İslam’a inanmayanların felsefeleri, gördüğü çelişkiler

Silicone Android Uygulaması

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Yaşımdan ötürü mü bilemeyeceğim ama Deizm’e doğru kayıyorum. Felsefenizi ve dini konuda görüşlerinizi merak ediyorum.
Bazı ayetlerde Allah Kur’an üzerine yemin ediyor fakat Kur’an ın kitap olması HZ Ebubekir döneminde oldu, bunun açıklaması ne acaba?

KS
G

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Bunun felsefe bölümüne açılmasının doğru olduğunu düşünmüyorum. Tek diyeceğim şey bu. Daha önce defalarca saydım çünkü. Ayrıca burada birisinin demesi ile bir şeyler olacağını düşünmüyorum. Senin araştırman lazım.
Din kategorisini göremedim, o yüzden buraya açtım.
Araştırmamı yapacağım, sadece sizin görüşlerinizi de merak ettim.
Burayı tam anlayamadım. Biraz daha açar mısınız?

KS
G

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Uğraşmayın. Bunun sonu ya dinden çıkmak yada dinine daha da bağlı kalmak. Ben yaşadım çünkü. İyi insan olun ve iyi bir insan olarak ölün.
Zaten ya dinden çıkacağım ya da dinime daha çok bağlanacağım. Amacım öğrenmek. Sınav bölgemde sınavı çözmeyip ne yapacağım :D

crazyreign

Silver Sample
İfade skoru
346
Valla ben Allah'la tanışmadım, o yüzden inanmıyorum.
1620568333757.png

Syntax Error

Gold Sample
İfade skoru
1.312
O kadar mucizeler indi. Çoğu olay kuran da yazıyor. İnternetten filan araştırma yanlış bilgilere ulaşırsın. Surelerin türkçe anlamlarına bak ondan sonra inanıp inanmamak sana kalmış.

SMiralayS

Silver Sample
İfade skoru
636
Ne demek uğraşmayın. Kendi inancını sorgulamadan körü körüne inansın mı? Kime ne faydası var böyle bir inanç şeklinin.
Bu şekilde anlamanız komik. Düşünme kapasitesinin üzerine çıkmaya çalışırsa dininden soğur. Dinlerdeki hiç bir tanrı insan gibi düşünerek hareket etmeyeceğine göre ve araştıran birisi insan düşünme kapasitesine göre yorumlayacağı için saçma gelecek ve dininden soğuyacak.

AMD i9 10950X

Bronze Sample
İfade skoru
1.823
Bu şekilde anlamanız komik. Düşünme kapasitesinin üzerine çıkmaya çalışırsa dininden soğur. Dinlerdeki hiç bir tanrı insan gibi düşünerek hareket etmeyeceğine göre ve araştıran birisi insan düşünme kapasitesine göre yorumlayacağı için saçma gelecek ve dininden soğuyacak.
Dostum yarattığı varlıkların anlayacağı şekilde anlatmıyorsa bunun savunulacak ne yanı var merak ediyorum. Madem kendisine ibadet etmemizi istiyor, bizim aramızdan afedersiniz en aptalının bile anlayabileceği şekilde önümüze sunması gerekir.

Tanrının düşünme kapasitesiyle insanınki bir değil demek geçiştirmek gibime geliyor.

KS
G

Goodbye Blue Sky

Platinum Sample
İfade skoru
7.328
Kuran insanlara anlaşılması için gönderilmiş kitap olduğuna göre anlamam gerekir.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube