İnsanlar din ile bilimi ayırmalı ve herhangi bir dine mensup olmak yerine ahlaklı olmayı öğrenmeli

Silicone Android Uygulaması

ShimadaSensei

Gold Sample
İfade skoru
1.421
Yukarıdaki arkadaşta topraktan geldiğine inanan, bilime mi inanacak, demiş. Yazık. İslam'ın Altın Çağı'nı mı anlatayım burada?
Geçmişi yâd etmeyi bırakın da geleceğe bakın. 300-500 yıl önceki adamlarla övüneceğinize şu anda İslam üzerine yapışmış "terörist" damgasına yakının. Tüm İslam alemi keşmekeş şu an. Hepsi birbirini yiyorlar. Bu şekilde mi insanları, Avrupa'yı İslam'a çağıracaksınız?

Emre Rekt

Bronze Sample
İfade skoru
115
Geçmişi yâd etmeyi bırakın da geleceğe bakın. 300-500 yıl önceki adamlarla övüneceğinize şu anda İslam üzerine yapışmış "terörist" damgasına yakının. Tüm İslam alemi keşmekeş şu an. Hepsi birbirini yiyorlar. Bu şekilde mi insanları, Avrupa'yı İslam'a çağıracaksınız?

300-500 yıl önceki adamlarla övünmüyorum. Sorunun din değil Müslüman olduğunu söylemeye çalışıyorum. Müslümana bakarak İslam'ı öğrenemezsiniz.

Erdem

Gold Sample
İfade skoru
1.319
Ben inanır de sen inanamaz diyeyim. Bu böyle gitsin. Zira Hz. Adem 'in yaratılışını bilim yalanyabilse yalanlardı çoktan. Son olarak konu dışına çıkmak istemiyorum.
Mesajlar otomatik birleştirildi:

Ben bir mesajı yorumlarken mesajın kimin yazdığına, o kişinin düşünce yapısını da dikkate alıyorum. Sadece fiilen yazdığı şeyi dikkate almıyorum.
Rusrublesi nin mesajı da beni dolaylı olarak doğrular nitelikte.
Hala mı Hz. Adem ya?
"Bugüne kadar yapılan "Mitokondriyal Havva" ve "Y Ademi" ile ilgili çalışmalar, insanlığın birbiriyle çift olan iki bireyden var olmadığı bilimsel olarak net bir şekilde göstermektedir." (bkz) Git bunları iyice bir araştır da gel. İnsanlığın tek bir çiftten gelmediği bilimde kanıtlandı asıl. Tabii sizin gibi bir şeyi bilmeden dine göre söyleyenler ne bilir ki bunu?

Topraktan geldik konusuna dönünce, insanlar topraktan falan oluşmadı. İlk Hücreler de toprakta değil suda oluştu.

_Zaur_

Bronze Sample
İfade skoru
587
Bilim ve mantıkla bakacak olursam dünyaya yaşam başka gezegenden gelmiş.

Nasıl ki şimdiki zamanda başka gezegenlere gitmeye çabalıyoruz.
Bence Eskiden yaşam için uyumlu gezegene yani dünyamıza her ırktan insan denilen canlılardan göndermişler. Ve hayvanlarda çabası.

Nuhun gemisinin Uzay versiyonu hani. Kapsül gemisi :D

ShimadaSensei

Gold Sample
İfade skoru
1.421
300-500 yıl önceki adamlarla övünmüyorum. Sorunun din değil Müslüman olduğunu söylemeye çalışıyorum. Müslümana bakarak İslam'ı öğrenemezsiniz.
500 yıl önceki şartlarla şimdiki şartlar bir değil işte. İnsan ahlak anlayışı, yasaları, kültürü sürekli değişir ama dine update gelmez, patch atmazlar. Yazılı bir kitap eninde sonunda eskir, yeni dönemin şartlarına ters düşer. Kaçarı yok bunun.

Sorunun nerede olduğu, kimin ne dediği zerre önemli değil. Ahlak anlayışının dinle, imanla alakası yok. Hala müslüman diyorsunuz, İslam diyorsunuz. Zerre alakası yok.

Ayrıca hadi 3-5 kişi böyle olsa tamam derim de müslümanların çoğunluğu çürük yumurta olmaya başlayınca artık bi' çuvaldızı batırsanız mı ne...

Son düzenleme:

FatihY

Gold Sample
İfade skoru
2.727
Tarih okursan tüm dinlerin orta doğu geleneği olduğunu görürsün. Bilgine.
Neden mi semavi dinler orta doğuya iniyor biliyor musun?
Çünkü eski Dunya'nin merkezi orta doğu.
Amerika kıtasında zaten sadece aztek ve mayalar var.
Avustralya'da da aborjin halkları.
Dünya'nın çok büyük bir bölümü anakarada yani Asya, Avrupa ve Afrika'da.
Tarih bilginiz nasıldır? Hiç eski zamandaki önemli ticaret yollarını duydunuz mu? İpek yolu baharat yolu falan?
Eğer dikkat edersen önemli büyük ticaret yollarının çoğu semavi dinlerin indirildiği orta doğu'dan geçer.
Eğer evrensel bir din iniyorsa bunun Dünyaya çok kolay bir şekilde yayılması gerekebilir ve bunun içinde en uygun coğrafya orta doğu değil mi?

Aborjinler, Aztekler, Eskimolara, Mayalara peygamber gonderilmemis falan diyecekseniz, cevap, "bilemezsiniz, bilemeyiz"

Emre Rekt

Bronze Sample
İfade skoru
115
500 yıl önceki şartlarla şimdiki şartlar bir değil işte. İnsan ahlak anlayışı, yasaları, kültürü sürekli değişir ama dine update gelmez, patch atmazlar. Yazılı bir kitap eninde sonunda eskir, yeni dönemin şartlarına ters düşer. Kaçarı yok bunun.

Sorunun nerede olduğu, kimin ne dediği zerre önemli değil. Ahlak anlayışının dinle, imanla alakası yok. Hala müslüman diyorsunuz, İslam diyorsunuz. Zerre alakası yok.

Ayrıca hadi 3-5 kişi böyle olsa tamam derim de müslümanların çoğunluğu çürük yumurta olmaya başlayınca artık bi' çuvaldızı batırsanız mı ne...

Müslümanların çoğunluğu çürük yumurta vasfından çıkınca, adeta bir bilgi kitabı haline gelince düşünceniz değişecek mi?

FatihY

Gold Sample
İfade skoru
2.727
İnmek değil hocam. Romalılar musevilikten sünnet ve domuz yasagını kaldırıyorlar be bu hristiyanlık oluyor.
Hristiyanlık olmuyor.
Sadece yaptıkları şeyi Hristiyanlık olarak adlandırıyorlar ama öyle değil Hristiyanlık o değil.

7777

Gold Sample
İfade skoru
2.379
Bir şey soracağım herkes yok sorun İslam da değil onu uygulayamayanlarda diyor. Birader bu İslami kim iyice anladı? Devlet büyükleri mi? Terör örgütleri mi? Sözde Müslümanım diye gezinen insanlar mı? Sorun Müslümanlarmış bırak kardeşim. 2-3 tane dindar isim vereceksiniz bak bunlara diye bize İslamın sorunsuz ahlak dini olduğunu kanıtlayacaksınız. Görüyoruz İslam ülkelerini kendini huzur barış gibi konularda ortalama konumda olan ülkelerinin yanından bile geçemiyorlar.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar

Silicone Makale

Yeni konular

Silicone YouTube