Jar uzantılı dosyalar java ile açılmıyor

Silicone Android Uygulaması

Hepra

Silver Sample
İfade skoru
426
Arkadaşlarımla oynamak için Minecraft'ın resmi sitesinden "server.jar" isimli dosyayı indirdim. Dosyalara tıklayınca açılmıyor, CMD üzerinden "java -jar server.jar" komutu ile açabiliyorum. Bu yöntem de çok yavaş oluyor, bu sorunu nasıl düzelteceğim?

parallel

Platinum Sample
İfade skoru
5.460
Ekrana gelip gelmemesinin hız ile uzaktan yakından alakası yok, yavaşlık senin internetinin arkadaşlarının aktardığı verilere yaklaşamamasından dolayı olabilir, sorun bilgisayar ise RAM'in yetmiyor olabilir.

KS
H

Hepra

Silver Sample
İfade skoru
426
Kod:
java -Xms1G -Xmx1G -jar server.jar run
PAUSE

Arkaplanda çalıştığı için göremiyorsunuz. Bundan komut ekranı üzerinden görüyorsunuz. Üstteki kod ile daha iyi çalışacaktır.
Kendimi tam olarak ifade edemedim, tekrar deniyorum. Format atmadan önce "server.jar" dosyasına çift tıkladığımda direkt açılırdı ve hızlı bir şekilde çalışırdı, şimdi ise cmd üzerinden kod yazınca veya .bat uzantılı dosya yardımıyla çalıştırınca açılıyor ve yavaş bir şekilde çalışıyor.
Java sürümü güncel mi?
Evet.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Hiç olmadı format atacağım.

parallel

Platinum Sample
İfade skoru
5.460
Kendimi tam olarak ifade edemedim, tekrar deniyorum. Format atmadan önce "server.jar" dosyasına çift tıkladığımda direkt açılırdı ve hızlı bir şekilde çalışırdı, şimdi ise cmd üzerinden kod yazınca veya .bat uzantılı dosya yardımıyla çalıştırınca açılıyor ve yavaş bir şekilde çalışıyor.

Evet.

Her şeyin çözümü format değil.
Kurduğun Java sürümünü Revo Uninstaller ile kaldırıp daha güncel bir sürümü kur.

445

Gold Sample
İfade skoru
2.555

Evet.

Sorun kayıt defteri ile alakalı. Java'yı Revo Uninstaller gibi programlar ile tamamen sil. Sonra bir daha yükle.

Her şeyin çözümü format değil.
Kurduğun Java sürümünü Revo Uninstaller ile kaldırıp daha güncel bir sürümü kur.
Güncellik ile alakası yok. Büyük ihtimalle birlikte aç sekmesinden Java'yı seçti direk.

feahleinda_

Gold Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
3.857
Birlikte aç deyin ve Javanın yüklü olduğu klasörde bin dosyasının içindeki bu javaw ile açın.

1621080149767.png

Bendeki dosya yolu bu farklı olabilir.

Program Files\Java\jre1.8.0_281\bin

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Yeni mesajlar

Silicone YouTube