iPhone 7, iOS 15'e güncellenmeli mi?

Silicone Android Uygulaması

55superx

Rütbesiz
İfade skoru
401
Sizce güncellemeli miyim, 14.8 ile arasında büyük değişiklikler var mı? Pil performansına etki eder mi? Herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?
Bence biraz beklenmeli. Ben şahsen bekleyeceğim çünkü ilk sürümler pek optimize olmuyor. Birkaç ay sonra İOS 15 gelecek güncellemelerle tamamen stabil hale gelince güncelleyebilirsiniz.

yigit

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
12.098
32’lik mi almıştın sen? Eğer yerin azsa biraz sıkıntı.

Hemen güncelleme bence, bana dün geldi ama biraz erteleyeceğim güncelleme işini, pil optimizasyonunu tam ayarlayamıyorlar ilk çıkan sürümlerde. (x.0 x.1 x.2 gibi)

cfranko

Silver Sample
İfade skoru
2.388
Ben XS Max'imi güncelledim iOS 15'e ve hiç güzel olmamış Safari falan bayağı kötü olmuş güncelleme direkt.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Normalde ben iOS 15'in ilk sürümünün kötü olmasını bekliyordum. Ama XS üzerinde akıp gidiyor şu an. Ekşi'de iPhone 7 kullanıcılarının yorumları da olumlu genellikle. iOS 14 sorunlu bir sürümdü. Kaputun altında çok fazla sıkıntı barındırıyordu. iOS 15 geçmeye değer bir sürüm şahsen. Kaputun altını temizliyor, stabiliteyi arttırıyor. UI'de de ufak tefek hoş değişiklikler söz konusu. Temkinli bir şekilde OTA üzerinden geçebilirsiniz. Temiz kurulum gibi saçmalıklarla uğraşmanıza gerek yok.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Ben XS Max'imi güncelledim iOS 15'e ve hiç güzel olmamış safari falan bayağı kötü olmuş güncelleme direkt.
Ayarlara gidip Safari kısmından geri eski haline dönderebilirsiniz. Ama ben tavsiye etmem. Yeni Safari on numara olmuş. Büyük ekranlar da aşağı kısımdan sekme değiştirmek büyük kolaylık. Bir süre sonra alışacaksanız zaten bu düzene. Değiştirmeye gerek yok o yüzden. Eski Safari işkenceden farksızdı.

cfranko

Silver Sample
İfade skoru
2.388
Normalde ben iOS 15'in ilk sürümünün kötü olmasını bekliyordum. Ama XS üzerinde akıp gidiyor şu an. Ekşi'de iPhone 7 kullanıcılarının yorumları da olumlu genellikle. iOS 14 sorunlu bir sürümdü. Kaputun altında çok fazla sıkıntı barındırıyordu. iOS 15 geçmeye değer bir sürüm şahsen. Kaputun altını temizliyor, stabiliteyi arttırıyor. UI'de de ufak tefek hoş değişiklikler söz konusu. Temkinli bir şekilde OTA üzerinden geçebilirsiniz. Temiz kurulum gibi saçmalıklarla uğraşmanıza gerek yok.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Ayarlara gidip Safari kısmından geri eski haline dönderebilirsiniz. Ama ben tavsiye etmem. Yeni Safari on numara olmuş. Büyük ekranlar da aşağı kısımdan sekme değiştirmek büyük kolaylık. Bir süre sonra alışacaksanız zaten bu düzene. Değiştirmeye gerek yok o yüzden. Eski Safari işkenceden farksızdı.
Ayarlardan eski haline getirdim zaten de bayağı kötü yeni hali.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Ayarlardan eski haline getirdim zaten de bayağı kötü yeni hali.
Henüz alışmadığınız için kötü geliyor. iOS 7 çıktığı zaman "bu ne lan böyle paint gibi" tepkisi vermiştim. 2-3 ay sonra gözüm alışınca güzel gelmeye başladı. Yeniliklere açık olmak lazım. :) Tab özelliği güzel olmuş. Chrome kullanmama gerek kalmayacak artık.

Arsenik

Gold Sample
İfade skoru
4.505
iOS 14 felaketinden sonra gayet iyi sürüm, telefon artık alev atmıyor rabbime şükür.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
iOS 14 felaketinden sonra gayet iyi sürüm, telefon artık alev atmıyor rabbime şükür.
He yav, iPhone 7'ler nedense yanıyordu iOS 14 üzerinde. İnanmıyordum başlar da, arkadaşımın telefonunu ellediğim an inandım. iOS 15 ile çözülmüş diyor çoğu kişi. Isınma sorunu yaşanıyorsa geçmeye değer.

Arsenik

Gold Sample
İfade skoru
4.505
He yav, iPhone 7'ler nedense yanıyordu iOS 14 üzerinde. İnanmıyordum başlar da, arkadaşımın telefonunu ellediğim an inandım. iOS 15 ile çözülmüş diyor çoğu kişi. Isınma sorunu yaşanıyorsa geçmeye değer.
Uygulamalar 10-15 dakika kadar açık kaldıktan sonra power tuşunun oradan telefon güneşe dönüşüyordu. Şu an baya azaldı diyebilirim. Muhtemelen ilerleyen sürümlerde daha da azalır.

PossibleTurco

Platinum Sample
Katkıda Bulunan
İfade skoru
19.213
Uygulamalar 10-15 dakika kadar açık kaldıktan sonra power tuşunun oradan telefon güneşe dönüşüyordu. Şu an baya azaldı diyebilirim. Muhtemelen ilerleyen sürümlerde daha da azalır.
Çipset kısmı işte hocam. Power tuşunun olduğu kısımda çipset var. Çipset deli gibi ısınınca o kısım yanıyor. iPhone 5S'te yaşadığım bir durumdu sıkça. Batarya kısmı serindi ama çipsetin olduğu kısım alev alev yanıyordu.

KS
Toji Fushiguro

Toji Fushiguro

Gold Sample
İfade skoru
5.275
Herhangi bir ısınma sorunu yaşamıyorum, oyun oynamadığım için sorun olmuyor. Tek takıldığım kısım batarya performansı ve alan, 14 GB boş yerim var. Güncellemeden sonra ne kadar alan kalır tahmini olarak?

55superx

Rütbesiz
İfade skoru
401
Bende de var o sorun. Acaba geçsem mi 15'e 😂

Bu sefer de pil sıkıntı olur diye korkuyorum ilk sürümler genelde pil emiyor 😅

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube