çıkmış oda sise boğulmuş ve bilgisayar kasası param parça olmuştur. O viraneye dönmüş odada babası baygın oğluna doğru ilerlerken ayağını elektrik çarpar. Refleks ile yere bakar ve kablolar ile dolanmış bir kutu görür. Güç kutusu olduğunu anlar. Ve o etiketi görür üstünde. Yavaşça sesli ve kızgın bir şekilde intikamımı alacağım der gibi okur. Trust...

Ben bilinçsizliği teknoloji üstünden verdim siz farklı örnekler ile devam edebilirsiniz.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube