Intel vs AMD

Hangisi

• AMD

Oy: 10 25,0%
  • Intel

Oy: 5 12,5%
  • GTA VC

Oy: 25 62,5%

• Toplam oy
    40
Silicone Android Uygulaması

3866-14-14-8-12-21-34

Platinum Sample
İfade skoru
13.667
Uzun ömürlü olduğu için bir kez alınca bozulana kadar kullanıyorsun demek istedim. Güncelliğini koruması değil de sağlam durması önemli benim için.
FX serisinden sonra AMD de gayet iyi gidiyor. FX serisi tam bir fiyasko. FX9590'ı i5 4690K ile geçebiliyordun. :D

Airlemur89765

Platinum Sample
İfade skoru
8.035
Eğer APU kullanılacaksa AMD daha iyi olur. Intel'in bazı modelleri gerçekten başarılı. Ama çok yanlış karar verebiliyorlar.

Not: Şu ne kadar gider konusunu açmayın ya. Her işlemci kendinden bozulmaz.

İfade skoru
1.149
Beni herkes yanlış anladı galiba. Hahaha geliyor, demek istediğim, AMD işlemciler ne kadar daha güçlü (?) olsa da hemen üst modelleri geldiği için biraz yükseltmeyi seven kişiler için demek istedim. Ben çok fazla PC'ye para veren birisi olmadığım için Intel'in çoğu işlemcisinin devirinin biraz ilerisinde ve daha uzun ömürlü olduğunu belirtmeye çalıştım. Intel fanboyu da AMD fanboyu da değilim. Biraz güçlü ve güç olarak uzun ömürlü bir işlemciden yanayım ben.

sami şahin

Silver Sample
İfade skoru
337
images_9.jpeg

P0WeR

Silver Sample
İfade skoru
2.283
Mobilde Intel vasat maalesef. Hem mobil işlemcileri güçsüz, hem de rakibi AMD mobil işlemcilere nazaran çok daha sıcak çalışıyorlar. Intel işlemci kullanan MacBook'lar neden senelerce ısınarak çalışıyordu mesela? Tabii ki Intel işlemci barındırdığı için. M1'e geçince ısı mısı kalmadı. Mobilde AMD'den şaşmayın. Intel masaüstü hariç alınmaz.
AMD'nin 4000 serisi işlemcileri iyi. Ondan önceki işlemcileri kötü. i5 10300H'ın performansı R7 3750H'ı geçiyor olması lazım.

akans

Silver Sample
İfade skoru
1.501
Beni herkes yanlış anladı galiba. Hahaha geliyor, demek istediğim, AMD işlemciler ne kadar daha güçlü (?) olsa da hemen üst modelleri geldiği için biraz yükseltmeyi seven kişiler için demek istedim. Ben çok fazla PC'ye para veren birisi olmadığım için Intel'in çoğu işlemcisinin devirinin biraz ilerisinde ve daha uzun ömürlü olduğunu belirtmeye çalıştım. Intel fanboyu da AMD fanboyu da değilim. Biraz güçlü ve güç olarak uzun ömürlü bir işlemciden yanayım ben.
Hala 14nm olan ve RAM sınırlaması olan Intel: O.O2

SON İ3 BÜKÜCÜ

Bronze Sample
İfade skoru
1.305

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube