Kendinizi hangi felsefeye uygun görüyorsunuz ?

Silicone Android Uygulaması

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Mateistlik ve Realistlik.

Bu arada bunlar din değildir, ben din olarak islamiyete inanıyorum.

KS
Tansu Çiller

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Mateist? Matematiğe inanmamak değil miydi o?
Evet, bizim zamanımızda bile vardı.

Bunun için 12. sınıf Matematik hocamızla bile kavga etmiştim, matematiğin sadece sayı ve sayıların düzeni olduğu hakkında.

KS
Tansu Çiller

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
KS
Tansu Çiller

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Yaklaşık 15 dakikanızı alıyor. Hızlı okuyan biriyseniz bu sürenin altında da bitirebilirsiniz. Bence o kadar da gözünüzde büyütmeye gerek yok, sorular kısa sonuçta ;)
Başladım çözmeye, soruların kendi ezoterik çekiciliği var.

İrfan

Bronze Sample
İfade skoru
2.357
Meslek testi yaptığım zaman geniş bir yüzdelik "Gerçekçi görüş" olarak çıkmıştı. Realistlik ile eş olduğunu düşündüğüm için Realistlik diyorum ben de.
Realizm, "varligin varligini" kabul eden, yani "Varlik var midir?" sorusuna "Vardir." seklinde cevap veren ve insan zihninden, insan zihniyle algilanamayacak kadar bagimsiz bir gercekligin oldugunu savunan felsefi akimdir.

Ayrica @Bella ciao, alinmayin ama konu pek mantikli degil bana gore. Felsefenin sordugu yuzlerce soru var. Bu yuzlerce soruya verilen yuzlerce farkli cevap sayesinde dogan yuzlerce felsefi akim var. Sorunun cevabi, hangi sorunun yanitini istediginize bagli. Din felsefesi, ontoloji, epistemoloji vb. vb. seklinde sormaniz daha dogru olur.

Son düzenleme:
KS
Tansu Çiller

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Realizm, "varligin varligini" kabul eden, yani "Varlik var midir?" sorusuna "Vardir." seklinde cevap veren ve insan zihninden, insan zihniyle algilanamayacak kadar bagimsiz bir gercekligin oldugunu savunan felsefi akimdir.

Ayrica @Bella ciao, alinmayin ama konu pek mantikli degil bana gore. Felsefenin sordugu yuzlerce soru var. Bu yuzlerce soruya verilen yuzlerce farkli cevap sayesinde dogan yuzlerce felsefi akim var. Sorunun cevabi, hansi sorunun yanitini istediginize bagli. Din felsefesi, ontoloji, epistemoloji vb. vb. seklinde sormaniz daha dogru olur.
Hocam dini konular açmayı tercih etmem.

Kötü bir yönüm vardır burda açıklamayı tercih etmiyorum.

Linux Forever

Silver Sample
İfade skoru
4.433
Realistik.
Allah 'a olan inancım mantığımla birleşince müq oluyor. Bi de tembelleğim olmasa . 10 yıl sonra ben bir ilın musk olurum.
Lan musk diye dalga geçmek istiyom ama adamın ismi öyle yazıldığı için dalga geçtiğim anlaşılmıyor.

540536195

Bronze Sample
İfade skoru
1.805
Bu yararlı bilgilendirme için sizlere teşekkür ederim. Bilmediğim bir konuda aydınlamış oldum sayenizde.

KS
Tansu Çiller

Tansu Çiller

Platinum Sample
İfade skoru
5.709
Realistik.
Allah 'a olan inancım mantığımla birleşince müq oluyor. Bi de tembelleğim olmasa . 10 yıl sonra ben bir ilın musk olurum.
Lan musk diye dalga geçmek istiyom ama adamın ismi öyle yazıldığı için dalga geçtiğim anlaşılmıyor.
Dalga geçtiğniz insan ile aynı olursunuz.

Ramazan Ünsal

Silver Sample
İfade skoru
127
Mateist? Matematiğe inanmamak değil miydi o?
Ben matematiğe inanmıyorum.

Sebep:
1621544177227.png

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube